8. Sezon Çekim Haberleri

Hayir hayir hayir… Böyle bir sey olmasin, lütfen!
Umarim milletin kafasini karistirmak için çekilen ama kullanilmayacak sahnelerden biridir bu; degilse kafayi yerim valla.

Ben Azor Ahai-Nissa Nissa copy paste olayi istemiyorum, dizide de, kitapta da. Farkli bir sey olsun, lütfen; gerekirse Dany yine ölsün, ben buna zaten hazirladim kendini, sorun o degil. Sadece farkli olsun iste, tarihte yasandigi bilinen bir olay, ayni kosullar, sartlar altinda yeniden yasanmasin.

Insallah kullanilmayacak sahnelerden biridir. Öpüsme falan degil bu, fotografin kalitesizligine ragmen bir biçaklama olayi oldugu çok belli.

Tek umudum… 7.sezonda Dany’nin çocuk sahibi olup olmayacagi konusu üzerinde çok durdular, ek olarak hafiften vâris konusuna da degindiler, o yüzden Dany’nin 8.sezonda hamile olacagindan sanirim hepimiz eminiz. Fotodaki sahne gerçekten olacaksa, Jon sadece Dany’yi degil, bebegini, vârisini de öldürmüs oluyor. Hamilelik konusu üzerinde o kadar durdular, bu sekilde bitirmek için degildir herhalde. Yemin ederim Dany dogururken ölsün daha iyi yaa… Yok gerçi o da Lyanna olayinin copy paste’i olur biraz; onu da istemiyorum :smile:

Belki de düşük yapar sonra öldürür :nerd_face:

Bu ışık getiren kılıcını elde etme kısmı mecazen değil bizzat efsane de geçtiği gibi olucağı bariz sanki, eğer dizi de o sahneyi görmezsem çok şaşırırım artık .))

Görmüşsünüzdür diye atmıyordum yeri geldi.

Tamam iste, bu da saçma olur, ayni sey.

7.sezonda her firsatta Dany’nin dogurganligi gündeme geldi, resmen hamile kalacagi gözümüze sokuldu. Tüm bunlar ne için peki? Nihayetinde düsük yapmasi için mi? Hamileyken Jon’un onu öldürmesi için mi? Veya daha da beteri, hiç hamile kalmamasi için mi?

Bunlardan biri olacaksa, ne diye o kadar “Benim çocugum olmayacak”, “Ejderhalarim sahip olabilecegim tek çocuklar”, “Kim dedi?” - “Kocami öldüren cadi dedi” - “Yalan söylemistir belki” muhabbetine girdiler?

Hiçbir anlami kalmaz, çok gereksiz olur. Ve ben böyle bir anlamsizligi, gereksizligi, birakin D&D’yi, dünyanin en kötü senaristinden bile beklemem.

Cersei ve Jaime ensestine olmaz öyle şey cart curt diyenler, Jon ve Dany ensestine Targaryenlarda serbest yaav oldular. Biri yıllarca birbirini sevmesine rağmen kardeş oldukları için hep toplum baskısından dolayı birlikte olamamış dramatik bir hikayeyken diğeri ilk görüşte aşk saçmalığı gibi, saçma sapan bir çıkar ilişkisi.
Hangisini fanlar tarafından daha çok seviliyor peki?

Ne olacağı dizide çok açık sadece başladığım birşeyi devam ettirme huyumdan ötürü devam ediyorum.

Sahte sahnelerden biri olacağını umarım; resmi gönderen orada çalışan biriymiş; etrafın kapalı olduğu göz önüne alınırsa muhtemelen gerçekten orada çalışan biri… Lakin ben de umarım ki kılıç saplama meselesi değildir, saçma gerçekten yani; Uzunkılıc’ı mı saplayacak yani? Ne özelliği var? Valirya çeliği her kılıcı saplayınca olacaksa ne ala…

Arkadaşlar sağlam ingilizcesi olan şu senaryoyu çevirebilir mi? Keza gerçek sızan senaryo bu. https://www.reddit.com/user/White_Ghost_96 Tüm sızan fotoğraflarla uyuşuyor ve dizi için olabilecek en mantıklı senaryo.

Sorun da bu işte. Mantıklı bir senaryo değilse, o gerçekten sızdırılan senaryodur.

Biri bununla ilgili bir başlık açmıştı aslında, burası galiba o senin senaryo ama gerçek olduğunu sanmıyorum… 8.Sezon Reddit'te Paylaşılan Bazı Bilgiler - Spoiler İçerir

Böyle sürüyle senaryo var; Game of Thrones 8. Yıl 'Tahmini' Senaryo

Buradaki kanal da e posta ile gelen şeyleri paylaşıyor ki 1. bölüm diyor; ilk bölüm mantıklı ve iç tutarlılığı vardı.

:joy::joy::joy:

Yeni karakterler geliyormuş; 25-30 yaşları arasında genç bir anne arıyorlar…Hayatta kalmak muhabetinden bahsedildiğine göre herhalde ötekiler saldırısı sırasında kullanılacak figüran.

Sonra bu anneye ikiz kız çocuk aranıyor. 5-8 yaş arası…

Yeni bir karakter daha ve fotolar…

image

Frank Blake, Kuzeyli Nöbetçi olacakmış ve rolü Eylül ayı çekimleri içinmiş. Yani sanırsam çekimlerin son ayı o zamandı? Yanlış mı hatırlıyorum? Neyse fotolara gelelim; yine bir gece çekimi, lekesizler iş başında ama çok uzak olduğu için göremiyoruz net. Tahminlere göre Kışyarı çekimleri ama başka bir yer de olabilir sonuç olarak Kış geldi ve diyar karlarla kaplandı. Tahminler var mı?

image

Çocuk,Jon ve Daenerys 'in çocuğu dersem çok mu abartmış olurum ? :confused:

Bence Lekesizlerin olduğu yer Kartal Yuvası da olabilir sızan senaryolarda da çokça değiniliyordu Kartal Yuvası’na .

Ne çocuğu? İkiz kız çocukları, aranan annenin çocukları :smiley:

Ben ilk sızdığı iddia edilen sahte senaryoda gördüm, o kadar. Bence görmeyiz orayı çok fazla… Yine de belli olmaz.

Pardon, eksik okumuşum :sweat_smile:

Ben Kartal Yuvası’nı göreceğimizden neredeyse %100 eminim Robin/Robert Arryn’i canlandıran oyuncu -Lino Facioli- 8.Sezonda tekrar geleceğini söylemişti.

Arryn hanesini de rezil edecekler yani. Aman dikkat etsin dizi senaristleri. @StarWolf dava açar yoksa.

O zaman tamamdır. :slight_smile:

Zaten rezil oldu Vadi sahneleri de… Yani…

Merak etmeyin önden işlemleri tamamladım Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinden randevuda aldım 2019’un sonlarına doğru. Eğer sezon kötü geçerse D&D’yi Kartal Yuvasına Sisyphos cezasını vericem.

“Final sezonu aceleye gelmeyecek.” diye açıklama yapmış, bizim Miss. İyi 7. yıldaki felaketi son yılda da görmeyelim, güzel bir şekilde vedalaşırız inşallah.

Son yılda ejderha çukurunu yeniden göreceğiz…