7.Sezon Yarışması

Forum iki üç gündür çok sessiz, kendi kendime bu sessizliğe nasıl son verebiliriz diye düşünürken aklıma bir fikir geldi. Tamam, durgunluğu hepten yok etmek açısından şahane bir fikir olmayabilir ama eğlenceli, hatta faydalı olacağına inanıyorum.

Yarışma çok basit !
7.sezonda izleyeceklerimizle ilgili tüm tahminlerinizi yazın.
Bu tahminler olaylarla, karakterlerle, neyin nasıl sonuçlanacağıyla, kimlerin öleceğiyle ilgili olabilir. 7.sezona dair ne kadar tahmininiz varsa yazabilirsiniz, çok uçuk tahminleriniz varsa bile yazın, sorun değil :smiley: Çıkan spoiler’lara da pek takılmayın yazarken, maksat eğlenmek sonuçta.
Her doğru tahmin 1 puan değerinde olacak.
Mesela, atıyorum, tahminlerinizden biri “Dany ölecek” diyelim; haklı çıkarsanız bundan 1 puan kazanırsınız.
Büyük, küçük, her doğru tahmin 1 puan değerinde olacak.
Olur da sonunda eşit puana sahip üyeler olursa eğer, bu kişilere finalistler diyeceğiz ve yaptıkları doğru tahminler yeniden puanlanacak ama bu sefer bu tahminler ya 1 puan ya da 2 puan değerinde olacak.
Mesela bir finalistin “Dany ve Jon ittifakı olacak” tahmini her zaman 1 puan değerinde olacak çünkü kabul edersiniz ki bu zaten herkesin olacağını bildiği bir olay. Ama diyelim ki aynı finalistin bir diğer doğru tahmini “Tyrion Dany’ye ihanet edecek” idi, işte bu tahminin son puanlamada değeri 2 puan olur.

Ve bir ödül var :slight_smile:
Yarışmanın galibi sevdiği hanenin t-shirtünü kazanacak, ya da sevdiği karakterle ilgili bir t-shirt (“I drink and I know things” tişörtü gibi mesela, karaktere özel). Lisanslı ürün olacağını da belirteyim.

Kurallar:
1 - Tek hakkınız var. Aklınıza gelen tüm tahminleri tek bir yorumda yazın. Sonradan değişiklik veya ekleme yapmak yasak. Hepsini takip edemeyeceğimin farkındayım, o yüzden dürüstlük bekliyorum :smiley:

2 - Tartışma yok. Tartışma yaratabilecek herhangi bir kelime kullanmak da yok. Daha açıklayıcı olayım… Sevmediğiniz karakterler hakkında bir şeyler yazıyorsanız eğer, isim takmak veya alaycı şeyler yazmak yok.
Ayrıca kimsenin tahminlerine de laf etmeyelim “Hiç öyle olur mu? Çok saçma” gibisinden. Dedim ya, en uçuk, imkansız görünen şeyleri bile yazabilirsiniz, bu her şeyden çok bir oyun. Yargılama, alay etme falan olmasın lütfen. Doğru düzgün, herkes için keyifli bir yarışma olsun.

Bu kurallara uymayanlar diskalifiye olur :smiley:
Bana “Yine çok uzun yazmışsın” diyeni de diskalifiye ederim ! :stuck_out_tongue:

Yarışma mart 2017’de bitiyor, o tarihten sonra tahminler kabul edilmez.

Son olarak, tahminlerinizi yazmak için tek yorum hakknız olduğundan dolayı fazla acele etmeyin, iyice düşünün :slight_smile:

Eh ilk tahmini ben yapayım bari.

1. Lady Stoneheart bu sezon ortaya çıkacak.
  2. Arya Strak Edmure Tully i kurtaracak.
  3. Euron Greyjoy Daenerys Targaryeni bozguna uğratıcak.
  4. Stannis geri dönücek.
  5. Yüzsüz adamlarıyla ilgili çok gizli bir sır ortaya çıkıcak ve ya onların büyük planı gibi bir şey olduğu anlaşılıcak.
  6. Tyrel orduları bozguna uğrayacaklar.
  7. Sansa Stark ölücek.
  8. jon ve dany ittifak kurucak. :slight_smile:
  9. Harrenhall turnuvasını görücez.
  10. Şuan ki Howland Reedi görücez.
  11. Viserion ölmüyücek. (sırf isimi Viserysden geliyor diye ejderhaya çamur atmayalım. Ölücekse Drogon ölsün)
  12. Samwell WhiteWalker yene bilmek için lazım olan şeyi öğrenicek.
  13. WhiteWalkerlar Aemon Savaştadoğannın peşine düşücek.
  14. Çok kısa bir rol için yeni bir Tyrel görücez.
  15. Baelish yine bir şekilde çok avantajlı bir konuma yükselicek.
  16. Jamei Cerceiden yavaş-yavaş soğusada yinede ona itaat etmeye devam edicek.
  17. Varys ölücek.
  18. Tyrion Danye ihanet edicek. :wink:

Süper! Teşekkürler @argos :slight_smile:

Bu arada, hadi ufak bir kural değişikliği yapalım. Bir değil, iki hakkınız var. İkinci hakkınızı, eğer kullanırsanız, yeni bir yorumda kullanın. Takip etmek daha kolay olur benim için. Bu ikinci yorumda yeni tahminler ekleyebilmenin yanı sıra ilk yorumunuzdaki tahminlerinizde değişiklikler yapabilirsiniz.

@argos bu dediklerinin senaristleri D&D olan bir dizide olması im-kan-sız. Ama birçoğu çok güzel tahminler

Teşekkürler @“Starkgaryen”. Hadi o zaman 20e tamamlayayım:
19. Sezon finalinde Kızıl Saray yıkılıcak.
20. Aryayla Gendry nişanlanacak.

@“MaesterLord” biliyorum çoğu zaten kalbimden geçenler. Ama aralara bir kaç tane garanti puanlar ve biraz uçuk-kaçık şeylerde ekledim.

Ben şöyle 0 puan alacak bir yazı yazayım da alem tembel (D&D’ye göre) görsün.

1. Ejderhalardan Drogon ölecek
  2. Gendry, baba yadigarı balta ile WW öldürecek
  3. Stannis geri dönecek
  4. Jon ve Dany anlaşamayacak ama sezon sonunda ‘Deus Vult’ hesabı bir ortaklık olur.
  5. Tormund, Littlefinger’ı öldürecek
  6. Jaime abimiz Highgarden’ı yerle bir edecek. Sand Snakes’i de bu arada harcayacak.
  7. Bronn, Ellaria’yı öldürecek
  8. Flashback olmayacak
  9. Ser Friendzone, pardon Jorah, greyscaleden kurtulamayacak. Kurtuluşu olduğu zannedilen bir ilaçtan zehirlenecek
  10. Dağ, Qyburn’u ikiye ayıracak.
  11. Sansa, Brienne’i öldürtecek ama kimse onun öldürttüğünü bilmeyecek. Kaza süsü vermek gibi yani…

Daha yazarım… (Değiştirmeden istediğimiz kadar ekleyebilir miyiz sezon başlayana kadar?)

Edit: Umarım bu netleştirme hakkımın gitmesine neden olmaz.

@“MaesterLord”

Teşekkürler :slight_smile:

Yarışma Mart sonu bitiyor. Bir (1) yorum hakkın daha var, o yorumda eklemeler yapabilir, ya da ilk yorumundaki tahminlerin konusunda değişiklik yapabilirsin.

Bir ricam olacak :slight_smile:
4. tahminini netleştirebilir misin? “Belki”, “gibi” yazmışsın, o yüzden puanlama sırasında kararsızlık yaratabilir bu. Birde tek seferde iki tahmin olmuş.
Şöyle olsun mu?
4. Jon ve Dany anlaşamayacak
5. Jon ve Dany sezon finalinde ortak bir noktada, fikirde buluşacaklar (tabi ne konuda olduğunu da söylersen iyi olur :smiley: Net bilgiler lazım bana puanlama için)

Not: Böyle istisnalar olabilir arkadaşlar. Yani tahminlerinizi netleştirmenizi rica edersem eğer, yapacağınız düzenleme tabi ki yeni bir yorum sayılmaz.

@Starkgaryen aslinda tahmin listesine bir limit gelse daha iyi olmazmi? Mesela ne bileyim en muhtemel 30 veya 50 tahmininizi yazin vesaire. Boylece hem daha kaliteli tahminler de cikar ortaya hem de “bunu da yazayim, cikarsa puan alirim tutmazsa zaten no problem” gibisinden 1000’lik tahmin listeleri cikmaz.

@"casper"
Pardon, ben bu yorumunu daha yeni gördüm.
Yok yaa sinir koymayalim, herkes istedigi kadar tahmin yapsin. Zaten kimsenin 50 tahmini asacagini da sanmiyorum. Hem bin tane de tahmin yazilsa, sonuçta sadece dogru olanlarin puan degeri olacak. Sallamak, bol keseden atmak serbest dedim zaten, eglenceli olsun :slight_smile:

Tahminlerinizi bekliyorum arkadaslar, hadi ama! :smiley:

1. Lady Stonehart gelmeyecek.
  2. Stannis dönmeyecek.
  3. Euron bir iki savaş kazanacak ama sonra Daenerys onu da yakacak.
  4. Gendry iki bölüm gözüküp ölecek.
  5. Asha Iron Islands’ın kraliçesi olacak. Sonra da Theon’u öldürecek.
  6. Arya, Cersei ve Gregor’u öldürecek.
  7. Daenerys Jaime’yi öldürecek ama epik bir şekilde. Yani insanlar üzülecek Jaime için.
  8. Jon’un Rhaegar ve Lyanna’nın çocuğu olduğu herkes tarafından öğrenilecek. Bran söyleyecek bunu.
  9. Jon ve Sansa evlenecek.
  10. Bran yok olacak. (Ölmeyecek. Görevini tamamlayıp yok olacak.)
    Şimdilik bu kadar

Gerçekçi bir şekilde yazıyorum (Kronoloji dikkate alınmamıştır):
1- Gendry Dany tarafından Fırtına Burnu Lordu ilan edilecek ve Arya’yla evlenecek. (8. sezonda da olabilir evlilik ama evlilik anlaşması bu sezon yapılacak)
2- Hayatta kalan Stark kardeşleri bir araya gelecek.
3- Edmure Tully’yi Arya kurtaracak.
4- Walder Frey’in varisini bu sezon kesinlikle göreceğiz. Muhtemelen Dany’ye boyun eğecek.
5- Kum Yılanları ölecek.
6- Harrenhal ve Rhaegar&Lyanna birlikteliğine dair flashbackler göreceğiz.
7- Duvar bu sezon yıkılacak.

Şu anda aklıma gelenler bu kadar. Gelince yazarım yeniden.

Sezon bitti, sonuçlari açiklama vakti.
Öncelikle çok az katilim oldu (sadece 4 üye), daha fazla olsaydi çok daha güzel olurdu ama olsun.
Yarismayi kazanan @argos . Tebrikler :slightly_smiling_face:
Hangi hanenin t-shit’ünü istiyorsun söyle bakalim! :grinning:

@Starkgaryen nasıl olur? yazdıklarımın neredeyse hiç biri tutmamış:hushed:

5 doğru tahminin var, 20 tahmin arasinda :smile:
Ama sonuç olarak diğerlerinden daha çok bilmişsin, onlar da daha çok tahmin yapsaydı, kazanma şansları artardı, bir sınır koymamıştım sonuçta.

Ee? Hangi hanenin t-shirtü? :slight_smile:

@Starkgaryen Her ne kadar D*enarys i sevmesem de Targaryenleri severim. Ne de olsa EJİDERİYALARI var. Targaryen.

https://www.hbostore.fr/images/fill/800/800/27822
https://www.hbostore.fr/images/fill/800/800/31488
https://www.hbostore.fr/images/fill/800/800/27851
https://www.hbostore.fr/images/fill/800/800/32819

@argos
Hangisi olsun? :smiley:

Cidden 0 puan almışım. I AM THE 3 EYED RAVEN BOIIIIISSS!!

@MaesterLord
Ben aslinda yarim puan verdim sana 4.tahminin için :smile: Kismen dogruydu yani, çokta yanlis sayilmaz

Deus Vult mantığında olmadı ama. ‘Aaa ijdirimi dıkıntı ne kadar da tatlı’ moduna girdi Dany.

Ben sıfırımdan mutluyum @Starkgaryen

@MaesterLord
Kismen dedim ya zaten.
Anlasmazliklar yasadilar senin de söyledigin gibi ama sonunda ittifak oldu, is kendiliginden o noktaya geldi.