8. Sezon Çekim Haberleri

Az önce Jaimenin sonu dediğinde inşallah gerçek bir sonu(ölümü) kastederek spoiler vermemişsindir :frowning_face:

Ne desem bilemedim şimdi… :stuck_out_tongue: Bunların doğru olduğu muamma ama o da var…

Kral’ın Şehri’nin inşası sürüyor, yeni fotolar gelmiş(watchersonthewall’dan aldım). Ben anlamıyorum, sürekli kullanacağın bir şeyi logo gibi yap boz yap boz niye yapıyorlar ki? Bir kere inşa et, dizi bitene kadar kullan.

Alys Karstark ve genç Ned Umber’ı (doğugözcüsüne en yakın kale bununki idi, muhtemelen bir ww saldırısı görürüz, oğlan da ilk bölümden ölüverir.) oynayan oyuncuların 8. yılda yer alacakları doğrulandı.

Seamus O’Hara isimli bir oyuncu da Fergus isimli birini oynayacakmış; kitapta olmayan bir karakter daha. Belki altın mürettabata adam almışlardır. (watchersonthewall. sitesinden aldım haberleri)

VEEE HBO AÇIKLADI, DURUM KESİNLEŞTİ. FİNAL SEZONU 2019’DA GELECEK

Allahım inşallah o bir 1 sene içerisinde ölmem, bu kadar ızdırabı kahrı final sezonunu görmeden göçüp gitmek için çekmemişimdir umarım

Allah gecinden versin :blush:

2019 olacagindan yüzde 80 emindim, o yüzden pek sürpriz olmadi.
Miguel Sapochnik’in yönetmenlerden biri olacagi ise haberin en güzel kismi :grinning: Adama görev vermemekle ayip ederlerdi zaten.
Onun disinda D&D ile birlikte bir diger yönetmen David Nutter. Valla adamin ismi hiç tanidik gelmedi bana, ben Sapochnik disinda Alan Taylor veya Jeremy Podeswa yönetmen koltuguna geçer diye düsünüyordum. Biraz arastirdim; iste David Nutter’in yönettigi bölümler :
2x06 - The Old Gods and the New
2x07 - A Man Without Honor
5x09 - The Dance of Dragons
5x10 - Mother’s Mercy

Amin, hepimize :smile:

2019 tarihine o kadar odaklanmışım ki haberin devamını okumayı unutmuşum :smile:
Yönetmenler kısmını sen deyince fark ettim, son bölümü D&D’nin yönetmesi bana pek şaşırtıcı gelmedi açıkçası zaten geçmiş sezonlardaki bölümlere de arada el attıklarını düşünüyorum ben.
David Nutter demek. Etkileyici bir seçim ama ben Miguel Sapochnik taraftarıydım biraz. Final bölümünün hafızalardan kazınmayacak bir etkisi olmalı diye düşünüyorum ve bununla birlikte aklıma gelen ilk isim Miguel ama belki de fazla önyargılıyımdır. Bölümü görmeden ‘yanlış seçim olmuş’ moduna girmemek gerek.

Yönetmen tanımıyorum ben :smiley: Zaten 2019 yılında gelecek diye şartlamıştım kendimi, bu yüzden çok şey olmadı bana… Hayırlısı olsun inşallah :slight_smile:

Yalnız inşallah bu durum kitabın çıkış tarihini olumsuz etkilemez de bari kitabı bu sene okuyalım.

A Song of Ice and Fire kitap serisinin kötü bir fan fiction(hayran kurgusu) şekline dönüşen bu diziyi herkese tavsiye ederim arkadaşlar en azından bir kaç şeyi kafanızda canlandırabilirsiniz. Gram heyecanlanmadım, inşallah Davos, Varys, Tyrion falan ölür çünkü hiçbir işe yaramayıp figüran gibi konuşuyorlar.

Aşkım Kit’in Belfas’da görüldüğü söylenmiş, hayranlarca. Havalimanında görmüşler. Ben anlamıyorum bu diziyi nasıl çekiyorlar? Bir hafta çekim yapıp atıyorum 2-3 hafta tatil mi yapıyorlar? Bir gidiyorlar sonra dönüyorlar birkaç hafta sonra geri dönüyorlar. :smiley:

Yeni haberler; Peter(Tyrion) da Belfas’a dönmüş, yani çekimlerin yeniden başladığı iyice resmiyet kazanmış oldu. Ayrıca bundan sonra söyleyeceğim #spoiler’a gireceğinden istemeyen şimdiden okumasın canlar.

watchersonthewall sitesinin kaynağına göre; ilk iki bölümde Mahzen Mezarlıkla ilgili sahneler olacakmış; iki ana karakter Ned’in ölümünü tartışıyormuş. (Ölmüş gitmiş, neyini tartışıyonuz hala. :smiley: ) Ayrıca Night’s Watch ekibi de bir eğitim almış, muhtemelen WW’ler ile ilk savaşı bunlar yapacak.

Arkadaşlar yeni sezonda Night King olmayacakmış. NK’i canlandıran kişi reelde ölmüş. Uygun oyuncu bulamayınca beni aldılar kadroya. Night Queen olarak ben devam ettireceğim davayı. Beğenmeyen diziyi bıraksın şimdiden verdim ben infoyu.

Littlefinger ağlaya ağlaya ölmüş be !!! Sen hala Night King öldü diyorsun.