8. Sezon Sızıntılarına ve Doğruluğuna Dair Açıklama. SPOİLER İÇERİĞİ YOKTUR:

Bu yazıyı yazmakla çok iyi ettin. Yoksa ben 7. sezon biter bitmez forumdan ayrılacaktım, başka takip ettiğim sitelere de bir daha girmeyecektim. Yani şimdi bu forumda bir sene daha kalabilirim mi demek oluyor? O zaman dans.

:smiley: :smiley: Tabi ama çekimler başladıktan sonra gerçek senaryoların görüntüleri yazıları falan da gelir. O zaman yine spoiler dolar buralar. Ama yine de dans :smiley:

O tarz konuların başlıklarını direk açmayacağım zaten. Watchersonthewall adlı siteden uzak dursam yeter. Bir de Youtube’da çıkan yüz videodan kurtulmam lazım. Çekimler başlayana kadar hallederim :slight_smile:

En basiti interneti komple kapatmak :smiley: Robinson Crusoe olup 8. sezonu bekleyesim var. Ben zaten pek sosyal medya kullanmıyorum o yönden sıkıntı yaşamam da arkadaş çevresi büyük sorun. Bir sızıntı falan bulur bulmaz bağıra bağıra spoiler veriyorlar.

Sorma ya… Bir kahve içmeye çıkıyoruz her yerden bir teori, her yerden bir spoiler yağıyor. Harbiden the night is dark and full of spoilers.

Bende de o ekip yok Allah’tan. Çok nadir birkaç kişi var çevremde izleyen onlar da bunu yapmaz. Sosyal medyayı da hallederim bir şekilde. 7. sezonu okumak o kadar kötü olmadı ama sonuçta 8. sezon her şeyin bitişini ele verecek. Hiçbir şekilde öğrenme niyetim yok :slight_smile:

Hocam sen yine iyisin bak şükret :slight_smile: Benim tüm arkadaş çevrem izliyor. Aralarında hiç konuşmayanlar da var, bazıları hatta biriktirip izliyorlar spoiler yemeden nasıl yapıyorlarsa anlamıyorum. Ama bir kesim var ki aramızda; normal laf arasında bile araya bir spoiler sıkıştırıp sinirlendirmeye çalışıyorlar :smiley:

Ula oda bişi mi çalıştıgım yerdeki heyvanlar var düşman başına !!!biri bir şeyler duymaya görsün üstüme koşa koşa yeldir yeldir geliyo la şöyle böyle oluyomuş la diye bagırıyür heyvan panik atak geciriyor beni hafakanlar basıyür tanımıyorum benimle alakası yok bu arkadaşın diye etrafımdaki insanlara kaş göz işareti yapıyorum ama heyvan heyvanlıgını yapacakya adımı söyleyip ne kaşın gözün oynuyo la senin diye bagırıyür heyvan .heyvan sinirimden cümle kuramıyorum isimimi bagırman şartmıydı heyvan !!!

Sızan senaryoyu? dayanmadım okudum.Aşırı saçma.,fan made olduğu belli.

Farklı sızan senaryolar var. Çok takılmamak lazım ama şu taht a Jon Snow oturamayacaksa kimse oturmasın. Neyse artık şu anda çok düşünmemek lazım zaten final sezonu ne zaman çekerler artık keyifleri ne yaparsa.

Dünden beri sızıntının gerçek olmadığını içime sindirecek yazıyı arıyordum. Teşekkür ederim içime sular serptin, bi rahatlama geldi.

Uzun fakat tatmin edici bi yazı. Hemfikirim. Emeğine sağlık.

Vallahi rahatladım çok teşekkürler

Çok iyi geldi bee, ne demek Euron Demir Taht’a geçti uydurma olduğunu biliyordum.

Kim ne derse desin ben büyük ölçüde doğruluğunun olduğunu düşünüyorum sızan senaryonun.Ne yazabilirlerki senaryoyu getirdikleri nokta bu. Tahmin edilebilir şeyler. Jamie’nin bir bara gitmesi arkasından bronn’un gelmesi bu kesin olacak bir şey arından nehirova’ya gitmesi edmund ile ittifak kurması bunlarda bence olacak bir şey getirilen senaryonun alternatifi yok ki jamie ne yapabilir bir ordu toplayacak winterfell’e destek verecek brienne ile buluşacak. Akgezenler ne yapabilir duvar düştü etraftaki gece nöbetçilerini temizleyip winterfell’e yürüyecekler. Zaten Dany’nin hamile olmama ihtimali var mı ki :smiley: Gözümüze soktular bildiğin.Beklenmedik ne olabilir o senaryo dışında? Şu kısıma takıldım night king’i kolay öldürüyorlar uzun gece veya azor ahai gibi bir şey yok. Varys senaryosu hoşuma gitti ama amacı neydi onu anlamadım kılıcı soktu dany’e lan azor ahai varys mi dedim :smiley: adam 5 dakika sonra öldürüldü. Ne kadar Euron’un fanı olsam da adam night king’i gölgede bırakıyor nasıl yüzsüz adam tutuyor öyle ejderha çiftliğimi var bu adamın :smiley:
Ben bir şey beklemiyorum diziden dany hamile 8.sezon spoilerını gördüğüm anda senaryoyu hazırladım kafamda dany hamile ise bunların çocukları kurtarıcı olur filan star wars senaryosu gibi :smiley: ama öyle değilmiş o çocuk tahta oturuyormuş. Sonuç olarak insanın aklına dany hamile olursa kesinlikle dany’nin öleceğini jon’unda ilerki bölümlerde öleceğini getiriyor. Olmaz abi bunlar çocuklu mutlu olamaz :smiley: Tabi şu çok saçma ya çocuk ölcek ya dany çocuğum yaşasın diyor iyi güzel de hadi sen aptalsın orada jorah buna nasıl izin veriyor koskoca kraliçe’yi harcıyorlar bir velet için sokarım öyle işe.Klişe bile değil bu daha kötü bir şey :smiley: Bran’i de öyle harcasınlar zaten ne işe yarıyor çözemedim daha evet ejderhayı wargladı ne büyük başarı… Böyle olmamasını umuyorsunuz anlıyorum ama bize böyle olmayacağına ikna edecek bir şey görmedik 6. sezon 7. sezon o kadar şey bekledik branden şu ana kadar ne işe yaradı? Ne olduğu gün gibi belli olan bealish’i ifşa etti bu mu başarı.

Bedel ödendi yolla Arya’yı :cool: Demir taht benim olacak 2 kraliçeyi birden kazıklara geçireceğim :cool:

Sızdırıldı denilen senaryoya baktığımızda gerçekçilik payı oldukça yüksek evet. Bu da artık olayların sona geldiği ve neler olacağını herkesin kestirebildiğinden dolayı. Herkes istese senaryo yazabilir. Bu sızdırılan senaryo da büyük ihtimalle fan-fic dediğimiz senaryolardan. Fan-fic bile olsa gerçek senaryoda buna yakın bir şey olacak diye endişeleniyorsunuz. Aynı endişeyi ben de yaşıyorum çünkü artık sona geldik ve olacak bazı olayları tahmin edebiliyoruz. Ama senaristler ilk sezonlarda bizi nasıl şaşırtıp ana karakterleri öldürüp ohaa dedirttiyse son sezon içinde akıllarında bir fikir vardır umarım. Çünkü bütün senaryoyu güzel bir kapanışla bitirmek istiyorlar. Öyle herkesin kolaylıkla tahmin edebileceği bir sonla bitirmek yakışmaz zaten. Umarım senaristler senaryoyu fazla mantıksızlaştırmadan ve konudan uzaklaştırmadan tahmin edemeyeceğimiz bir şekilde yazarlar. Bu senaryo da her şey olabilir. Fanları düşünüp durun bari mutlu sonla bitirelim diyebilirler. Jon, Dany ve bebekleri birlikte tahta oturabilirler. Çünkü son zamanlarda fanlar dizinin klişeleştiğini belirtiyordu. Mesela Tormund’un WW’ler tarafından suya çekildiği sahnede onun bir şekilde kurtulacağından emindik çünkü sahne çok uzun sürdü ölecek olsa bir anda ısırırlardı parçalarlardı ve ölürdü. O yüzden belki final senaryosu da hoşumuza gidecek bir şey olabilir. Ya da yine her zaman ki gibi bizi şok edecek bir şekilde ya da kötü bir şekilde bitirebilirler. Ama senaryoya kötü derken senaryo bakımından mı kötü yoksa sizi tatmin etmedi iyi karakterler öldü kötüler yaşadı olarak mı kötü ayırımını iyi yapın. Örnek veriyorum Jon, Dany, vb. kişiler öldü diye senaryoya kötü demeyin. Ölebilirler ama ölüş şekilleri ve fedakarlıklarıyla hepimizi gururlandırabilirler. Şahsen Game of Thrones’un pembe diziler gibi mutlu sonla biteceğini zannetmiyorum. Ama öyle olmasını umuyorum. Çünkü youtube gibi sitelerde gezerken fark ettim insanlar 2014 senesinde jon ve daenerys ile ilgili couple videoları çekmişler ve günümüzde ise o couple gerçekleşiyor. Birbirlerine bu kadar uyumluyken ayrılmalarını kimse istemez, hepsi bir arada mutlu bir son ister. Ben de öyle olmasını umut ediyorum ama zannımca asla böyle bir şey olmayacak. Yine birileri ölecek birileri kendisini feda edecek ama en nihayetinde vay be dedirtecekler.

Jon’u cidden ne Targaryen olarak ya da güneyde bir yerde hayal edemiyorum. Kit Harrington bir röpörtajında demişti ben serinin sonunda Jon’un Duvar’a geri dönmesini istiyorum diye. -geriye ne kadarı kaldıysa artık- Jon bence de gerçekten Kuzey’e ait.

içim nasıl rahatladı anlatamam 7.sezon finalini izlediğimde her şey doğru cıkınca sızdırılan 8.sezon için resmen ağlayacaktım.Çok saçmaydı

Jon’u Targaryen yapmak Martin efendinin mantıksız işlerinin başında geliyor.Her şeyiyle kuzeyli kuzeye ait.Keşke gerçekte Ned Stark’ın piç oğlu olsaydı.

Jon serinin sonunda Duvar’a değil ötesinde özgür halka katılmalıdır.Tanıştığı en düzgün adam olan Mance Ryder reisi örnek almalıdır.

Siyah pelerini yakıp özgür bir insan olarak sevmek,sevişmek,yaşamak ve ölmek.

Gece Nöbetçiliği zorunlu esaretten başka bir şey değil.

İnsanın içini rahatlatan bir yazı teşekkür ederim. Eline sağlık