7. Sezon Finali Yorumlarınız

https://image.tmdb.org/t/p/w342/rfTECuecRMFWpUM3X8HgU7uP8My.jpg Rhaegar’ı oynayan abimizbu yakın çekim göremedik . çok kısa gösterdiler

Arkadaşlar yorumlarınızı gördükçe senaryoyu okumadığım için şükrediyorum.

Neyse benden bu kadar. Bölümle ilgili şimdilik bişey yazamıyacağım. Çünkü uykum var.

Senaryoyu okumus biri olarak bile bazı noktalarda beni cidden etkilemeyi başardı bu bölüm. Okumamış olsaydım muhtemelen birçok kişi gibi ben de titrerdim. Bundan sonrası SPOILER

1. Sansanın hareketi cok güzel ve şıktı. Baelish gibi bir karakterin bu şekilde ölmesi güzel oldu bence. Orada hala çırpınması manipülasyon denemeleri ve sonda çaresizce ağlaması çok iyiydi. Arya ile Sansa muhabbeti ise tatlıydı ve olması gerektiği gibiydi.

2. Konsey kısmı ilgi çekici değildi bence. Cersei’nin gereksiz tavırları ve muhtemelen doğmayacak olan çocuğunu koruması ama arkadan iş çevirmesi kısmı gereksiz bir tavır bence. Cersei de olsan az mantık olur. Jamie’nin dediği gibi Ölüler kazanırsa ölürüz ama yaşayanlar kazanırsa ihanetten bizi öldürürler. Cok basit ama doğru bir mantık ağtal olmamak lazım ama serinin hala kötü karaktere ihtiyacı var.

3. Düğün sahnesi cidden cok daha uzun olmalıydı daha cok görünmeliydi R ve L ikilisi. Sanırım hepimiz R yi Viserys sanmışızdır kısa bir an için cast seçiminden. Onun dışında kitabımızdaki Aegon karakteri ile Jon’u birleştirmeleri biz okurlara kitapta iki karakterden birinin kesin öleceğini gösteriyor. O GRRM e kalmış tabii ki.

4. Sonunda istediğimiz ama bir o kadar da olmasa mı dediğimiz o ulu duvar yıkıldı hem de çok güzeş bir efektle. Cidden Viserion cok muhtesem olmuştu. Ayrıca bu kısımdaki renk paleti çok iyiydi. Dikkat ederseniz sahnede sadece mavi ve tonları olmasına rağmen her şey çok iyi bir şekilde ayırt edilebiliyordu. Bu görüntü yönetmenlerinin ve efekt uzmanlarının başarısıdır.

5. Jon ve Dany sevismesi olacaktı olmalıydı da. Rahatsız oldum mu bi okur olarak ? Nedense beklediğimden daha az rahatsız oldum. Buz ve Ateşin şarkısı yolda gibi gözüküyor ne diyelim.

Kusurlarım ve bozuk cümle yapılarım, noktalamamalarım için şimdiden sizden özür diliyorum. İlk defa buraya bu denli uzun bir şey yazdım.

Viserion’a çok yanımız yanmıştı ama hayırsız evlat çıktı. Eminim herkesin kalbindeki o ağırlık kalkmıştır.

Yeni oyuncuların eski oyuncuları bozmasından rahatsız olanlar, artık yenilerin oyunu eskilerden iyi oynamasının vakti gelmişti. Sansa ayrı bir sevgimi kazandı ve dolaylı yoldan da olsa birini öldürmüş oldu. Gelecek sezon Winterfell’de Gendry ve Harry’i görebiliriz diye düşünüyorum. Yine de iyi bir hikaye bulacaklardır. Benim dediğim gibi olursa pembe diziye döner.

Böyle bir finalden sonra nasıl bekleyeceğiz 2019’a kadar?

Piçler doğdukları yere göre de soyad alabilirler misal robertın vadide doğan kızı mya’nın soyadı fırtına değil taş.

Yüklenmiş site varsa link verir misiniz?

Noldu ya niye kimse 8. Bölüm fragman konusu açmıyor ? [emoji1]

Bunu yapmasam olmazdı.

Game of Thrones tarihinin en berbat finali değil en berbat bölümünü izledim az önce bitti.

Daha ilk sahnede toplam eğitimdeki çocuklarla birlikte sayısı 13k olan lekesizlerin sayısını 2-3 katına çıkarmışlar bunların bir kısmı da önceki savaşlarda ölmemiş sanki lekesiz değil ölümsüzler.

Toplantı da Euron Cersei kuçu kuçu otur yerine diyor o da gidip oturuyor. Bak bunu Euron hayranı olduğum için yanlış anlamayın orada başka bir Lord olsa o bile bu şekilde davranmazdı. Daha birkaç hafta önce Randyll Tarly’nin çatır çatır Jaime ve Cersie’ye laf soktuğunu izledik onların tarafında olmasına rağmen. Bu kadar harcanmaması lazım karakterlerin kitapla karşılaştırmayın diyorsunuz ama dizi kendisiyle bile çelişiyor artık.

Winterfell’de dalga geçer gibi tiyatro izlemişiz bunca bölüm. O kadar sahne çek et sonra hepsini çöpe at Baelish ölmesin demiyorum ama bu kadar da basit olamaz adam ağladı lan oradan oraya sürünerek Baelish bu mu Royce’a bile yalvardı adam kitapta bile Royce’tan o kadar korkmasına rağmen yalvaracak adam değil Baelish. Ayrıca kendi hançeri ile öldü ama o nasıl idam şeklidir hani hükmü veren alırdı canı. Sansa sırıta sırıta izledi Arya’yı bir de verdiğin dersler için teşekkür ederim diyor.

Bran vision görecek diye okuduk sızan senaryo da belki orada birşeyler olur sadece aşk sahnesi olmaz dedik ama yok sahne 10 sn sürmedi vision, evlilik yemini ve öpüşme. Bu mu yani tüm olayların başlangıcı. Jon’un ismi de Aegon’muş diğer oğlunu dizide bile Oberyn Dağ’a rape her, killed her and her children diye bağırmadı mı ben mi yanlış hatırlıyorum silecektiniz madem o zaman niye silmediniz. Aynı anda da Dany ile Jon birlikte oldular bu sahne için çok heyecanlanan arkadaşlar vardı burada umarım mutlu olmuşlardır heralde 7 yıl bunun için beklediniz artık diziyi de izlemezsiniz dizide sizin için başka hiçbir şey yoktu çünkü.

Viserion geldi yıktı geçtiler kanatları pert olmuş hayvanın delik deşik nerede kanatlarına darbe aldı bu hayvan da kanatlar delik. Boğazındaki yarayı gösterin bari kanat niye delik bu sahne bile o kadar basitti ki hiç etkilenmedim duvarın yıkılışından.

Altyazının da ilk 30 dakikası çevrilmiş.

Genel olarak ilk büyük yorumumu atayım madem.

Dragonpit-KL

-Ordunun görkemini güzel göstermişler
-Görüşmenin tuzaksız olacağını ve iki tarafın da birbirine muhtaç oldugunu güzel hissettirdiler
-Dragonpit görüşmelerine direk girmelerini sevdim.
-Jon, Hound Tyrion dan tombala kokan hareketler şahaneydi. Aşırı zıtlaşma için Dany pasif kalmak zorundaydı.
-Getirilen kanıt en iyi şekilde sergilendi. Kusursuzdu
-Cerseinin Euronu gönderme mevzusu akıllıcaydı ama çok da şaşırmadım.
-Tyrion - Cersei görüşmesi güzel oldu. Tyrion halen yararlı olabileceğini efsane şekilde kanıtladı.
-Jaime den de beton kadar büyük tombala gördük.

Dragonstone

-Jon Theon mevzusu gereksiz olmuş.
-Theonun herhangi bir vasfı kaldığını düşünmüyorum. Bir adam dövmekle dava kazanılmaz güzel kardeşim. Demirdoğumlu sahnesi saçmaydı. Yara yakalandığının dakikasında ölmeliydi.

Winterfell

-Başta yine sıkıcı Sansa-Arya-Bran-LittleF sahneleri sandım fakat değilmiş arkadaşlar. Efsane güzeldi burası
-Bran-Sam konuşması üniversite günlerimden en sevdiğim arkadaşımla bi yerde buluşmuşuz gibi samimiydi.
-Ben olsam oraya bi Rhaegar çakardım ki genç kızlar duvarına asardı. Geçiştirmişler resmen. Ama yine de verilecek mesaj okkalı şekilde verildi.
-Aegon Targeryan olması mevzusuna gelince. “Sand” soyadı mevzusunu en mantıklı olduğunu(çünkü orda doğuyor) düşünerek Bran’in uydurduğunu düşünüyorum.(Direk doğduğu yere atıfla) Hemen ardından zaten mevzunun aslı anlatılıyor. Çok takılmamak lazım.

Duvar

-Abi bi kere kim ne derse desin Viserion asla bir başka ejder kadar güçlü olamayacak bunu gözlemledim ben. Viserion sahneleri hoştu. Kötü olan şeyse aynı eskiden yaptıkları saçmalığı tekrar edecek olmaları. WW ları duvara yakın gösterip 3-4 sezonda duvarı geçirdiler. 8 sezonda da yine çok ağır ilerlemeyle devam ettirecekler. Diğer karakterlerin hızlı yolculuklarına tav değilim (eş zamanlı olmama mevzusundan dolayı) ama buna tavım arkadaş.

Dragon pit sahnelerini çok uzun tutmasalar olurmuş
Sansa manipülasyonu en iyisinden öğrendi littlefinger öldü
Ve Night king şu an favori karakterimdir adam ne kadar yakışmış ejderhanın üstüne aam viserion küçük kalmış biraz

Ulan canlı izleyim dedim resmen pc nin başında sızmışım yanlarım agrıyo , gecelerde iyi serinlemiş bu arada uyanınca farkettim .Dizinin son bölümü izleyenlein yorumlarına bakarsak sızan senoryo ile birebir olması normal karşılıyorum .

Nasıl olmasınki tüm sezonu bir anda okudum yeniden cekilse olmaz ekleme ilave desen oda mümkün degil el mecbur okudugumuz gibi izledik sonu haliyle gram şaşırmadan tepki vermeden izledim. aga ben tüm sezon ne izledim lan ben modundaydım . o kadar detaylarını bile biliyordumki herkesin bildiği şeyi nasıl neyi ve neden konuşup yazsınki ? o yüzden yazanda el mecbur saçmalamak zorunda kalıyordu

Bu yüzden arkadaşlar sizden ricam mümkünse senoryo sızsa bile forumda paylaşmayalım bu konuda modaratör arkadaşlara iş düşüyor yani bu sezon olanlar oldu bari gelecek sezonun zevkini kendi ellerimizle baltalamayalım.

Son bölümü izlemedim izledikten sonra luzum görürsem yorum yazarım sezon finaline ait görüşlerimi

jon snow lich king olacak gibi

Ölüler ordusu duvarı geçerken arka fonda çalan vah vah vah sözlü müziği hepimiz için söyleniyor aslında. VAH HALİMİZE VAH

Bu arada night king dracarys demedi, bizim vise ile nasıl anlaşıyor bunlar ?

bizim vise değil o artık

bu bölüm bana 8.sezonun sızan senaryosunun doğruluğunu destekliyor gibi geldi …
rheagar ı daha yakışıklı beklemiştim gbjkgbkj fanfictionlar gibi hayal kırıklığı oldu
cersie nin jamie yi kaybedicek kadar kinci davranması yakışmadı,ejderha gördüğünde gram şaşırmadı kadın ya helall
tyrion ın hemen hamile old anlaması ehhh habire ölüme yanlama gitmesi sıktı açılın ben yaparım falan
jon un salaklığı tuz biber
theon un pipişkosunun olmaması ilk defa işe yaradı
yine pipi şakası doluydu bölüm
senaryoyu okumama rağmen güzeldi
ve hala dünyadaki en iyi dizi…

Sezon finalini şimdi izledim okudugum spoilerlara lanet ettim eger 8 sezon yazıldıgı gibiyse o euron yavşagının tahta anlık bile oturusa yakarım lan bu gezegeni o kadar kişinin arasından bu yavşak oturacaksa si…rim böyle işi diyerek dahada izlemem bu saçmalıgı o kadar nettim bu konuda

Bölüm hakkında konuşacak olursak gri solucanı görmek güzeldi podrick tyrion diolagu gülümsetti bronn ne kadar sevenin olsada bir sandor cleagan kadar benim açımdan sevilmeyeceksin

kim ne derse desin dizinin en güzel aktristi kesinlikle cerseidir benim için kadın rolünün hakkını dibine kadar veriyor aga
jaime için biraz nötr bir duygularım olsada kendi kız kardeşine yaptıklarını hazmedemesemde adam gibi adam

Jon snow yada sand yada targeryan yada ne haltsa adam yalan söylemediği için afaroz ettiler ya la ulan kalisi karşılaştıgından beri diz çök diz çök dedin durdun adam sana diz çöktügünü söyledi bu tripler ne la haspam

Serçeparmak ölümü o kadar bir etki bırakmadı bende

Rhegarı bir an viserys sandım yalan yok alemin en yakışılısı bumuymuş la dedim

Night king viserion la tamemen şow yaptı duvarı parçaladı şimdi yaşayanlar düşünsün

lakin eger o 8 sezon oldugu iddia edilen yazı gerçekse izlemeyi bırakırım yemin len bırakırım o yavşak euronu o tahta anlık bile olsa oturacagını düşünmek beni deli ediyor ulaaaan (yaban kareketeri gibi bagırasım var ) o derece yani

Ejderha Çukuru bana çok fazla geldi, yarım saat eder miydi bilmiyorum. Cersei’nin bir asaleti var ama kabul etmek lazım.

Euron beklediğim ve sızıntılarda okuduğum gibi yaptı.

Boatsexi fazla vermediler hiç değilse bu güzeldi. Bir Misseandei-Gri Solucan daha görmedik. Sadece Jon’un kılsız g*tünü görmeseydik daha iyi olurdu.

Theon o kadar dayak yiyip sonra adamı yere devirdi ya takdirimi kazandı.

Kesinlikle Baelish’in ölümüne bayıldım. Biliyordum sonunu ama izlemek keyif verdi.

Genry yoktu bu eksiklik bence

Samwell’ın bu kadar hızlı gelmesi ayrı bir olay zaten

Ölüler ordusunun Sur’u tamamen yıkmamış olması beni hayal kırıklığına uğrattı. Birde Tormund ve Lord Beric ölmezse tam olacak

Güzel sezon finaliydi.Son kısımlar umarım kitap içerisinde aynı olur.

:’( Ağlamak serbest