6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Ejderhaların Dansı çevrilmeye başlandığı andan itibaren burda konuşulmaya başlanmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam, Sibel Alaş başladığı andan 10 ay sonra yayınlayabilmişlerdi. Yanlış hatırlıyorsam düzeltsinler… yani sizin hesaplara göre de dizinin 6. sezonundan sonra okuyabileceğiz. Bekliyoruz ya…

Kitabı yazması 1 sene yayınlanması çevrilmesi falan 2 sene sonra okuyabiliriz

Martin çok detaylı yazıyor 2 kitap 3 kitaba çıkabilir bu kitapda olması gereken savaşlar falan hep bir dahaki kitaba aktarıldı.

Biz 6. kitabı okumadan, dizi final yapmış ve sona ermiş olacak desenize.

3 kitap olursa bizim ömrümüz yetmez. Sonunda ne olduğunu da çocuklarımız okur artık :smile:

Arkadaş olası bir sekizinci kitaptan ziyade, bu kitabın üç kısımlı çevrilebileceğinden de bahsediyor olabilir. Ya da ben öyle anlamak istemiş de olabilirim :smiley:

Sayfa sayısının fazla olması beni daha çok mutlu yapar da bir de elimize ulaşsa. Kitap çıktıktan sonra Türkçe’ye çevrilmesi de aylar sürecektir :sad:

Galiba son bölümde dediklerini yaptılar

kitabın çıkış tarihinin ekim 2016 olarak düzeltildiği doğru mu ? bilgisi olan var mı acaba ?

@jarl
Ben 9 mart 2017’de çikacagini okudum en son, yani kesin bir bilgi sayilmaz ama Amazon France kitap için (ingilizcesi) ön siparis sayfasi açmis ve tarih olarak da iste 9 mart 2017’yi vermisler

Kaynak verebilirmisiniz acaba? Bu bilgiyi nereden aldınız?

ekim ayı dedikleri taht oyunlarının resimli sürümü olarak çıkacak olan kitap içinmiş .

@Starkgaryen mart 2017de çıksa turkce çevirisi bitirilip ne zaman yayınlanır. Her hangi bir tahmininiz var mı?

@Lord S
Onu bilemiyorum ama eğer bu haber doğruysa Türkçesinin ne zaman çıkacağını az çok tahmin eden arkadaşlar olacaktır mutlaka, burayı okuduklarında bilgi verirler :slight_smile:

Mart’ta çıkarsa iyi. Nisan-Mayıs gibi sipariş eder, hazırlık sonrası 6. kitabı ingilizce okuma şansı bulurum. Hee, kitabı bulabilir miyim sanmıyorum.

Kitap muhtemelen Mart’ta çıkacak. Kitap çok uzun olacağı için çevirisi de öyle olacaktır. Haziran ortası gibi çeviri bizimle olabilir. Bu arada hazır konu kitaplardan açılmışken şöyle manyak bir fikrim var: 6. kitap çıktıktan birkaç ay sonra 7. kitap da çıkacak böylece diziye ters köşe yapılmış olacak. Zamanı vardı açıkçası GRRM’nin. 6 sene iki uzun kitap yazmak için yeterli bence. Umarım böyle olur :stuck_out_tongue:

Ne yapıp ne eder diziden önce çıkarır kitabı ama çevirisinin 4 aydan erken geleceğini sanmam.
Edit:2 sene önce yorum yazmışım zaten aynen dediğim gibi bu ilkbaharda çıkar minimum yazın sonuna doğru Türkçe okuruz.

Çeviri en az 1 sene sürecektir

Bu kadar yoğun ilginin olduğu kitap 1 sene sürmez. Kitabı çeviren ablamızın da röportajını okudum önceki kitabı 6 ayda çevirmişti.

Benim tahminim Kış Rüzgarları’nın Ejderhaların Dansı’ndan çok daha uzun olacağı yönünde. Umarım 6 ay olur tabiki ama çok iyimser bakmıyorum. O yüzden çıktığı gibi sipariş edip çeviriyi beklemeden okuyacağım.

Aşırı ağır bir ingilizcesi var hatta feodalite kavramları vs. bugünün İngilizce’sinde olmayan kelimeler var. Okuyabilip anlarım diyorsan oku. Sonra sakın burda spoiler verme :smiley: