8. Sezon Çekim Haberleri

4 adet kırmızı kılıcı ile gizemli Sithlerin çekimleri yapılmış, yapılıyor… Sol köşede de belli aralıklarla kırmızı devasa bir ışık yanıp sönüyor ki bana biraz ejderha alevi sahnesi gibi geldi.

Sith şakasını bir kenara bırakır isek eğer sanırım Essos’tan gelen kızılcık şerbetlerini göreceğiz, Thoros ve Beric dışında başka kim yanan alevli kılıç kullanır, bilemiyorum. Haydi ışıkgetiren meselesini eklediler diyelim, Jon olsun 4 kişiden ikisi; diğer ikisi kim? Bir yerde Beric, Tazı ve Beric yazıyordu instagramda gördüğümde videoyu ama 4. kişi hala eksik bu durumda. Kısaca bol bol alevli kılıç görceğiz, bu ışık getiren meselesinin de manası kalmadı galiba. :smiley:

Rheagar diğeri Akgezenlerin başı olmuştur xd

Kit Harington halihazırda zaten soyluymuş. Hafiften İngiltere krallarıyla akrabalığı olduğu gibi ailesi de Baron soyundaymış.

Vay be Kralı oynaması için ciddi ciddi kral kanından adam bulmuşlar :smiley:

Evet konuyla pek alakalı değil ama başka paylaşmak için uygun bir yet bulamadım.

1611 civarında Kral James Stuart İngiliz ekonomisi berbat durumda olduğu için biraz para kazanmak amacıyla Baron ünvanını icat edip zengin burjuva ailelerine satmaya başladıydı. Satın alan ilk ailelerden biri demek ki Harington ailesi olmuş.

Evet ama ailesi şu an oldukça mütevazi bir durumda, misal özel okula göndermek için paraları yokmuş ailesinin bu yüzden devlet okuluna gitmişler… Sörzade şu an Kit. :stuck_out_tongue_winking_eye: Dedesi de şu bizim kullandığımız sifonlu tuvaletleri icat etmiş. :joy:

Kit reyizin dedesi medeniyete büyük katkı yapmış. Ama malesef bizim okuldaki neandertallere hala sifon kullanmayı öğretemedik :pensive:

Kit hakkında bir bilgi de benden gelsin… Gerçek isminin Christopher olduğunu, “Kit”'in bir kısaltma, takma isim olduğunu 11 yaşında öğrenmiş, o zamana kadar isminin gerçekten Kit olduğunu sanıyormuş :grin:
Tam Jon bence yaa :smile:

Yalnız tam ismi gerçekten tam soylu ismi

Ser Christopher Harrington.

Ben GRRM olsam diziye selam çakmak amaçlı bir adet Christopher Harington yaratırdım. Sonra öldürürdüm.

Kit hakkında bir başka bilgi, boyu 1.70 miş. Kısa boylu erkeklere ilham kaynağı olmuştur.

Hatta “Christopher Catesby Harington”.
Tam isminde annesinin soyadı Catesby de geçiyor.

:smile:

1.73, lütfen! :stuck_out_tongue:

1.70 de kısa sayılmaz lütfen :/. Tom Cruise de 1.70 :/.

Daha bu ne ki… Saçlarının kıvırcık olduğunu da dizi için uzatana kadar bilmiyormuş… Yani gerçekten bu karakter için yaratılmış… :smiley: Ayrıca kendisi kumral olmasına rağmen neden bilmem, dizi için, 6 ayda bir siyaha boyuyor. Oysa kitaptaki Jon da koyu kumral, mantığı çözemedim niye böyle bir şey istediler kendisinden.

1,73 orta boydur ki Türk erkekleri de ağırlıkta orta boydur; benim babam ve abilerim bile bu boylarda; batılı erkeklerin onu kısa kabul etmesini anlarım da bizim erkeklere ne oluyor? Sanki her biri en az 1.80 metre gibi. :smiley: Hep diyorum, Kit bizim ülkeye gelsin, boy konusunda rahat eder. :stuck_out_tongue:

Ygritte’in sürekli “you know nothing jon snow” demesi boşuna değilmiş demek ki…

Batıya karşı Eziklik kompleksini bırakın!! Boy ortalaması Batı’da da pek farklı değil.

Şakayı bir yana bırakırsak Aslında Kit’in kısa olması meselesi normal halka göre değil tv standartlarına göre. Özellikle savaşçı/soylu karakterlerde Dalyan gibi, Yunan heykeli gibi adamları seçerler.

Mesela Arya’yı oynayan oyuncu güzel bir kız ama TV standartlarının çok altında, gerçi tipi Arya Stark’a uyguj burası da böyle.

küçükken uygundu ama şimdi değil bence.arya kitapta çok güzel bir kız olmaya doğru gidiyor.dizide, çok çocuk gibi hala.

Ben kızı beğenen arkadaşla pedofili misin diye dalga geçtim. Ancsk sonra öğrendim ki bizden bir yaş küçük sadece :/.

evet sophie’yle aralarında 1 yaş var.ilk sezonlarda aralarında 6 yaş var gibi duruyordu. :smile:

Hala daha öyle duruyor :frowning:

ilk sezonlarda o fark daha çoktu bence.sansa resmen yetişkin bir kadın gibiydi arya’nın yanında.

Biraz baktim da, sanki Kit’in dogal saç rengi açik kumral, o yüzden olabilir. Söyle bak :

Jon’un saç rengi senin de dedigin gibi koyu kumral ve koyu kumral, söz konusu saç rengi olunca, siyaha yakin bir renk oluyor (kardesim kuaför, oradan biliyorum az biraz :smile:)
Yukaridaki fotoda sanki Jon için biraz açik bir saç rengi gibi duruyor. Birde çekimler sirasinda çok yogun bir isiklandirma oluyor, spot isiklari falan, onlar Kit’in saç rengini daha da açik, isiltili gösterirdi.

Aynen yaa! Imzami atarim bu söylediklerine! :smile: