6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Şu kitap da keşke bir çıksa. Dizi ile kitap birbirine girdi. Düzeni kayboldu hikayenin. Umarım GRRM bu karmaşayı daha da bizim için uzatmaz.

Belki de S8’den sonra ‘Bu da benim hikayem’ diye de önümüze koyabilir ama bu da büyük bir fanbase çatışmasına neden olabilir ki örneklerini SW evreninde çok gördüm ve görüyorum (Canon-Legends kapışması)

Lucas şirketi malum yapımcılara sattıktan sonra zaten filmler dışındaki tüm EU öldü, silindi, yok edildi. SW benim gözümde mahvoldu, bu yüzden yeni filmleri izlemiyorum bile.

GRRM’in yazdığı eser ise hikayenin gerçek şekli, ben her daim söylemişimdir; dizi, bu hikayenin hayran kurgusu noktasına geldi ve GRRM de fan fictionları hiç sevmiyor. :slight_smile: Lakin inşallah öyle dizinin bitmesini beklemezler, sonuç olarak dizi, kitabın önüne geçti; biz hala 6. sezonun kitabını bekliyoruz.

değerli svurgun vasıtasıyla kitap elime ulaştı nihayet. Teşekkürler svurgun. Kralsın <3

Hayırlı olsun kitap hıyardanmıydı?

Binlerce müşterimden teşekkür mesajı aldım ama hiçbiri beni bu kadar duygulandırmamıştı. Rica ederim o senin krallığın :’)

bari spo verin bu kadar övündünüz :smiley:

Gerçekten çıkış tarihiyle ilgili hiçbir gelişme yok mu?

Benim şu September 6 haberi dışında resmi bir gelişme hala yok.

Yeni kitabın çıkmasına daha çok var…

Kendi blogunda söylerdi eğer aksine bir şey olsaydı. Zaten 2018’de iki kitabın birlikte çıkmasının zor olduğunu dile getirmişti. Clickbait bir haber kokuyor.

Blog ya da sitede göremedim böyle bir son güncelleme açıklaması… Aksine bir de 2018’de bahsettiğin kitabın geleceğinden belki de 2. bir kitap da gelebileceğinden bahsediyordu.

Devenin dik alası bunca yıl oldu hala nasıl bitiremiyorum anlamıyorum

Kis Rüzgarlari için daha çook bekleyecegimiz malesef dogru bir haber gibi görünüyor.
Net bir açiklama yok ama iste Martin, yukarida haberde de söylendigi gibi, iki kitaptan olusacak Fire & Blood serisine yogunlasmis durumda. Ilk kitap bitmis gibi, ikincisine de daha yeni baslamis. Bunlar bitmeden, Kis Rüzgarlarini bitirmeyecek.
Anliyorum aslinda, yani iki seriyi birlikte yazamazsin, kafa karistirir, hele ki böyle büyük ve detayli bir hikaye ile ilgiliyse. Ama be adam, önce esas seriyi bitirsene! Onu bitirmeden ne diye baska serilere daliyorsun?
Bence Martin “Buz ve Atesin Sarkisindan” bunalmaya basladi :smile: Yani bizim bekledigimiz esas seriden, komple evrenden bahsetmiyorum. Bunaldi ve evrendeki baska konulara dalip kafa dagitiyor, sonra isin içinden çikamiyor.
Adamdaki rahatliga, umursuzluga bayiliyorum :smile:

Aa bu arada, biraz konunun disinda olacak ama yazmam gerek…
Birkaç fan diziyi sevmediklerini çünkü kitaplardan çok koptugunu söylemisler; Martin buna cevap olarak söyle demis :
“Bazi açilardan rüzgarlar farkli esecek, ama baska açilardan ise diziye paralel sekilde olacak.”

Bu da benim düsüncemi büyük ölçüde dogruluyor. Dizi farkli yollardan ilerlese de, ana hikayeden asla tamamen kopmuyor ve büyük olaylar konusunda kitabin varacagi noktaya variyor bir sekilde.

Ben gene de sonunun tamamen farklı olacağını düşünüyorum.

Çünkü bu sektörde çok ciddi paralar dönüyor ve kitaplar tv’yi besliyor tv kitapları. Daha şimdiden 3 dizi konusunda anlaşmaya varıldığı söyleniyor. Şimdi gerçekten sonunu kitaptan önce görürsek 8 yıl bahar rüyasını kim bekleyecek? Yani tabi gene de ciddi bir ilgi görür ama sonu bilinen bir eserin yaratacağı etkinin sınırları bellidir. Bu yüzden bence kitap dizi bitmeden çıkmaz. Dizi bittiği, milletin got aşkı tavana vurduğu zaman ise Martin çıkar gayet güzel olmuş ama ben bambaşka bir şeyler yaptım takipte kalın der falan. Ya da başka bir ihtimal belki dizinin yapacağı son yarım bir son olur. Zaten bir ara zaman atlaması yapacağı söyleniyordu. Yani dizi daha ziyade kış rüzgarlarının sonunu kapsar ve ucu açık bir finalle 7 yıl sonra kitaptan devam ederiz.

Ama her iki türlü de şu kitabın diziden 7 yıl sonra çıkacak olması fazla absürt.

bari yeni bir pov gelse diyorum ben artık :frowning:

Yeni pov olmayacağını Martin söylemişti sanırım ama zaten yeteri kadar pov var. Bence mesele hikayenin adamakıllı ilerlemesi.

Benim başka bir beklentim Castemere lordu olmuş olan Westerlinglerin Kaya Lordluğunu karıştırması. Zaten o karı çok ilginç duruyor. Az ya da çok ayak oyunun dönmediği, karışmadığı Westeros lordluğu kalmadı. Ancak bunların ülkesi o ufak Stark istilasını saymazsak seri başından beri gayet stabil. Hatta kendi kısa gölgesi bir kralınki kadar olan Tyrion bir Rains of Castemere vol 2. Yapsa tadından yenmez.

ben onlardan çok birşey beklemiyorum en azından Lannesterlar yok olana kadar o zamanda Starklar göz açtırmaz onlara sonuçta Robb yaşarken yada öldükten sonra bir ihanet söz konusu
Şuandada Lannesterlar bence iyi gözüküyor sonuçta onlara da ihanet edildi zamanında bu aile tarafında. İhanet et azıcık şans ile hatta Lannesterların yarattığı şans ile ödüller al o kadar kolay değildir durum

Bana kalırsa o kitap çoktan bitti. Ben de yazıyorum roman ve bir tanesini bitmeden bir diğerine geçemiyorum; her defasında yaşlı olduğunu vs. gibi bir çok etken vurgular iken yıllardır yazması konusunda; birini bitirmeden diğerine geçme ihtimalini düşük buluyorum. Hele ki her an öbür tarafa gidebileceği ihtimalini de göz önünde tutan bir adam olduğunu düşünürsek…

Bence adam olayları o kadar çok karıştırdı ki artık bağlayamayacağını anladı ve ölene kadar erteliyor. (Tabi dizi yapımcılarıyla anlaşma da yapmış olabilir)

ben bu dizi ile bağlantısını saçma buluyorum
çünkü dizi yapımcısı başka kitap yayınevi başka olur ve ilk kitap çıktığından yayınevi bir şekilde kendini garantiye almıştır. Ve bu derece bir reklam varken kitabın çıkmaması yayınevi için zarar
bencede bağlayamıyor hikayeyi ondan uzadı

Martin Her Karakterin işini Yarım Bırakarak Bizi Şok Ederek Öldürdü En Son Kendisi Ölecek Ve bize son ve en büyük showunu yapıcak hikayede yarım kalacak!:slightly_frowning_face::slightly_frowning_face::slightly_frowning_face: