Aegon Targaryen vs Mace Tyrell

Lannister dedin mi akan sular durur.Gerçi Tywin reis bizi yetim bıraktı çok özlüyoruz kendisini…R.I.P. Tywin Lannister

Onsuz sesimi kısıldı kükreyemiyoruz duygulandım şimdi

Kevan değil de Tywin yaşasaydı Aegon ve Jon Connington pek bir şey yapamazdı. Aegon gerçekse desteklerim. Ama o başka bu başka. Tywin’i yaşasa çok sevdiğim Martell de başarısız olurdu ki zaten harika değil. Aegon zaten Fırtına Burnu’nda ilerleyemezdi. Ben Aegon’un Tywin’e kafa tutup ilerlemesini isterdim.

Kimi destekliyorsun şimdi anlamadım

Daenerysi destekliyor bu yüzden Aegondan nefret ediyor

Onu anladım da Tywin yaşasaydı falan demiş Tywin reisin yaşaması Dany,ninde hic işine yaramaz

Ya iyi güldüm ya. Fakat sağlam güldüm. Daenerys’ı desteklediğim için Aegon’dan nefret ediyormuşum :biggrin: yine gülme geldi.

Aegon başlığına girdiğim ilk entry’e bakarsanız ne yazdığımı görürsünüz. Daenerys’dan sonraki umudumuz yazdım. Eğer gerçekse ben her Targaryen’i desteklerim. Viserys’in kızkardeşine yaklaşımından hoşlanmasam da Viserys bile bazı sahnelerde sempatik gelirdi bana.

Birini desteklemek başka Tywin’i sevmediğim halde gücünü kabul etmek başka. Bunu anlamak hiç zor değil. Tywin’i sevmem yaptıkları strateji olarak doğru ama ahlak olarak yanlış gelir. Neyse, sonuçta Tywin güçlü ve akıllı, onun yaşaması Stannis, Daenerys, Aegon başta olmak üzere kimsenin işine gelmez. Sevmiyor olabilirim Tywin’i ama güçlü bir adam. Hala gülüyorum ya Dany’i sevdiğim için Aegon’dan nefret ediyormuşum. Sen de onu anladım zaten diyorsun :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Aegondan nefret ettiğin kanısına bu yorumundan değil daha önceki yorumlarından vardım

valla istediğini düşün o zaman. bir kere yazdım anlamadın ya da anlamak istemedin. kırk kere de yazılmaz ki.

Fırtına Burnu hiçbir zaman bir kuşatmadan dolayı yıkılmadı. Jon Connington da ilk olarak kapıları kapatacaktır. Ama atak yapabilecek ordusunu uzun zaman bekletmek işine gelmez. Tyrelller’le anlaşamazsa (ki onun anlaşma isteği bağlılık yemini olacaktır) büyük olasılıkla Mace’ın ordusunu dağıtır. Ama bu güç kaybedilmesi anlamına da geleceği için ben burada savaş çıkmaksızın, Tyrelller’in de içine bulunduğu durumdan dolayı Tyrell ve Aegon’ın anlaşacağını düşünüyorum…

Tabi anlaşma belirsizliği yine devam ettirir: Lannister, Martell ve Euron Greyjoy’un tutumları değişiklik getirecektir.

Evet bu savas olacak

Arianne 2 povundan ogreniyoruz

Bu savas meydan savasi mi olacak

Mace Tyrell dizide öldü.Aegon ise gösterilmeyecek büyük ihtimal.Aegon bu savaşı kazansa da seriye kayda değer bir etkisi olmayacak sanırım.

Aegon , Mace’in ordularını ezer hele Dorne katılırsa.

Aegonun yanında sadece Altın Grup var.Dorne katılsa bile Menzilin muazzam gücüyle başa çıkamazlar.

Sayı üstünlüğü Menzil’de ancak Fırtına Burnu’nu almasıda imkansızdı normalde kuşatmaya gitmeli ancak savaşa giriyor Aegon bundada bir keramet var bence.

Mace tyrellin ordusunda randyll tarly varsa hiiiic belli olmaz.

Menzilin yeşil oğlanları filleri felan görünce ne yapacak acaba :smiley: Young Griff meydan savaşı istiyor, büyük ihtimalle meydan savaşı olur ve Menzil bütün gücüyle gidemiyor bildiğiniz gibi Storm’s End’e. Ne olur bilemiyorum, Dorne için geç artık bu savaşta Young Griff’in yanında yer alamazlar. Bence Aegon savaşı kazanabilir Mace berbat bir kumandan. Ama ne olursa olsun meydan savaşına çıkmak fazla zekice değil bence.

Menzil Euron tarafından tehdit ediliyor. Aeron povunda gördüğümüz gibi kurnazlıkla ya büyük bir kaleyi alacak ya da ordularını imha edecek. Bölünmüş bir Menzil kuvvetine karşı Aegon’un şansı daha fazladır. Menzil’deki bazı haneleri de kendilerine çekerlerse zaferleri kesin olur.

Mace gerçekten korkunç bir kumandan. Sanırım hiç zaferi yok. Menzilin kazandığı bütün savaşlar Randyll Tarly sayesinde kazanılmış. Aegon’un yanında ise Jon Connington gibi deneyimli bir adam var. Aegon da yıllarca savaşlar için eğitilmiş. Ben bu yüzden Aegon’un Fırtına Burnu’nu aldıktan sonra rahat rahat Mace’i de alacağını düşünüyorum.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İkinci bir Ashford savaşı olabilir ve Randyl Tarly kumandasında Tyrell’ler kazanır. Aegon’da dersini almış olup Dorne’a kaçar Daenerys’in gelmesini bekler tabi ölmezse.