6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Dizinin bitmesine en fazla 2 sene var; 6. kitap çıksa zaten 7. kitabın yazılıp yayınlanması zaman alacak. Bitmiş ise bu kadar kasıp bekletmeye gerek yok ya; bu durumda yayınevine mi baskı uygulasak? :smiley:

1. Sezonla birlikte yayınlanmış kitaplardaki hikayenin büyük bir kısmı bitti bu da 6. kitabın 6 ve 7 sezonlarla ilgili büyük bir spoiler olduğu anlamına geliyor. Bu yüzden şimdiye kadar yayınlanmasını geciktirdiler. 8. sezona kadar yayınlarlar diye düşünüyorum ama olmaya da bilir. Son kitap ise dizi finalinden sonra yayınlanır

Kitap ile dizinin sonu farklı olacak zaten. Bu yüzden dizinin bitmesini beklemiyor bence. Halen yazmayı bitiremediği için yayınlanmıyor.

Hmm öyle ise o zaman inşallah dediğin gibi 2018’de elimize alırız.

Bu kitap 2018’de gelse bile son kitap ne olacak? Bunu 6 senede yazdıysa final kitabını 10 senede yazar heralde. Yan kitaplarla nereye kadar oyalayacak acaba? En azından kargaların ziyafetinde yaptığı gibi genel olarak bir yere odaklanan ve bazı karakterlerin povlarının olmadığı bir kitap olarak yayınlayabilirdi madem aklında bu kadar çok konu var. Ya da 7 kitaplık seri yapacağına 8 kitaplık yapabilirdi. Kış rüzgarlarının yarısını bir yayınlardı devamını başka bir kitap halinde yayınlardı. Bana tıkandı gibi geliyor. Çünkü çok fazla karakter yazdı. Çok fazla yeni karakter ortaya çıkardı, öldü sanılan karakrterlerin ölmediği ortaya çıktı çok fazla entrika,gizli planlar yaptırdı, kesinliği olmayan teori konusu olan bir sürü olay yazdı ve şimdi nasıl toparlayacağını bilmiyor. Çünkü zaten yayıncısına gönderdiği ilk mektupta serinin genel hatlarını yazmış ve üçleme yapmayı planladığını yazmıştı. Bence elinde gerçekten 3 kitaplık malzeme vardı 7 kitaba çıkarınca bir sürü yeni şeyler ekledi şimdide toparlayamıyor. Neyse inşallah seriyi bitirir umudumuzu kaybetmeyelim.

Serinin sonunda ne olacağını daha önce söylemiş diye biliyorum. Hatta ana karakterlerin hikayelerinin genel hatlarını da vermiş. O yüzden sonu aynı olacaktır ama işlenişi farklı olacaktır.

Evet söyledi yapımcılara serinin sonunu ancak benim fikrim, dizi ilerledikçe o kadar fazla farklılaştı ki kitaptan, sonlarının aynı olması artık mümkün değil.

Bence mümkün dediğim gibi genel hatlarını da vermiş hani atıyorum serinin sonunda tyrion tahta oturacaksa mesela kitapta da o oturacaktır ama olaylar farklı gelişecektir. Zaten yapımcılar finale sadık kalacaklarını söylemişlerdi ama kitapta işleniş farklı olur , ölen-ölmeyen karakterler farklı olur ama son aynı kalır.

Senin dediğin şekilde de olabilir tabi. Ama umarım tamamen farklı olur sonları ki kitapları okuyanlar olarak verdiğimiz zamana ve uğraşa değer.

Şahsen dizinin sonu benim umduğum gibi bitmez ise ve kitap da aynı bitecek ise dizinin sonu ile kitabın sonunun farklı olmasını isterim. :stuck_out_tongue:

Ben tepki almamak için dizide Dany’i öldürmeyeceklerini düşünüyorum ama kitapta ölür büyük ihtimal

Jon yaşasın da o ölsün :smiley:

Martin bir sürpriz yapabilirim demişti ve nedense o sürpriz bana kalan son 2 kitabı aynı anda çıkararak yapılacak gibi geliyor yada belkide artık beklemek istememek olmamdan dolayı biliçaltımın gizli bir isteğidir bu bilemiyorum heheheh

Ne güzel olurdu ha, inşallah. :smiley:

haber yok değil mi 6 kitaptan

Habeer gelmiyoor yardan …

Bir bitiremedi kitabı ya

Arkadaşlar kitap çıkmış hayırlı olsun, şimdilik sadece ben alabiliyorum ama. İban bırakcam buraya parayı yollayana malı yolluyorum tahminen 1 haftaya ulaşır elinize.

Savurgun gelmiş hoşgelmiş. Seni tekrar aramızda görmek güzel.

Seni şikayet edeceğim, kimi kandırdığını sanıyorsun.

Ne kandırması abi, vereyim ibanı yolla parayı sen. 1 hafta içinde gelmezse gider şikayet edersin eyvallah. Yurtdışında yaşıyorum ben burada çıktı kitap. @Euron

Eyv Veno, bunca zamandır beni mi bekliyordun?? @Venator