6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

George dede kitabı çıkaracak bir de çevirisini bekleyeceğiz. Şöhret George dedeye hiç yaramadı

:smiley:

2014 ün sonunda kesin olarak kitap çıkacak denildi ama 2017 in son aylarına doğru gelirken kitabın çıkacak bir tarihi halen yok :frowning:

bir kitabı hazırlamak 6 yıl sürer mi ya , artık dizi yüzünden kitabın çıkışının ertelendiğini düşünmeye başladım, dizi final yapmadan çıkarmayacaklar galiba…

kitabı alanya gazipaşa yolundanki bir korsan kitapcıda buldum isteyene kırk iki doksana bırakırım bayanlara da ayni fiata kusura bakmasınl ar kdaşlar

Hava biraz esti acaba dedim kitap mı çıktı falan… Yok çıkmamış.

Hahaha.Hayal dünyasında yaşıyorsun, keşke çıkmış olsaydı ama çıkmadı maalesef.

Maalesef asla öyle bir şey olmayacak.

Bir haberde kitabın bittiğini ama bilerek yayınlanmadığı ile ilgili haberler gördüğünü ve bunun doğru olmadığını söylemiş emmi. Hala yazıyormuş, öyle diğer yazarlar gibi ha deyince her şeyi kolayca yazamıyor gibisinden bir şey demiş. Ben de bitmiştir diye düşünenlerdendim ama açıklaması doğru ise yazık yav bize, 6 senede yazdı ise bunu 7. kitabı düşünemiyorum; bunu da 7 senede yazacak herhalde.

Bitmistir kitap da kapitalizmin kopegi oldugu anlasilmasin diye yaziyorum diyordur amca

Aslında kitap falan hiç yokmuş, GRRM de tuzlukmuş. (Benden duymadınız.)

Bitmiştir umarım, çünkü bu hızla fena… 2018 başında çıkarsın işte 6. kitabı, bir sene sonra da 7. kitabı; dizi bitmiş olur zaten.

Vallahi Ejderha Dövmeli Kız’da olan olay yine olursa oturup aglarim. Orada adamin mukemmel kurguladigi kitabi sacma bir feminizmle les etmislerdi. Bu adam da olurse ve baskasina yazdirip rezil ederlerse İngiltere’ye gidip bunu yapanlarin sacini basini yolarim.

O zaman inşallah eseri bitirmeden ölmez. :slight_smile:

Şu kitapların çıkması artık hayal gibi ya. Belki ütopik bir paralel evrende george baba verdiği sözleri tutuyordur ve kitap 2014’ de çıkmıştır bu yıl da son kitap çıkacaktır felan ama bizim martin hala yazıyor da yazıyor :smiley: Neyse şaka bir yana umarım bitirebilir şu seriyi de, bitirme işi başka yazarlara kalmaz.

Bu linkteki röportajda kitabı bitirmekten halen aylarca uzak olduğunu ancak 2018’de bir ya da iki tane Westeros kitabı yayınlamayı düşündüğünü söylüyor.
Kısaca “this old man is just fking unbeliavable” durumundayız yine.

Yeter ama ya… Kitabı bitirmekten aylarca uzak ama 2 farklı kitap çıkartabiliyor? Nasıl iş bu?

Başka şeylerle uğraşmaktan eli olmuyor ki kitabı bitirsin. Bitirmişse de dizinin bitmesini bekliyodur belki ama cidden yeter artık 5 yıldır yeni kitap bekliyorum bi de daha bu kitap çıkacak da son kitabı bekleyeceğiz. Her yıl seneye çıkacak diye haber çıkıyo ama ortada kitap yok

Oyalıyor işte; bilhassa şu ek kitaplar ile… Yalnız ben o ek kitaplara ilgi duymuyorum; 6. ve 7. kitabı istiyorum. Adama bak ya!

Ya ben de önceden kasten çıkarmadığını düşünüyordum. Ama şimdi yapım şirketiyle yaptığı anlaşmadan dolayı zorunlu bir gecikme yaptığını düşünüyorum. Yapımcılar dizinin sonuyla ilgili önceden spoiler verilmemesini istiyordur. Ve bence GRRMde bu durumdan rahatsız yani kendi esrinin bu kadar yıpratılması ve kendi esrinde söz sahibi olmamasından. Son yaptığı açıklamalar da bunu gösteriyor. Artık bu konuda soru almıyor çünki kendisi de bilmiyor. Dizi yapımcıları ne zaman isterse bu da kitabı o zaman çıkarıcak.