6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

türkçesini de paylaşır mısın?

Dizi başlamadan öncesini bilemem ama martinin diziden sonra ticari amaçla ilerlediğini düşünüyorum. İlk üç kitabın tadı diğerlerinde yok! Zaten bir yazar okuyucu düşünmeden maddiyata yönelirse kaybeder! Ben seriye Martin’den daha iyi devam ederim artık, o derece. Dizinin daha kaliteli olacağını düşünüyorum. 6. Kitap çıktığında okuyacağım, ne olursa olsun tutamam kendimi. Ama eminim eski tadını vermeyecek ve sırf “yazılmış için yazılan” kitaplar listesinde yer alacak. Game of thrones efsanesi diziyle beraber çöktü. Birden diyorum ki, keşke seri tamamlandıktan sonra dizi çekilseydi. Martinin ticariyete yönelmesi ve parayı okuyuculardan daha çok önemsemesinin sebebi dizinin başlaması oldu bence

Kısaca, “Benim yayınlanma tarihiyle ilgili filan oyun oynayacak halim yok. Yayımcılara da söyledim önceden(kitap tamamen hazır olana kadar) bir tarih belirlemeyin diye. Çünkü halen Kış Rüzgarları’nın üzerinde çalışıyorum. Tüm çalışma bittikten sonra da kesin ve net bir açıklama yapacağım. Özel günlere göre de ayarlamıyoruz bunu.” diyor

Son kitap 2011’ de çıkmıştı sanırım. 2015’te çıksa bile Kış Rüzgarları bir de bunun çevrilip bizde yayınlanması var.

2015’te çıkmayacağı kesinleşmişti.

Ben 2016’da dizinin 6. sezonundan önce çıkacağını tahmin ediyorum.
Türkçeye çevrilip yayınlanması ne kadar zaman alır hiç bir fikrim yok.

Teşekkür ettim.Daha çook bekleriz o zaman biz.Diziden spoiler yemeye devam :frowning:

Bi yerde, “bu gibi seriler sona yaklaştıkça kitapları daha uzun sürede yayınlanmıştır” ve “dizinin 6. sezonundan önce kitap yayınlanır mı?” gibisine bir şeyler okudum. Guardian’ın internet siteside miydi neydi. Sürekli de 2016 tarihi görüyorum. 2015 değil galiba…

Unuttum ya kitapları unuttum. Diziyi izlesem iyice çorba olacak .s.s

Bence 6. sezon 5.sezonun diğer ayağını olyuşturucak… Greyjoy’ları falan :slight_smile: Yada geçmişe dönük bir sezon olur… Bazı olayları aydınlatırlar… gibi

Selam, ben yayınlanan tüm kitapları okudum ve diziyi bu sezon hariç izledim. Şimdi korkumdan 5. sezonu izleyemiyorum. Kitapları okuyan kimselere sormak istiyorum. 6. kitaba gönderme var mı? Spoiler içeren sahneler vs? Eğer öyle ise 5. sezonu izlemeyeceğim. Ne dersiniz?

Bence izleme. Spoiler’a rastlamadı bölümlerde ama değişiklikler benim canımı sıkıyor. Ve birkaç kesin olmayan haber var spoiler olacağı hakkında.

Teşekkür ederim dostum verdiğin bilgi çok makbule geçti.

senaristler açıklama yaptılar kitap okuyucularını spoilerlamamak adına artık kitaplar paralel gitmicez dediler yani G.R.R.M in de onayıyla kendileri yazıyorlar senaryoyu sadece karakterler değişiyor bazı olaylar aynı ama spoiler yok “henüz”

Bunu nasıl yapmayı planlıyorlar çok merak ediyorum. Kitap serisinden tamamen farklı bir yere gitmez mi? Diyelim ki kitapta bir karakter öldü; ama dizide o karakter çok önemli olmasa bile kilit bir role sahip. O halde ne yapacaklar? Kitapta ne kadar yan rol olsa bile neredeyse bütün karakterler olay akışında önemli bir role sahip.

Senaristler spoiler vermemeye mi çalışıyorlar?

Ben tam olarak anlamadım ama konuyu Sansa’nın Ramsey ile evlendirilmesi, surdaki o küçük çocuğun belki de bir lord kumandan seçilmesi, Stannis’in Jon hakkındaki görüşleri, Barristan’ın ölmesi, Serçeparmak’ın Vadi, Kışyarı, Cercei oyunları vs. gibi şeyler çok az spoiler olabilir. Dizinin kitapotan ayrılması kötü bir şey değil ama spoiler verdiklerini de kabul etmeli senaristler.

Spoiler kaçınılmaz son. Orası kesin zaten. Gelecek sezon ne çekecekler? :smile:

Tyene’nin memeleri ile Sam’in sevişme sahnelerini çekerler büyük ihtimal :biggrin:

Son açıklamada 6. sezondan önce çıkacak denilmişti.

1. sezondan önce kesin çıkar, ama bize bayağı geç ulaşır :confused:

Valla ben umudu kestim artık ne zaman çıkarsa kabulümdür, zaten dizidir, kitaptır derken herşey bir birine girdi iyice. Kitapların arasında bu kadar uzun zaman olması da kitapları unutmama neden oluyor.

2016 Baharı gibi çıkar.Çevirisiyle beraber Yazın okumaya başlarız.

2015’de olduğu gibi 2016’da da ben böyle bi tarih vermedim şunlar şunlar dedikodu yaptılar diye atarlanır.
En azından Türkçe olarak önümüze gelmesi 6. sezonu geçer çünkü çevirisi uzun zaman alıyor. Bekliyoruz =/

Yazar bu defa çok ciddi görünüyor. Bütün her şeyi iptal etmiş sadece kitabı bitirmeye odaklanmış. Benim merak ettiğimse kitap Ocak ayında çıktı diyelim, bunun Türkçeye çevrilinceye kadarki geçtiği adımlar.