6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

1. sezondan sonra eylül gibi çıkar umarım.

Adam ölmeden önce çıksa bari

1. sezonu gördükten sonra benim kitapla ilgili umutlarım tükendi, her şeyden önce kitapla dizi özellikle sansa, dorne ve kral topraklarında alakası kalmadı. Bakın farklılaştı demiyorum alakası kalmadı. Pek çok kişi dizinin kitapla alakasının kalmamasını normal karşıladığını biliyorum ama ben kendi eserine saygısı olan hiç bir yazarın bunu kabul edeceğini düşünmüyorum. George martin’in ilgi alanı son 6 senede buz ve ateşin şarkısı serisi dışında her şeyde daha ana hikayeyi, seriyi bitirmeden sürekli saçma sapan kitaplar çıkarıyor ya geçmişte yaşanmış olayla ilgili yada Tyrion’dan özlü sözler gibi saçmalıklar… Bu da yetmediği gibi adı sürekli pek çok dizide yazar olacak diye geçiyor. Her şeyi geçtim işi gücü bıraktı Amerikan başkanlık seçimlerinde H. Clinton için çalışıp konferanslar düzenledi.

Bunların hepsini daha fazlasını yapsın westeros’ta geçmişe dönelik yüzlerce hikaye yazsın yeni alakasız dizilerde danışman olsun ama ilk önce başladığı eseri bitirsin. 5. Kitap çıkalı neredeyse 6 sene olacak george martin’in yaptığı şey kibirli açıklamalar ve her sene 1-2 tane bölüm yayınlayıp okumak şu ana kadar kaç bölüm yayınlandı 8 mi? Kitabı da bize dizi olarak bölüm bölüm mü servis edecek? Belki kitabı da artık sıkılıp tamamen GOT’un senaristlerine havale eder…

Benim aklıma şöyle bir şey geldi.
Bu adam son 2 kitabı da yazıyor şuanda. son kitabı bitirmeye çalışıyor. Bu sezon sonunda kış rüzgarlarını çıkartacak. Seneye Game of Thrones olmayacak. 1 sene şu çekilecek olan 4 spinoffla geçecek. Son sezondan önce de son kitabı çıkartıp voleyi vuracak. Tam dediğim gibi olmasa da buna benzer bir şeyler olacak. Kitapları 1 yıl arayla çıkartacak.

Çok haklısın. Aslında son iki kitabı çoktan yazıp, bitirmiş bile olabilir bu adam. Bu yüzden bu kadar rahat hareket ediyor olabilir.

Keşke dediğiniz gbi olsa. Hatt bence 6. sezon hiç çekilmemeliydi. Madem kitap çıkmadı Dunk ve Egg den, Ejderhaların dansından, Gaspçının savaşından 3 er bölümlük mini diziler serpiştirebilirlerdi. Çok güzel olurdu. Yeni kitap çıkınca kitaba sadık kalarak seriye devam edilirdi.

Hiç sanmıyorum. Genelde her kitabın arasına en az dört beş yıl zaman sokuyor Martin. Bu kadar kısa zamanda ikisini de bitirmiş olamaz diye düşünüyorum.

Bence kitaplar hazır bekliyor GRMM’in masasında. Hatta daha fazlası da hazır. Dizi oldukça popüler ve inanılmaz bir bütçesi var. Bir sezonu yaklaşık yüz milyon dolara patlayan ve daha fazla getirisi olan bir yapimdan bahsediyoruz. Sızıntıları bile anında kesiyor yapımcılar. Bu kadar global, çılgın ve büyük bir iş varken yayımlatmazlar o kitapları zaten. Verirler parasını bekletirler.

Kapitalist bir düzende oldukça normal bir durum. Içiniz rahat olsun yani. Dizi bittiği sene kitaplar çıkacak ortaya.

2019 20 de demek o zaman :frowning:

@starseh Belki bu sezon sonunda çıkar. Bir ümit. Çıkmazsa 2019’da dizi bitince pes peşe çıkar kitaplar. Öyle düşünüyorum.

Çıkmayacak çıkarsa bile sonuncusundan önce ölür yerine Brandon Sanderson geçer.Ben artık buna inanmaya başladım.

GRRM’nin konuşmalarına bakılacaksa kitabın bu yıl çıkmasının ihtimali yüksek, bir çok chapter bitmiş durumda.

Bence 7. Sezon biter kitap çıkar.

Çıkar çıkmaz vericem siparişi yeter artık hasretinden prangalar eskittim.

peş peşe çıkmasını isterim o ihtimali bende görüyorum finali belirlemiş zaten ilk kitaptan ve bu kadar zamanda final için şekil vermiştir kafasında karakterlere. Tek yapması gereken toparlamak ama çok geziyor yazar otur da yaz kitabı :smiley:

Bence bu kitap çıkmayacak :smiley: İnsan günde 1 sayfa yazsa yılda 365 sayfa yapıyor ki 1 sayfa hiç bir şey değil. İnternette bir oturuşta 15 20 sayfalık csb yazan troller oluyor. Adam 6 yılda 1 kitabı bitiremedi.

Neden? Saçma sapan işlere kalkıştı. Bir seriyi yazarken başka bir seri yazıyor, başka kitaplar yazıyor. Şimdi 2 tanesi dizi olacak herhalde onların da yapımcılığına soyunmuş.

Adamın yaptığı ayıp. İş ahlakı 0 Martin’in. Terbiyesizlik.

Kitaplarını bitirdi arkadaş bundan daha iyi bir açıklaması olamaz. Yeni kitap bu sene çıkacağı için Game of Thrones 8.sezonu 2019’a boşuna aksatılmıyor.

Bannerlord ne zaman gelecek v2

Lütfen tarih açıklanmadıkça şu başlığa entry girmeyin. Her seferinde tarih açıklandı gibi bir ön izlenim oluşuyor bende…

hepimiz gibi