6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Gerçektende adam para kazanacağım diye yan kitaplar yazıyor asıl seriyi geciktiriyor sen önce seriyi bitir sonra ömrün yeterse yan kitaplara geç yada arkandan birini bırak o devam etsin ama işine gelmiyor martinin

Arkadaslar çıkış tarihi hakkında yeni gelişmeler var mı?

Son zamanlarda resmi bir açıklama yok bildiğim kadarıyla. Wikipedia’da Martin’in yazım ortalamasını değerlendirerek 2015-2017 civarında denilmiş. Bir de şu yönü var,
4. kitap 2005 yılında (3. kitabın yayınlanma tarihinden 5 yıl sonra) çıktı. İçeriği Marteller, Greyjoylar Arya ve King’s Landing’de (Cersei, Brienne, Sansa, Samwell Tarly gibi) olan olaylar ağırlıklıydı.
5. kitapsa 2011 yılında (6 yıl sonra) çıktı. İçeriğinde bu defa asıl görmek istediklerimiz vardı, Tyrion, Stannis, Davos, Jon Snow, Daenerys Targeryan, Bran, Winterfell (Theon) gibi ayrıca Victarion, Cersei ve Arya’da kısa da olsa vardı. Şimdi 6. kitaba gelince hem 4. kitap hem de 5. kitabın tüm karakterlerinin olacağını varsayarsak 2015’i geçtim artık 2016’da çıkarsa o bile iyi olacak gibi.

Şaka bi yana millet çok meraklanmasın diye bir tarih verirler, yetişmez tarihi uzatırlar, yine yetişmez yine ertelerler. Ama sanmıyorum ki 2017’den önce çıksın.

2015 teyiz :frowning: kesin bir tarih varsa bence bunlan ilgili (7. kitapta dahil) böyle bir konu açılıp sabitlenmeli bölüme kitapların çıkış tarihleri ile ilgili

Kesin bir tarih yok ki konu açalım

Dizinin 6. sezonundan önce çıkacağı kesin. Dizinin senaryosunun hazırlanması falan dusunulurse en gec ocak 2016 bence

Kitap 2017, ye kalmaz umarım

Yok öyle bir olay

2015’de olmucakmış, 2016’yı da göremezmiş. Ha, yeni bir şey mi değil, orası ayrı mevzu.

edit: kusura bakmayın, bütlere çalışmaktan beynim erimiş. might not see, denmiş. yani 2016’da çıkma umudu az da olsa var. guardian’da da, en erken 2016 denmiş.

En erken 2017 nin başında çıkar

2017 ye kalırsa dizi kitabı geçer muhtemelen

Şu dakikadan sonra pekte umrumda değil kitabın ne zaman çıkacağı, çok da iyi bir yazar değil sabun köpüğü tadında yazdıkları, beş sene önce her şey meraktı benim için çok etkilemişti ama şu son iki sene içinde olanlar önüme sunulanlar… Martin yapmış olduğu ticari başarısının dışında gerçekten overrate bir yazardır.TWOT çok daha başarılı bir seridir ama şu an bu forumdakilerin buraya gelmesini sağlayan ticari başarının % 1 ini dahi gösterememiştir.Dizi almış başını gidiyor, kitaptan ses seda yok falan geçelim bunları arkadaşlar hayattan zevk almaya bakın aldığınız zevk ızdıraba dönüşüyorsa(bknz. ben) koyverin gitsin.Okuyucu önemseyen bir yazar profilinden çok parayı önemseyen bir yazar profili belki realist,kapitalist diyeceksiniz ama bir o kadar da acı, çünkü çoğu insanın hayatının parçası haline gelmiş dizisi için martı nisanı bekleyen arkadaşlar var, kitabı için çokta iyi olmadığı hakde önce yabancı dilde okuyup sonra çevirerek advanced seviyesine gelen arkadaşlar var, futbol takımı ve partiler gibi hane/karakter sempatizanı arkadaşlar var ,özellikle ve özellikle bu forumun Amerika versiyonuna baktığınız da kitabı artık yazardan daha iyi yazacak seviyeye gelmiş bir kitle karşınıza çıkıyor ancak bu iş kapıldığı ticaret rüzgarından aynı Jerry Bruckheimmer’ın Blockbuster’ları aynı Hint filmleri gibi gün geçtikçe büyüsünü kaybetmeye devam edip sabun köpüğü kıvamında ilerliyor.Tüm bu arkadaşlardan özür dileyerek Martin’e buradan sesleniyorum :"Do you know what, I dont give a shit anymore when you gonna publish your f.ckin book? Bu yaz da evleneceğim zaten :slight_smile: artık herhalde hiç umrumda olmaz!!!

olum sen evleniyosun? Biz n’apak?

+1 Hislerime tercüman oldun. İnan gerçekten bende Martin’in okurdan daha çok ticari amaçlı olduğunu uzun zamandır düşünüyodum. Ayrıca dediğin gibi en iyisi koyver gitsin modunda takılmak mesela geçenlerde Ejderhaların Dansını tekrar açıp okuyum dedim ama çoğu bölüm sıkıcı geldi. O yüzden eskiden yaptığım gibi umursamıyorum :slight_smile:

Kendi çapımda da şöyle bir karar vardım. Belki godamanı etkilemez ama bu lavuğa kitabı alıp para kazandırmıyacağım.

aynı şekilde uzun zamandan beri verdiğim karar 6. kitap çıksa da almayacağım çünkü martin iyice kabak tadı vermeye başladı. tyrion lannister’ın bilgece sözleri vs gibi kitaplar için zaman ayıracağına kendi serisine odaklansa bu kadar zaman kaybetmez. dizi çok daha ilgimi çekiyor ve diziyi mahvetmemek için bundan sonra serinin devamını dizi bittikten sonra okuyacağım.

2015’te çıkartmayı düşünmüyormuş yayıncılar.

Bu kitabın çıkışı iyice yılan hikayesine döndü, anlaşılan kitap ayrı dizi ayrı şekilde ilerleyecek ve dizi senaristleri bağımsız olacak.

George R. R. Martin kitabın çıkış tarihi ile ilgili söylentilere cevap vermiş.

“I certainly hope that THE WINDS OF WINTER is not on the schedule of ANY of my publishers. I have spent years trying to persuade them all not to schedule my books until they are completed and delivered. Scheduling, and then having to reschedule and postpone, just pisses people off. I’d rather not schedule at all until the date is real and certain.
This flies against standard publishing practice, however, so it’s a battle that I do not always win.”

“I don’t play games with news about the books. I know how many people are waiting, how long they have been waiting, how anxious they are. I am still working on WINDS. When it’s done, I will announce it here. There won’t be any clues to decipher, any codes or hidden meanings, the announcement will be straightforward and to the point. I won’t time it to coincide with Xmas or Valentine’s Day or Lincoln’s Birthday, the book will not rise from the dead with Jesus on Easter Sunday. When it is done, I will say that’s it is done, on whatever day I happen to finish.”

Genelde 5-6 yıl geçiyor, tarzı bu adamın, sonraki kitapların daha kapsamlı olduğunu düşünürsek…
Dizi durmaz heralde anlatacak bir şeyler bulur.

kuzgunlar nerde yau