6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Özel ilgimden dolayı alışık olduğum kavramlar az çok. Yetmediği yerde Tureng reise başvururum çözülür mesele :slight_smile: ama spoiler vermeme işi hem çok zor hem de çok keyifli olacak. Özellikle herkes çıldırmış gibi çeviriyi bekleyip merak ederken. Ama yabancı forumlar benden önce patlayacaktır zaten eminim bu konuda :smiley:

Bu arada internette tekrar bi göz gezdirdim. 2017’nin başlarında bitmemiş olur demiş en son Martin. 7.sezonu yazın yayınlama işinin çekimlerin karlı ortamda yapılmasının yanısıra kitabın yayınlanmasıyla da alakalı olabileceğini düşünüyorum. Umarım öyle olur da finallerden hemen sonra sipariş edip diziyle paralel bir vakitte okuma şansı bulurum kitabı.

George R. R. Martin kitabın bu sene çıkacağını söylemiş. Ama hemen sevinmeyelim çünkü aynı şeyi geçen sene de söylemişti.

Kaynak= http://www.merlininkazani.com/George_RR_Martin_Kis_Ruzgarlari_bu_sene_cikacak-oyun_frp_kitap-92471p1.html

Sabırsızlıkla bekliyoruz. Ama açıklama çok sönük. Adamın zerre özgüveni yok sanırım. Kitabı şu tarihte bitiririm gibi bir şey diyememiş.

Son imza gününde 2017’de bir daha beni zor görürsünüz çünkü kitabı bu yıl kesin bitireceğim tarzında açıklamaları var ingilizce wikipedide okumuştum.

Kitap kesin olarak bu yıl çıkacaksa benim için bir tarih vermese de olur. Her türlü beklerim ama yeter ki bu yıl çıksın artık kitap :smile:

Az önce sitesinden kontrol ettim. Kendisinin bir sonraki etkinliği 28. StokerCon. GRRM 27-30 Nisan arası bu etkinlikte olacak. Bunun iki anlamı var;

1. Kitap 27 Nisan’dan önce çıkacak. GRRM de gönlü rahat bir şekilde bu etkinliğe gidecek, kitap imzalayacak.

2. Kitap çıkmayacak. GRRM yine zamanını boş boş etkinliklerde gezerek boşa geçirecek.

3. ihtimali doğru kabul edersek sızdırılan ama doğru olmadığı söylenen 9 Mart 2017 makul bir tarih gibi duruyor.

Bu sefer gerçekten kitabın büyük bir kısmını tamamladığına inanıyorum dostum. Boş işleri bıraktı ya senaristlik falan o işlere girmiyor artık. Reddit’te dolaşmak lazım biraz aslında bir şeyler çıkar orda sızdırılan.

GRRM kaplumbağa hızında ilerliyor. Geçen sene de bu yıl çıkacak dedi ancak çıkmadı. Bu yıl da çıkmaz diye düşünüyorum, çıksa bile yılın sonlarına doğru çıkar sanki. 6. ve 7. kitabı aynı anda çıkarsa efsane olurdu. Çok güzel bir hayal ama sadece hayal :frowning:

GRRM şu kitabı bitir , bizi bitirmeden :cool:

cikti mi kitap reis

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

acaba diyorum G R R MARTİN 7. kitabı da beraberinde çıkarmak için mi bu kadar bekletiyor ?
sonuçta 7 kitapla ilgili birçok şey hazır zaten ilk kitaba başlamadan hatta kafasında vardı. Neyse en azından 7. kitapta çok bekletmese bari…

Kitap çıkarsa diziyi kim izleyecek ? Bence kitap 7. sezonun ortalarına ya da sonlarına doğru çıkar. Emin olun dizisi yapılmamış olsaydı şimdiye kadar serinin son kitabını bile okuyup bitirmiştik. :frowning:

Bu da mantıklı bir düşünce ama zaten kitabı varken dizi çıktı ve dizinin hayranlarının çoğu hala kitabı okumadı. Endişeleri bu ise saçma ve okuyculara karşı da ayıp ediyorlar.

Kendi adıma söyleyebilirim ki diziden hoşlanmıyorum çünkü kitapları birebir yorumlayan benken orada benim hayal gücüm devreye giriyorken bu tarz serilerin dizi-film uyarlamalarında başkalarının yorumlaması, ekle çıkar yapması söz konusu oluyor ve benim gibilerin kitapları okurken kurdukları bozabiliyorlar.

Neyse hadi artık çıksa da özellikle ve özellikle benim gibi diziyi izlemeyi çok önceden bırakmış ve bundan ötürü 5.kitabı okuyup bitirdiği günden bu yana adeta seriye olan açlığı tavan yapmış hayranları mutlu etse diyorum.

Ölmeden yazsa diyorduk.

Ölmeden okuyabilsek diyoruz…

Öff…

Yıl oldu 2017… hala bekliyoruz.

2020’de anca okuruz gibi…

Gençler pencerede bekliyorum ben kitabı, belki daha çabuk gelir diye…

Konu 2013 te açılmış yaf. Gitgide korkuyorum valla.

2023’de falan çıkaracaklar galiba. 4 spin off için danışmanlık yapacağına kitap için uğraşsana be adam.