8. Sezonun Sızdığına Dair , Sezon Finalinden Kanıtlar

Dikkatimi çeken iki ayrıntı , 8. sezon sızıntılarının en azından değiştirilmediği müddetçe doğru olacağını gösteriyor. Söz aralarında geçen ufak detaylar , gerek kitapta gerekse dizide hep gerçekleştirmiştir. Örnek olarak kitapta Danerys’in kızıl düğünü önceden hayallerinde görmesi ve daha yüzlerce benzer olay. Dizide ise ikinci sezonda Baelish- Margeary konuşmasında Baelish’in krallar tuvaletlerini yaparken bile öldürülebiliyor diyerek 4. sezondaki Tywin 'e selam çakması örnek verilebililir.
Şimdi benim ilk izlemede yakaladığım iki kanıt aşağıda. Diziyi bayramda tekrar izleyince yeni kanıtlar da bulacağımı düşünüyorum.

1. Cercei’nin paralı askerlerden bahsederken filleri var demesi. Sızan senaryoda Altın Mürettabat’ın filleriyle ilgili bir kısım vardı. Biz daha önce 6 yıl boyunca çeşitli karakterlerle Essos’un birçok yerinde bulunduk ancak hiç bir zaman filleri olan paralı asker veya herhangi bir başka silahlı gruptan bahsedilmedi. Bu sahne bence 8. sezonda filleriyle gelecek olan Altın Mürettebat’a bir göndermeydi.

2. Euron , Dany’e yaklaşıp ona en iyisi sen kendi adana ben kendi adama gidelim dedi. Bu sahnede 8. sezondaki Euron’un hem kendi adasında hemde Dany’nin adasında yapacağı savaşlara ve Dany’nin cesedinin kendi adasında Euron’un adamları tarafından alınışına bir göndermeydi. Bir nevi herkes savaşa gidecek sen ve ben başbaşa kalacağız muhabbeti. Bu forecasting’i güçlendiren bir diğer detay ise buluşma sahnesinde herkes geçmişteki kendi dengi ve rakibiyle bir şekilde hırlaşırken ( Tazı vs Dağ , Bronn vs Tyrion , Tazı vs Brienne vb ) nedense Dany’nin karşısına babasını öldüren Jaime veya siyaseten eşit pozisyondaki Cersei çıkmıyorda hiç alakasız bir şekilde Euron çıkıyor. Bu dikleşme bile Dany’nin 8. sezondaki Euron ile olan yoğun ilişkisine ima idi.

Not 1 : Konuyu açmamın sebebi 8. sezonu beğenmiş olmam değildir. Bana göre 8. sezon ilk 4 bölümde iyi gitse de yukarda değindiğim Euron’un adeta sonradan gelip neredeyse tüm baş karakterlerin(Cersei, Jaime , Dany , Jon, Varys , Tazı , Jorah ilk aklıma gelen baş karakterler ) bir şekilde ölümüne sebep olmasına başlamasıyla oldukça sıkıcı ve yavan bir şekilde bitiyor.

Not 2 : 8. sezon senaryosunda mantıksız olayların olması senaryonun fan fiction olduğunu göstermez. Gerek bu sezon gerek önceki sezonlarda daha büyük mantıksızlıkları bizzat dizide izledik. Lütfen konuya sızan senaryoda şöyle bir mantıksızlık yazıyor o yüzden bu gerçek olamaz diye gelmeyiniz. Size sadece bu sezon olan en az 20 tane akla mantığa sığmayan olay gösterebilirim. Tekrar söylüyorum senaryonun güzel ve mantıklı olduğunu savunmuyorum sadece sızıntının gerçek olduğunu savunuyorum.

Not 3 : Yapımcıların aklı varsa çekilmesi için en az 1,5 sene ayıracakları senaryoyu bir zahmet değiştirirler. Çünkü senaryo hem en ince ayrıntısına kadar sızdı ; Hemde böyle bir seriye yakışır bir destansı ama buruk sonla bitmiyor. Son 3 bölümü tanımlamak gerekirse destansı değil resmen saçma salak bir son . Ne yani bütün bu olaylar koskoca White Walkerları durduran adamlar gidip toplu halde kendilerini Euron denen mahalle serserisine geberttirsinler diye mi yazıldı. Yada Bran kendini feda eden onca insan karşılığında Bran’ın tek yaptığı dişe dokunur iş Serçeparmak’ı ifşa etmek mi olacaktı. Tamam Game of Thrones da hep iyiler kazanmaz . Ancak bu demek değildirki diziye 6. sezon giren ve cüce ve çük şakaları yapmaktan başka hiç bir meziyeti olmayan , kazandığı dövüşlerin de tamamı kendisinden 50 kilo daha zayıf kadınlara karşı kazanan adam gelip de dizide hayatta kalmayı başarmış ne kadar kahraman kelimesinin karşılığı adam varsa hepsini öldürüp gitsin. En azından White Walkerlara karşı olan savaşta bir bir ölmeleri Game of Thrones’a daha yakışan bir son olabilirdi. Euron Greyjoy da kimmiş ? ( Kitaptaki Euron’dan bahsetmiyorum)

Umarım sekizinci sezon gerçektir ve dizinin seyircisine büyük bir küfür gibi karşımıza çıkar.
Böylece bu Game of Thrones (dizi) saçmalığı son bulmuş olur.

Tek umudum kitaplar, sonu sekizinci sezon gibi bitmez umarım.
Öteki türlü dizi bildiğin dalga geçiyor…

Abey benim yazdıklarına lafım yok ama ilk 5 sezonda amansız bir mantık hatası nerde vardı? Ben göremedim varsa da.

1. ve 7. sezon da çok vardı. Geriye doğru gittikçe kitapla örtüşme arttığı için mantık hataları da azalıyor. Bu sezon doruğa çıktı.

1- Kitaplarda fillerden bahsedildi diye biliyorum (yanlışsam düzeltin). Zaten Cersei paralı asker alabileceklerinden bahsetmişti oradan yola çıkarak en geniş birlik Golden Company olduğundan bu evreni bilen biri için kolayca tahmin edilebilecek bir şey bence.

2-Daenerys’e sen kendi adana git ben kendi adama gideyim demesi sahte kaçışının daha gerçekçi görülmesi içindi bence. Hani artık iron throne falan umrumda değil sende kaç insanlık kurtulsun gibisinden.

Ama dediğin gibi eğer böyle aptal bir senaryo yazmışlarsa ve cidden daha çekimlerin başlamasına bile aylar varken senaryo sızmışsa senaristler bi zahmet tekrar yazarlar ya da değişiklikler yaparlar . 6. sezon sızdı eyvallah 7. sezon sızdı eyvallah 8. sezonu yedirmeyiz. Sizde yedirmeyin senarist beyefendiler

kitaplarda fillerden bahsediliyor. golden company’nin kiralanması zaten 7.sezon sızıntılarında ortaya çıkmıştı. 8. sezon sızıntısı diye ortaya atılan şeyin üstünde neredeyse kimse durmadı fanfiction kabul etti herkes. ne reddit te ne 4chan de umursanmıyor bile. sızıntı hatalarla dolu. daha yedinci sezonda hata yapmışlar. kara kaleye saldırılacağını düşünmüş yazan kişi ancak doğu gözcüsüne saldırıldı. theonun kışyarına geleceğini düşünmüş ama olmadı, howland reed’i ikinci bölümde öldürmüş sonrasında ise unutmuş öldürdüğünü geri getirmiş. önce 2 bölüm diye sızıntı koyuldu hbo hacklendiği gün, bide 4chan koyuldu anlayın artık ne kadar gerçekçi olduğunu. sonrasında ise tüm sezonu yazmış fanfiction şeklinde. hem böyle sızıntı olmaz. 7.sezon veya altıncı sezon sızıntıları gibi değil bildiğin hikaye yazmış adam.

1. sezon senaryosunda en sevdiğim kısımlar Euron kısımları gerisi tamamen saçma. Bu sezon finali ile Euron’u yerin dibine soktular bu adam kitapta böyle biri değil dizide kitaptan tamamen farklı biri oldu ama kitapta ki Euron’a biraz da olsa 8. sezon sızan senaryosunda benzetebilmişler bunları Euron’un dizide de yapması gerekiyordu adamı saçma sapan biri gibi tanıttılar ama potansiyelini de 8. sezonda ortaya çıkaracak gibiler.

Howland Reed 2. bölümde ölüyor ancak 3. bölümün başında Greywater Watch sahnesi eklemeye karar verdikleri için Howland Reed’in ölümünü çıkarıyorlar senaryodan diye bir açıklama vardı.

Güzel yakalamışsın. Bende 8. Sezon sızıntısının iskeletinin değişmeyeceğini düşünüyorum.

Platon’un bir sözü var: “Savaşın sonunu ölüler gördü” diye. GRRM’in de savaş karşıtı bir yazar olduğunu ve savaş konusunda benzer şekilde düşündüğünü röportajlardan biliyoruz. Bu nedenle tüm kahramanların hayatta kaldığı ve kötü adamların öldüğü bir son hazırlamasını beklemiyorum. Buruk ve iğrenç bir sonu, onun felsefesine daha uygun buluyorum. Filler için tebrikler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam bana 6.sezondan önce büyük bir mantık hatası göster forumun anahtarını sana teslim edip çekip gideriz buradan. Büyük üstat diye alkışlarız. Kitabın 1/10’unu işlemeye çalışıyorlar dizide, Essos’taki Filleri olan bir askeri gruptan mı bahsedeceklerdi bugüne kadar ? Ek olarak 8.sezon senaryosu sağlam kaynaklardan değil yani gerçek değil kanımca.

Zaten yazan kişi bazı yerleri tahmin etmeye çalışmış ama tutmamış. Sezon finalinde Theon Winterfell’e gitmiyor ama 8. sezonda orada. Senaryoda “NK’nin Kara Kaleye saldırısından sonra” diye bir kısım var ama sezon finalinde oraya saldırmadı ? Daha senaryo oyuncuların bile eline geçmemiş çekimlerin başlamasına aylar varken bana kalırsa senaryoyu HBO’ya bile göndermezler ki hacklenip çalınsın.

Ya her şeyi geçtim ejderhaçukurunda çılgın ateşin ne işi var? Şehrin kaç mil ötesinde ve enkaz halde zaten, kimse de yaşamıyor. Ama Jon, Jaimie ve Euron dahil herkes orada patlayarak ölüyor? Mana dışı.

Umarım senaryo dogru ise tepkiler yüzünden değiştirirler rahatsız edici kısımlar en azından sızan senaryodaki mutlaka gözden geçirilmeli final heba edilmemeli

1. sezondan öncesi için çok fazla göze batan mantıksızlık yok. Zaten önceki mesajımda bu ifademi düzeltmiştim. Filler meselesine gelince tam da senin gibi kitaptan diziye her şey aktarılmıyor. Üstelik fil konusu kitapta bile en fazla bir veya iki kere değinilmiş bir konu. İşte tam da bu nedenle kitaptan diziye aktarılabilecek onca şey varken neden Altın Mürettebat’ın filleri konusu 7. sezon finalinde açıldı ? Bu açıkça 8. sezon olaylarına yapılan göndermelerden biriydi. Howland Reed oalyına gelirsek bu senaryo taslağındaki küçük bir değişikliği gösteriyor. Belliki Howland Reed’in ömrünü birkaç bölüm daha uzatmaya karar verilmiş. Theon Greyjoy 'un kuzeye gitmemesi meselesi ise yine Howland Reed olayı gibi senaryodaki ufak bir fikir değiştirme olayına benziyor.

Ejderha çukurundaki ateş stokları meselesine gelirsek , bu zamana kadar kitapta çok geçmesine rağmen dizide hiç değinilmeyen ejderha çukurunun 7. sezon finalinde birden en önemli mekan haline gelmesi de yine 8. sezon finalinin de burada gerçekleşeceğine dair bir gönderme olduğunu düşünüyorum. Buranın altında ateş stokları yapılması gayet mümkün çünkü şehrin dışında bir yer olduğu için kaza bela patlaması durumunda şehrin merkezinde olsaydı verebileceği zararın 100 de birini verir.

Uzun uzun tartışmak da istemiyorum açıkçası , çünkü sızan senaryoyu bir zahmet değiştireceklerdir. (inşallah) Bu nedenle sızan senaryonun gerçek olup olmadığını senaristler tembellik yapıp hiç birşey değiştirmeden bize sunmadıkları sürece bilemeyeceğiz.

Jaimenin kuzeye gitmesi.
Euronun Essosa gidip paralı askerleri getirmesi.
Cersei ve Jaimenin tartışıp ayrılması.Yanında tek müttefiği müstakbel kocası Euronun kalması.
Dany ve Jonun birleşip kuzeye doğru yol alması.

8.sezonun sızdığının kanıtlarıdır.

Bunlar kanıt falan değil. bunlar zaten çok önceden sızmıştı.

Bana saçma gelen şey şu bu dizi ölüler ile başladı ölüler ile olan savaşla bitmeli , yani ölüleri yendikten sonra toplanıp birde kralın şehrine saldırılmamalı o kısım saçma olur . Bence herkes ölebilir ama ölülerle savaşta yani gerizekalı euron a karşı değil

Allah aşkına şunlara artık kanıt deyip durmayın artık hepsi 7. sezon senaryosundan sızan şeyler okuyup bunlara uyan senaryo yazılabilir azıcık mantıklı düşünseniz anlayacaksınız

sızan senaryonun doğru olabileceğine dair kanıta benzer uyumluluklar bulduğumuzda inanıyoruz , kendim için söyleyeyim inanmayı seçiyorum çünkü kendimi kötüye hazırlıyorum , yani kötü bir final sezonuna saçma sapan bir bitişe , olurda bir ihtimal bu senaryo doğru çıkarsa belki o zaman daha kolay atlatırım bu sayede .Benim gibi 8. sezonun doğru çıkabileceğine inanan bir çok arkadaş da bence bu sebeble kanıtlar yazıyolar kendilerini hazırlamak için ve başka arkadaşlar tarafından senaryonun sahte olduğuna dair inandırılmak için . Sonuçta senaryonun doğruluğuna inanan ve inanmayan herkes çok kötü senaryo olduğunda hemfikir
o yüzden senaryo doğrudur yanlıştır şeklinde tartışırken kalp kırmaya gerek yok , kimileri doğruluğuyla ilgili kanıtlar sunmaya çalışır kimileri de yanlışlığıyla ilgili

Ben de sezon finali sozunda sızan 8.sezon sızan senaryosunun doğruluğuna fazlasıyla inandım. Sonuçta bu senaryo yeni sızmadı yanlış hatırlıyor olabilirim ama 4-5. bölümden sonra sızdı. Hani sezon finalinden sonra sızmadı, gerçekten doğru olabilir. Böyle sezon finali olacağını hiç düşünmemiştim ki oldu da, bu da bence sızan senaryonun doğru olduğunu gösteriyor hani yanlış anlamayın benistemiyorum tabii ki olmasını, inşallah değiştirirler o senaryoyu başka bir hikaye koyarlar önümüze. O senaryodaki gibi olursa 8. sezon asla izlemem. 6 ve 7. bölümde yıkıldım öyle bir sezonu asla kaldıramam.