8. Sezon Çekim Haberleri

Uzun gece geldiğinde

Uzun gece

Demekki gelen sadece kış değil.

Tamam da karanlıkta mı dövüşecek bu adamlar hep, uzun gece deyince benim aklına zifiri karanlıktan ziyade gökyüzünde güneşin görünmemesi geliyor, kutuplar gibi işte.

Benim aklıma da şu geliyor

Tabi zevk meselesi.

Algı meselesi… Mordor değil mi ya burası? :smiley:

Evet öyle. İşte bu serinin orkları Sauron’u falan da ak arkadaşlar.

Ejderiyanın ne işi var Mordor’da yarı Angband yarı Mordor olmuş.

Her neyse işte karanlık ortam deyince aklıma buna benzer bir şey geliyor takılmayın ayrıtılara :/.

la nazgul onlar galiba ejderiyaya benzetmişler

Ejderhalar için yeni bir önlem alınmış. Videosu sitede var.

Drogon ve Rhaegal için değil, Viserion için ucu ejderhacamından olan bir mızrak yapmışlardır büyük ihtimalle çünkü yanlış görmüyorsam ballistanın başında bir lekesiz askeri var. Tabi son bölümde gördük Vise’nin hızının geldiği noktayı. O hızda bir yaratığı nasıl vururlar bilemem :smiley:

Bu arada size bir sorum olacak, konuya dair yorumlarınızı merak ediyorum. Lekesizler her duruma karşı Dany’nin emirlerine itaat etmeye yeminliler yani aslında Dorthrakiler de yeminli ancak biliyoruz ki Dorthrakiler özgür yetişmiş bir topluluk yani tehlike anında bir seçim yapabilme ihtimalleri lekesizlere oranla daha fazla. Sorum şu ki, sizce Dorthrakiler ölüler ordusunun karşısında korkularına yenik düşüp kaçarlar mı yoksa Dany’e itaat etmeye devam mı ederler ?

Bize şimdiye kadar gösterilen Dothrak profili savaşmaktan zevk alan, ölümden korkmayan insanlar olarak gösterildi. Yani Dothrakların bakış açısı bir oyunda farklı tür düşman npc’yle karşılaşan ergenin bakış açısıyla aynı olacaktır.

Doğru, haklısın ama şöyle bir düşününce özgürhalk da benzer özelliklere sahipti. Savaşmaktan korkmazdı, inatçıydı tabi strateji bakımından oldukça yetersizlerdi fakat dorthrakilerin de pek bir stratejilerinin olduğunu düşünmüyorum. Sonuç olarak hardhome bölümüne baktığımızda nasıl kaçtıklarını hepimiz gördük. Dorthrakiler hemen kaçmaz tabiki de ama savaşın seyrinin ezici bir üstünlükle wight ordusu lehine olduğunu gördükçe üstüne bir de salınan korku havası eklenince dorthrak ordusunun kaçma ihtimalinin olabileceği geliyor benim aklıma

Aslında özgür halkla pek aynı kefeye konulması doğru değil. Özgür halkta güçlü bir savaş vurgusu var ama onların olayı daha çok hiçbir kuralı takmadan yaşamak. Dothraklar ise tamamen savaştan ibaret. Hani Dothraklar bile kaçarsa savaşmaya devam eden kimse olmaz :smiley:

Bekleyip göreceğiz artık :slight_smile: Umarım altın mürettebata kitaptaki gibi bir Targaryen prensinin arkasında olma görevini bahşederler de bu grubu Jon’un tarafına çekilmiş olarak görürüz aksi takdirde Cersei de çok çektirecek gibi duruyor.

Dothraklar şeref sahibi bir halk; korkaklık ve kaçmayı zillet sayarlar, disiplin yok ama ölümüne savaşmaktan çekinmezler, yeter ki ardında gidecekleri bir lider bulsun. Yani hayır, kaçmazlar.

Dothraklar öldükten sonra da savaşacaklar muhtemelen, çekimlerden gelen bir wight dothrak birliği görüntüsü vardı warchersonthewall’ da.

GoT tarihinin en uzun soluklu savaş sahnelerinde sona gelinmiş arkadaşlar; 55 günü gece; toplam 11 hafta ve 3 ayrı mekanda savaş sahnesi çekmişler adamlar. :smiley:

Acaba Robert’ın isyanı var mıdır? Rheager Nasıl Tek Yemiş Görürüz Belki :smiley:

Geçin o kısımları, artık bitti oralar. Ötekiler ile savaş izleyeceğiz, 6 bölüm kalmış; Jon’un gizemi çözülmüş, ne diye oralara girsinler ki?