Açık alanlarda sigara yasağı

https://www.change.org/p/dogancoban-hotmail-com-halka-açık-alanlarda-sigara-içmek-yasaklansın

change.org’ta açık alanlarda sigara yasağı kampanyasını destekeleyenler varsa bir imza atabilirler ve çevrelerinde paylaşırlar mı?

Viyana’da sigara durakları var; içine girip tüttürüyorsun. Duraklar dışında içmek yasak… Şahsen ben de bunu destekliyorum.

Sigaranın pasif içicilere daha fazla zararı olduğu bir gerçek iken (ayrıca genç nesillere kötü örnek oluşturan görüntü oluşturduğuna değinmiyorum bile sonuçta bağımlılık yapan uyuşturucu bir maddeden bahsediyoruz.) açık alanda rahatça kullanılması kabul edilemez.

Yürürken içmedikleri sürece saçmalık, burada sansür ve kısıtlamanın/ alternatiflere tercih edilmesinin etkilerine girecek değilim. Sigara içmiyorum.

Çoğunlukla yürürken içiyorlar zaten, insan dışarıda olduğu zaman ya cafe’de oturuyorlar(zaten sigara için özel alanları var) ya da yürürken tüttürüyorlar. En çok da ototbüs duraklarında içmelerine gıcığım. Parklar da bu alana giriyor ama buralarda çocuklar/aileler var; çok sakıncalı bir durum çocuklar için.

Benim dedenin kuralları var,
İki çakmakla gez, yürürken asla içme, tek seferde birden fazla içme. Heyt centilmenim benim.