Aegon ve Arianne vs Tystane ve Mycella

Cersie’nin kehanetine göre Mycella’nın da altın tacı olacak. Bu durumda önümüzdeki kitap tahtta görebiliriz. Pekii Aegon ve Arianne de evlenirse? Doran bu durum içinde ne yapar? Neler gelişir? Tyreller, kum yılanları neler yaparlar? Cersie içerden bu olaylara müdahale edebilir mi? Varys yine kimleri öldürtür?

Ben Aegon ve Arianne evliliği olmadan Mycella nın taç giyeceğini düşünüyorum
bu durumda tahtı zaten elde etmiş olan Martellerin şaibeli bir yiğeni destekleyeceğini sanmam
bana göre onların asıl amacı tahta ortak olmak sorunsuz bir şekilde ortak olabilecekken savaş şu bu riskini almazlar
zaten Arrianne in nasıl Aegonu tanıyacağınıda ben anlamadım

Ama en son Arianne yetişti yetişecek. O arada ne ara Tommen ölecek de Mycella oradan yola çıkacak da sorunsuz tahta oturacak? Bence evlilikten sonra tahta çıkacak bu da Doran’ı hata yapmaya sürükleyecek. Tyreller olası savaşta kazananı belirleyecek gibi geliyor.

Arrianne Fırtına burnuna geldi henüz ve Aegon orda yoktu
gelmesi konuşulması kimliğin kanıtlanması evbliliğin gündeme gelmesi bayağı bir zaman alacak ki bu arada zaten KL de ne oluyor bilmiyoruz. Arriannenin gelşişi Kış rüzgarları yayınlanan pov undaydı
Mycella zaten Kl ye doğru yola çıkmadı mı 5 in sonunda ben mi yanlış hatırlıyorum

Yok yok doğru ben yanlış hatırladım yola çıkmıştı sanırım.

Evlilik aşk için değil ise ne sebeple yapılıyor? Siyasi ittifak. Akrabalık bağı kurarak ittifaklık yaparsın… Misal Starkların ve Arryn hanesinin kılıç için Tully’lerin iki kızı ile evlenmesi gibi… Aegon kendini kim olarak tanıtıyor? Elia Martell’in oğlu, Doran Martell’in yeğeni olarak… Yani 1. dereceden bir akrabalık söz konusu. Şimdi siz bana cevap verin, Arienne ve Aegon’un evlenmesine gerek var mı? Doran bu evlilik olmadan yeğenine destek vermez mi?

Doran açısından bakalım… 17 yıllık bir intikam duygusu ve plan hazırlıkları var. Kime karşı? Lannister Hanesine karşı… Aegon’un düşmanı kim? Lannister. Doran’ın düşmanı kim? Lannister. Yani ortak bir düşman var. Şimdi yukarıdaki aynı soruyu yine sorduğumu farz edin.

Bu iki durum ortada iken Doran’ın Aegon’ı Arienne ile evlendirmek isteyeceğini nereden çıkarttınız? Hayır, bazılarınız baya baya da inanıyor, böyle olacak olmaz ise olmaz gibi yorum yapıyor, şaşıyorum.

Tystane demişsin başlığa ama onu katan bir yorum göremedim? Sanırım kızla olan nişanı için diyorsun? Hmm. Mycella taç taksa hatta Tystane onunla evlense bile Doran için hiçbir şey değişmeyecek, Lannisterlar cezasını çekecek, çekmesi için çoktan harekete geçti zaten; Kum Yılanlarını boş yere göndermedi oraya.

“Sabırla tahammülü birbirine karıştırıyorsun. Elia ve çocuklarının haberini aldığım günden itibaren Tywin Lannister’ın çöküşü için çalıştım. Onu öldürmeden evvel, değer verdiği her şeyi elinden almayı umut ettim ama Tywin’in cüce oğlu beni bu zevkten mahrum bıraktı. Onun, kendisinin peydahladığı canavarın elinden gelen zalimane bir şekilde öldüğünü bilmek beni az da olsa avutuyor. Lord Tywin şimdi cehennemde uluyor… eğer senin aptallığın bir savaşa dönüşürse, binlerce insan çok yakında ona katılacak.”

Arianne gözlerini kıstı. “En büyük arzumuz ne?”

“İntikam.” Prens alçak sesle konuşuyordu, birinin onu dinlemesinden korkuyormuş gibi. “Adalet.” Prens Doran, oniks ejderhayı Arianne’in avcunun içine bastırdı ve fısıldadı,
“Ateş ve kan.”

Unutmayın ki ikisinin nişanı yapıldığı zaman bile Oberyn ve Doran planlarını durdurmadan devam ettiler… Eğer kuramlar gerçek ise Tywin çoktan zehirlenmişti; etrafa dehşet saçan paralı askerler Oberyn’nin Essos’ta kurduğu birlikler… Bu ve bir sürü şey… Kum Yılanları da KL’ye gönderildi, malum planlarla beraber…

Lakin bu ikisinin evleneceğini de sanmıyorum, Cersei müsaade etmemek için elinden geleni yapar. Zaten onu öldürme niyetinde bile…

Prens Doran nefes aldı. “Dorne’un sarayda hâlâ dostları var. Bize bilmememiz gereken şeyleri söyleyen dostlar. Cersei’nin bize gönderdiği bu davet, bir desise. Trystane, Kral Toprakları’na asla ulaşamayacak. Yolda, Kral Ormanı’nda bir yerde, Sör Balon’ın kafilesi haydutlar tarafından saldırıya uğrayacak ve oğlum ölecek. Bu saldırıya bizzat şahitlik etmek ve kraliçeyi temize çıkarmak için saraya davet edildim. Ah. Şu haydutlara gelince… Onlar saldırırken, Yarımadam! Yarımadam!’ diye bağıracaklar. Hatta Sör Balon, İblis’i şöyle bir görebilir, fakat başka kimse görmeyecek.”

“Şövalyeler hizmet edeceklerine dair ant içerler. Tıpkı benim kumandanımın yaptığı gibi,” dedi prens. “Benim de şüphelerim vardı, lâkin deniz yoluyla gitmeyi önerdiğimde Sör Balon’ın nasıl ayak dirediğini gördünüz. Bir gemi, kraliçenin bütün planlarını bozar.”

Dorne’un Demir Taht’a açıkça meydan okuma vakti gelmedi, bu yüzden Myrcella’yı annesine göndermek zorundayız, fakat kıza ben eşlik etmeyeceğim. Bu görev senin olacak Nymeria. Lannisterlar bundan hoşlanmayacak, tıpkı onlara Oberyn’i gönderdiğimde memnun olmadıkları gibi, ama seni geri çevirmeye cesaret edemeyecekler. Konseyde bir sese, sarayda bir kulağa ihtiyacımız var. Lâkin dikkatli ol. Kral Toprakları bir yılan çukurudur.”

Leydi Nym gülümsedi. “Ben yılanları severim amca.”

“Ya ben?” diye sordu Tyene.

“Senin annen bir rahibeydi. Oberyn bir keresinde, sen beşikteyken annenin sana Yedi Köşeli Yıldız’dan bölümler okuduğunu söylemişti. Senin de Kral Topraklarında olmanı istiyorum ama başka bir tepede. Kılıçlar ve Yıldızlar tekrar toplandı. Yeni Yüce Rahip de eskiler gibi bir kukla değil. Ona yaklaşmaya çalış.”

“Neden olmasın? Beyaz bana yakışıyor. Beni çok… saf gösteriyor.”

“Güzel,” dedi prens, “güzel.” Duraksadı. “Eğer… eğer belli şeyler vuku bulmayacak olursa her birinize haber göndereceğim. Taht oyunlarında her şey hızlıca değişebilir.”

Bu gerçekten içinden çıkması zor bir mesele.

Bir yanda Doran’ın öz yiğeni var, intikamını almak için yıllar boyu çalıştığı kişi. Ama öte yandan da halihazırda oğluyla evlenmiş olan ve Tommen öldüğü takdirde tahtta oturacak olan bir kız. Doran’a kalsa yiğenini tahta geçirmek ister. Ancak ya Tommen bütün bunların esnasında ölürse? Bence Doran’ın böyle ipleri eline almaya çalışmasına karşı biri tarafından yapılacak bu hareket ve bu da ciddi bir ikileme sebep olacak.

Ayrıca Doran bağlantılarıyla gerçekleri anlayabilir. Ama hırslı olan Arienne bu aşamadan sonra umursamayabilir. Zaten Doran Quentyn’in ölümünü duyunca damattan bir hayır görmedik, gelinden de lanet olsun ejderlere moduna girebilir. Ancak böyle bir ikilikte kazanan taraf Myrcella tarafı olacaktır. Çünkü Cersei’nin elinden ger şeyi alma görevi Daenerys’in. Arienne’nin değil.

bence tam Martinlik twist olur düşünsene herkes bekliyor Aegonu destekleyecek Lannesterları sevmiyor intikam istiyor falan diye beklerken taht için onların safına geçmesi ki ben Doran a özellikle bu intikam mevzusunda çok güvenmiyorum

buna katılmıyorum bir kere Cersei nin elinden kraliçeliğini alacak kişi demir taht için gelecek demir tahtın meşru sahibi yada eşi olacak bu kesin ama Jon meşru Targeryan ise Dany nin taht üstüne hakkı ve westerosta kraliçelik iddiası olamaz
hem sonra Cersei Sansa ve Margaery ye bu kraliçelik mevzuu yüzünden diş biledi Sansadan kurtulduğunu sanmışken onun böyle dönmesi bence daha bir güzel olur

bence şöyle de olabilir.marteller arianne ve aegon evliliği yoluyla aegon’un iddiasını destekleyecek.jon ölümden geldikten sonra kral olursa baratheonları vadiyi ve nehirovayı en azından tully’leri ve bazı nehirova hanelerini yanına alırsa ki -robb’un vasiyetiyle mümkün bence- bu sefer isyancı haneler asıl targaryen’i(tahtın varisi jon’u); robert’in isyanında ki targaryen taraftarları da menzil haneleri -tyreller i pek düşünmüyorum-ve tabii ki marteller bu sefer bir gaspçı yı desteklemiş olurlar(aegon sahteyse ki bence öyle).ve robert’in isyanına destek veren aileler tahttan indirdiklerini kendi elleriyle yerine koymuş olurlar.myrcella bence tahta biraz zor çıkar artık.2 kitap kaldı sadece ve tommen hala hayatta.daha dany ve aegon’un tahtı ele geçirmesini bekliyorum ben.

Ama o zaman bu sadece Sansa’yı yancı konumuna düşürür. Asıl her şeyi alan Jon çünkü. Bu dediğin Jaime’yi Jeyne Westerling ele geçirdi demek gibi bir şey.

Senin dediğin şöyle olabilir, Sansa dişi Baelish olur, örümcek gibi ağ örerek Cetsei’i Jon adına indirir. Bunun dışında bir yolu yok Yani. Ama bu Ne ara olacak, Sansa nasıl bir Power up alacak sizin yorumunuza bırakıyorum.

Bak, orada olan insanlar seriyi bizim gibi okumuyorlar. Yani asla ondan emin olamazlar. Bundan emin olmalarının tek bir yolu var, o da Jon’un Ejder sürmesi. Bu bile yeterli kanıt değil. Yani Jon’un mutlaka Daenerysle buluşması lazım. Aralarında karşılıklı ya da karşılıksız bir ilişki olması lazım. Yani görünen Daenerys ejderlerle tepesine binecek

Peki kehanet ne olacak?

Evet öyle gözüküyor ama onu da boşveremeyiz.

lannisterlerin altın bukleli saçları için taç benzetmesi yapılmıştı sanki daha önce yanlış mı hatırlıyorum ki… .:thinking:

ben kuzey nehirova vadi ve fırtına topraklarının Robbun vasiyeti olmuş olsa bile, o ölümden dönmüş olsa bile hemen destekleyeceğini sanmıyorum benim teorimdeki gibi Taşlaşmış ejderhalar uyanırsa başka tabiki ama
vadi ve nehirova kolay Sansa ile evlendiği an onlara güven verip desteklerini alır ama Stanisi ikna etmek lazım onu esir alacağını yada bir şekilde ikna olacağını ama her şekilde Robertın piçleri vasıtası ile fırtına topraklarına sahip olacağını düşünüyorum ben

tam ne demek istedin anlamadım ama tabiki kralın yanında gelecek bu kraliçe sanırım böyle bişey demek istedin

bence Sansa çoktan o ağlar için yer hazırladı ama güvenecek kimsesi yok şuanda kendini gösteremiyor LF nin onuda gözlemlediğini biliyordur

Hisarda evlilik kayıtları tutuluyor diye biliyorum ve ben daha öncede dedim bana göre jon uyuyan taşlaşmış ejderhalarıda uyandıracak dirilirken

evet belli bir süreç gerekiyor.özellikle tully ler ve vadi için ama karabalık robb’un çocuğu yoksa vasiyetini göz önüne alır bence

Karabalık kendi yiğenleri söz konusuyken vasiyeti umursamaz bence ki gerekte olmayacak bence Rickon ve Sansa ortaya çıkacak Jon Stark lordluğubu krallığını her neyiyse artık Rickona verecek bu samimiyet belki desteği verdirir

bence rickon şimdilik krallığı almayacak güçlü yetişkin birine ihtiyaçları var.hem karabalık yeğenlerini öldü biliyor sansa zaten evli olarak biliniyor rickon’da ölebilir bence ama robb’un karısının hamile olma olasılığı da yüksek

Robb un karısının hamile olduğunu ben sanmıyorum Jaime ile konusan oydu başkası sahte olsa öyle cemkirmezdi Jaimeye
Sansa nın evliliği iptal edilebilir kimsede onu evli kabul etmez helede Lanesterla
Rickona gelirsek evet yaşı küçük ancak vasi ile lord olabilir zaten 16 yaşına kaday vasi yönetir bu vaside jon olur Cat gelene kadar

aslında ben o tiplerin farklı olmasını kızın kederden zayıflamasına yormuştum ama kış rüzgarlarının ilk povu olacaksa bu kız brynden la kuzeye yolculuğunu ya da leydi taşkalp le karşılaşmayı filan da görebiliriz ve bunun hamileyse bir anlamı olur. jamie ye jon hakkında kötü konuştuğunda aslında yeni kralı açığa vurmak istemiyor da olabilir büyük kuzey teorisindeki gibi.catelyn’in onunla jon hakkında kötü sözlerini hiç okumadık hem robb jon’a güvenip varis ilan etti o da oradaydı.yani jon’a temelsiz bir güvensizlik duyuyor okuduğumuza göre.hemen tywin’e yorması da karabalığa yakışmayacak bir önyargıydı zaten.evet jon vasi olabilir ama hala piçken kim onu ciddiye alır meşrulaştırılsa bile.ama kral olursa -o kadar ölümden dönmüş bi zahmet kral ilan etsinler bence :joy:- ancak kral olursa savaşa bir faydası dokunur.
sansa’nın evliliğini daha önce konuşmuştuk zaten katılıyorum.

Nerede benzetildi hatırlamıyorum ama bana zorlama gibi geldi.

açıkcası ben de tam hatırlayamıyorum ama okudum sanki yaa cersei kendi hakkında mı konuşuyordu ne.şimdi çocukların lannister benzerliği yani altın saçlı olmaları seride önemli bir olay-piç olmalarının kanıtı olduğu için-.maegyr altından olacak taçları derken çocukların jaime’den olmasına vurgu yapmış olabilir bence.tabi sadece bir düşünce myrcella’nın kehaneti için başka açıklamam yok ne yazık ki