ARIANNE bölümü yayınlandı çeviri yapabilecek var mı arkadaşlar

ARIANNE bölümü yayınlandı çeviri yapabilecek var mı arkadaşlar Arrina bölümü link

Aynen yeni pov yayınlamış :frowning:

Fırtına Burnu düşmüş

Vay be. Tarihi boyunca hiç düşmeyen kale düştü demek. :s

Aynen ya Aegon tarafından düşmüş :frowning: bide baya güldüm yorumuna

arianne de yahudi gibiymiş cayır cayır

Vize haftama denk gelmese çevirirdim :frowning:

Stannis zaten alıyor ya, ilk kez dusmuyor. Twoiaf yazıldığı sırada muhtemelen daha kale dusmemisti o yüzden adı geçmiyor stannisin

Martin bu bölümü 3-4 yıl önce katıldığı bir etkinlikte okumuştu. Özeti vardı, tamamını da yayınlaması iyi olmuş. Bu arada Martin Arya bölümünden sonra 6.kitap çıkıncaya kadar yeni bölüm yayınlamayacağım demişti ama o sözünün ardından 2 bölüm ( Sansa-Arianne II ) daha yayınladı :smiley:

Ayrıca bu bölümü yayınlaması kitabın bittiğine yönelik bir işaret değilmiş. Hala yazım aşamasında ama kitap gittikçe büyüyor ve gelişiyor demiş.
Son olarak 6.kitapta Dorne’da Arianne ve Areo Hotah’tan başka yeni bir POV olmayacakmış.

@“ProSensinO” Stannis kaleyi almıyor. Kaleyi kuşatma altındayken savunuyor.

Master of çevirmen lanre kardeşimiz bize bir güzellik yapar inş.

Hey yavrum Aegon sana inanmayanlara inat yürü be!!!

@Lanre Stannis’in Renly’den alışını kastediyorum. Kale komutanı ölünce kale dusmustu

Hiç bir zaman Fethedilmedi diyelim o zaman. :slight_smile:

Yanlış hatırlamıyorsam kitapta kale komutanını gölge suikastçisi öldürüyor. (Renly’i öldürenin aynısından) Komutan öldürülünce kale garnizonu teslim oluyorlardı ya da Stannis’e katılıyorlardı, tam hatırlayamıyorum. Herhangi bir savaş olmadan kale el değiştiriyor bu yüzden aynı @Emilio Toland 'ın dediği gibi fethedilme durumu yok.

Kötü bir bölüm değil, yazarın dilinin ilk kitabından bu yana epey gelişmiş olduğu bariz ama bu kitap da 4.ve 5. kitabın muzdarip olduğu kötü özellikleri sırtında taşımaya devam edecek anlaşılan. Hikayeyi ileri götürmekten çok hala içinde geçtiği dünyanın tarihini ve coğrafyasını zenginleştirmeye ve betimlemeye odaklanan ve bir romandan ziyade gezi kitabı havası veren eserlerdi, özellikle de 5.si.
Karakter odaklı, derin bölümler okumak hep güzel ama ilk defa ben de merak içerisine girdim, eğer bu tarzından taviz vermeyecekse bütün bu curcunayı birden 2 kitap içinde nasıl toparlayacak diye.

Şimdiye kadar Winds of Winter adı altında yayınlanan bölümlerin hepsi ilk başta 5.kitaba konması planlanan ama son anda çıkarılan parçalardı bu arada. Yani aslında son 5 yılda yazdığı yeni hiçbir şeyi paylaşmadı henüz.

hayrına şunu çevirisini yapın arkadaşlar google.translate den bir yere kadar zevk alıyor insan xD

Yok zaten kalenin düşmesi imkansız bişey herhalde içeriye sızmışlar, “Stannisin emriyle geldik” diye mesela

Cape Wrath güney sahillerinde denizin karşısında yer çalmak Dornish akıncı uyarı vermek için eski günlerde gündeme taş gözetleme kulesi, çökmekte yükseldi. Köyler kuleleri hakkında büyümüştü. Birkaç kasaba içine çiçekli almıştı.

Peregrine Genç Dragon cesedi kez Dorne onun eve dönüş yolculuğunda üç gün boyunca oyalandı olan Ağlayan Town, limandan yaptı. Kasabanın şişman ahşap duvarlar çırparak pankartlar hala burada Demir Taht en az emri hala hakim tutabilir düşündüren, Kral Tommen stag-ve-aslan gösterdi. onlar karaya olarak “senin dilleri koruyun,” Arianne onu şirket uyardı. o Dorne onu ve onun iddiasındaki ile tedavi yolladı olduğunu biliniyordu eğer “Kral’ın Landing biz bu şekilde geçmişti bilmiyordum eğer iyi olurdu.” Rab Connington isyanı bastırmak olmalı, onlar için kötü gider. Bu babası onu öğretmek ağrıları almıştı başka ders oldu; özenle tarafı seçmek ve onlar kazanma şansına sahip sadece.

maliyeti geçen yıl olurdu beş kez olmasına rağmen Onlar, atları satın hiçbir sorun yoktu. “Bunlar eski, ama ses,” Hostler iddia etti. "Eğer Fırtına sonu bu tarafında daha iyi bulacaksınız değil. Griffin’in erkekler üzerine gelmek her at ve katır ele geçirmek. çok öküz. Ödeme için sorarsanız Bazı kağıt üzerine bir işareti yapmak, ancak sadece en kısa sürede açık karın kesip kendi cesareti bir avuç ile ödeyecekleri başkaları var. Eğer bu tür hadi varsa, dilleri zihin ve atlar vazgeçmek. "

Kasaba üç işletmeleri desteklemek için yeterince büyük ve tüm bunların ortak Odalar söylentiler ile dolu idi. Arianne onlar duyabilir duymak için, bunların her biri içine onu adam gönderdi. Kırık Shield olarak, Daemon Kum Men holf büyük septry yanmış ve yağmalanmış akıncılar tarafından denizden ve Maiden Isle Motherhouse bir yüz genç acemiler köle olarak kapalı gerçekleştirildiği olmuştu söylendi. Loon, Joss Hood Ağlayan Town yarım yüz erkek ve çocuk, genç Ser Addam, yaşlı Lord Whitehead oğlu ve varisi de dahil olmak üzere, Griffin’in Roost Jon Connington katılmak için kuzey yola öğrendim. Ama zaten adı Sarhoş Dornishman içinde, Tüyler Griffin ölüme Kırmızı Ronnet kardeşi koymuştu mırıldanıp erkekleri duydu ve onun kızlık kardeşi tecavüz etti. kendisi Ronnet kardeşinin ölümü ve kız kardeşinin şerefsiz intikamını almak için güney acele söyleniyordu.

O gece Arianne gördükleri ve duymuştum tümünde babası rapor, geri Dorne onu kuzgunlar ilk gönderdi. yükselen güneşin ilk ışınları doruğa çatı ve Ağlayan Town çarpık sokakları çekik gibi ertesi sabah onu şirket, Mistwood için yola çıktı. yeşil alanlar ve küçük köy kara yoluyla kuzey yol yapım gibi midmorning tarafından hafif bir yağmur, düşmeye başladı. Henüz onlar mücadele emaresi görmüştü, ama rutted yolda tüm diğer yolcular diğer yönde gidiyor gibi görünüyordu, ve köylerde kadınlar dikkatli gözlerle onlara baktı ve yakın çocuklarını tuttu geçti. Daha kuzeyde, alanlar tepeler ve eski orman kalın bahçeleri haddeleme yol verdi, yol bir parçaya azaldı ve köyler daha az yaygın hale geldi.

Alacakaranlık Brooks ve nehirler karanlık ormanlar ile koştu ve zemin çamur ve çürüyen yaprakların yapıldığı rainwood, ıslak yeşil dünya saçaklar onları buldum. budaklı ve yaşlı bir adamın yüzü bükülmüş ve gümüş yosun sakallı festooned olarak dev söğüt, Arianne hiç görmemişti herhangi daha büyük, suyolları onların büyük gövdeleri büyüdü. Ağaçlar güneşi kapatarak, her tarafta sıkı bastırılarak; baldıran ve kırmızı sedir, beyaz meşe, uzun boylu durdu ve asker çam düz kuleleri, devasa nöbetçi, büyük yapraklı akçaağaç, redwoods, wormtrees, hatta orada burada vahşi bir weirwood olarak. onların karışık dalları eğrelti otları ve çiçekleri bolluk içinde büyüdü altında; kılıç eğrelti otları, bayan eğreltiler, bellflowers ve Piper dantel, akşam yıldız ve zehir öper, kızılyaprak, lungwort, Seratofilum. Mantarlar aşağı ağaç kökleri arasında filizlenmiş ve de kendi gövdelerinden, yağmur yakaladı benekli elleri soluk. Diğer ağaçlar, yosun yeşil ya da gri veya kırmızı kuyruklu ile furred ve canlı mor bir kez bulundu. Likenler her kaya ve taş kaplı. Toadstools günlükleri çürüyen yanında iltihaplandı. çok hava yeşil görünüyordu.

Arianne kez babasına duymuştu ve Maester Caleotte Dorne Denizi’nin kuzey ve güney tarafları çok farklı olduğunu neden bir Septon savunarak. Septon nedeniyle deniz tanrısı kızı ve rüzgar tanrıçası çalıntı ve onların ebedi emnity kazanmıştı Durran Godsgrief, ilk Fırtına Kral olduğunu düşündüm. Prens Doran ve daha rüzgar ve suya doğru eğimli maester ve onlar Cape Wrath çarptı kadar Yaz Denizi’nde aşağı oluşan büyük fırtınalar kuzey hareketli nemi alacağını nasıl konuştu. fırtınalar Dorne vurmaya gibiydi asla bazı garip nedenle, babasının söyleyerek hatırlattı. “Ben senin nedenini biliyorum,” Septon yanıt vermiş. “Hayır Dornishmen hiç iki tanrıların kızı uzak çaldı.”

Devam eden bu Dorne olmuştu burada daha çok daha yavaş oldu. Yerine uygun yolların, onlar büyük yosun kaplı kayalar içinde yarıkların ve böğürtlen böğürtlen ile kısık aşağı derin dağ geçitleri sayesinde, bu şekilde ve bu snaked kambur eğik çizgi aşağı indi. Bazen parça sessiz ağaçlar arasında kendi yolunu bulmak için Arianne ve onun arkadaşları bırakarak, bataklıkları içine batan veya eğrelti arasında kaybolan, tamamen petered. Yağmur hala yumuşak ve istikrarlı düştü. yaprakları kapalı damlayan nem sesi hepsi etrafında, her mil veya başka bir küçük şelale böylece müzik onlara çağırır.

Odun yanı sıra mağaralar doluydu. Bu ilk gece onlar ıslak çıkmak, bunlardan biri sığındı. Dorne içinde ay ışığı gümüş üfleme kumları açıldığında genellikle, hava karardıktan sonra gitti, ama rainwood ay sadece bir anı oldu ağaçlar, altındaki zift olarak da bataklıkları, ravines ve sinkholes dolu ve siyah oldu.

Tüyler bir yangın yaptı ve Ser Garibald o yol boyunca bulduğu bazı yabani soğan ve mantar ile almıştı tavşanı bir ayraç pişirilir. onlar yediler sonra, Elia Kum bir meşale haline bir sopa ve bazı kuru yosun döndü ve mağarada derin keşfetmek gitti. “Çok uzakta gitmez Bkz,” Arianne ona. “Bu mağaraların bazıları kaybolmak kolay, çok derin gidin.”

prenses, Daemon Sand cyvasse başka oyunu kaybetti Joss Hood birini kazandı, sonra ikisi Jayne Ladybright kurallarını öğretmeye başladı olarak emekli oldu. O tür oyunların yorgun.

Nyrn ve Tyene o düşen yağmur izlemek için mağaranın ağzından crosslegged yerleşti diye düşündü, artık Kral’ın Landing ulaşmış olabilir. Değilse onlar yakında orada olmalı. Üç yüz tecrübeli mızraklar Summerhall kalıntıları geçmiş, Boneway üzerinde, onlarla beraber gitti ve kingsroad kadar vardı. Lannisterlar Kingswood kendi küçük tuzak bahar çalıştı olsaydı, Lady Nym bu felaketle sona erdiğini görmüş olur. Ne katiller avlarını bulurdum. Prens Trystane Prenses Myrcella bir ağlamaklı ayrılık sonrası, güvenle geri Sunspear kalmıştı. Yani bir kardeşi için hesapları, Arianne düşündü, ama nereye Quentyn değilse griffin ile, değil mi? onun ejderha kraliçesi evlenmek oldu? Kral Quentyn. Hala saçma geliyordu. Bu yeni Daenerys Targaryen yarım düzine yıl Arianne daha gençti. bir hizmetçi yaş onun donuk, kitap kurdu kardeşi ile ne isteyeyim? Genç kızlar kötü gülümsüyor, her zaman görev vermedi ciddi erkek ile şövalyeler cesur hayal. Gerçi Dorne isteyeceksiniz. O Iron Throne oturup istiyorsa, o Sunspear olması gerekir. Quentyn bunun için fiyat olduğunu, bu ejderha kraliçe bunu ödeyecek. Ne o Connington ile Griffin’in Sonu ve tüm bu konuda başka bir Targaryen ince hile sadece bazı tür olsaydı? Kardeşi de onunla olabilir. Kral Quentyn. Ona diz çökmek gerekecek mi?

Hiç iyi bu konuda merak gelirdi. Quentyn kral olacağını ya da o değil mi. Ben Daenerys daha yumuşak o kendi kardeşi mi daha onu onu davranır dua ediyorum.

Uyku zamanı gelmişti. Onlar yarın üzerine binmek uzun ligleri vardı. Bu onun Arianne Elia Kum onu keşifler dönmemişti fark olduğunu yerleşti yalnızca oldu. ona bir şey olduysa onu kardeşleri bana yedi farklı şekilde öldürür. Jayne Ladybright kız karanlıkta dolaşırken, bir yerde hala geri olduğu anlamına geliyordu mağara, sol hiç yemin etti. onların sesleri onu dörtte getirmek vermedi zaman yapmak ama meşaleler yapmak ve onu aramaya gitmek için hiçbir şey yoktu.

mağara bunlardan herhangi şüphesi olan daha derin kanıtladı. Onun şirket kendi kamp yaptı ve kendi atları topallayarak olan taşlık ağız ötesinde, virajlı geçitler bir dizi kara deliklerin iki tarafında kapalı dolaşan, aşağı ve aşağı açtı. Bundan başka, duvarlar yine açıldı ve arama yapanlar bir kale büyük bir salonda daha büyük bir geniş kireçtaşı mağara, içinde buldular. Onların sesleri gürültüyle onlar hakkında flapped yarasalar, bir yuva rahatsız, ama sadece uzak yankılar geri bağırdı. Salonun yavaş devre üç ileri pasajlar, o elleri ve dizleri üzerinde devam etmek için onları gerekli olurdu o kadar küçüktür ki bir tane ortaya çıkardı. “Biz ilk başkalarını çalışacağız,” prenses dedi. "Daemon, benimle gel. Garibald, Joss, diğerini deneyin. "

Arianne kendisi için seçmişti geçit yüz metreden dik ve ıslak döndü. temel belirsiz büyüdü. Bir kez o kaymış ve kaymasını tutmak için kendini yakalamak zorunda. o geri dönerek kabul, ama o önde Ser Daemon meşale görmek ve Elia çağrısında onu duymak, bu yüzden üzerinde basılı olabilir Bir kereden fazla. Ve o başka mağarada kendini buldu kerede tüm taş sütun ormanı ile çevrili sonuncusu olarak beş kat daha büyük. Daemon Kum onun yanına taşındı ve onun meşale kaldırdı. “Taş şeklindeki oldu Bakın nasıl” diye konuştu. “Bu sütunlar, ve orada duvar. Onları gör?”

“Yüzler,” Arianne dedi. Pek çok üzgün gözler, bakıyor.

“Burası orman çocuklara aitti.”

“Bin yıl önce.” Arianne başını çevirdi. "Dinle. Bu Joss mi? "

Öyleydi. geri son salona kaygan yamaç yukarı doğru ilerlerken sonra o ve Daemon öğrendi gibi diğer arama yapanların, Elia bulmuştu. Onların geçit onlar onu meşale kırmızı ve bunu dikti kum dumanlı yanma, çıplak elleriyle kör beyaz balık yakalamak, suda beline kız keşfedilen hala siyah havuz, aşağı açtı.

“Sen ölmüş olabilir,” Arianne o hikaye duymuştum zaman, söyledim. O kolundan Elia yakaladı ve onu sarstı. Bu meşale gitmişti "Eğer kör olarak iyi, karanlıkta yalnız olurdu. Sen ne yaptığını düşündün? "

“Ben iki balık yakaladı,” Elia Kum dedi.

“Sen ölmüş olabilir,” Arianne yine dedi. Onun kelimeleri mağara duvarlardan yankılandı. “… … Öldü … öldü öldü …”

Daha sonra, yüzeye onların geri yapmıştı ve onun öfkesi soğutmalı ne zaman, prenses kenara kızı aldı ve onu oturdu. “Elia, bu sona ermeli,” diye ona. "Biz şimdi Dorne değildir. Sen kız ile değil, ve bu bir oyun değil. Ben biz güvenle geri Sunspear altındadır kadar cariye oynayacak söz vermeni istiyorum. Ben hafif ve itaatkâr ve boynu bükük istiyorum. Sen dilini tutmak gerekir. Lady Lance veya jousting, babanız ya da kardeşlerinden hiç söz yok daha konuşma duyarsınız. Ben tedavi gerekir erkekler sellswords vardır. Bugün Jon Connington diyen bu adamı hizmet, ama onlar gibi kolayca Lannisterlar hizmet verebilir, yarın burada gelir. Bir sellsword kalbini kazanmak için gereken tüm altın ve Casterly Kaya bunun için eksikliği değil. Yanlış adam kim öğrenmek gerekiyorsa, "ele geçirilen ve fidye amaçlı olabilir

“Hayır,” Elia ". Kırdı Onların fidye isteyeceksiniz sensin. Sen Dorne varisi sensin, ben sadece bir piç bir kızım. Baban senin için altın bir sandık verecekti. Babam öldü. "

“Ölü, ancak unutmadık,” Prens Oberyn babasının olmuştu isteyen yarısı hayatını geçirdiği Arianne dedi. “Sen bir kum yılan, ve Prens Doran zarar güvende ve kız kardeşlerini korumak için herhangi bir fiyat ödemek istiyorum.” En azından çocuk gülümseme yapılan bu. "Ben senin yemin kelime var mı? Ya da seni geri göndermesi gerekir? "

“Yemin ederim.” Elia mutlu görünmüyordu.

“Babanın kemikleri üzerinde.”

“Babamın kemikleri üzerinde.”

o tutacak yemin, Arianne karar verdi. O yanağından öptü kuzeni ve uykuya yolladı. Belki bazı iyi onun macera gelirdi. Arianne sonra, Daemon Kum şikayet “Ben, o şu ana kadar ne kadar vahşi bilmiyordum”. “Babam neden bana onu indirebilmek ki?”

“İntikam?” Şövalye bir gülümseme ile, önerdi.

Onlar üçüncü gününde Mistwood geç ulaştı. Ser Daemon onlar için keşif ve halen kale düzenlenen kim olduğunu öğrenmek için öncesinde Joss Hood gönderdi. “Yirmi erkek duvarlar, belki daha fazla yürüme,” onun dönüşünde bildirildi. arabaları ve vagon "sürü. yüklü ağır boş çıkıyor, gidiyor. Her kapıda Muhafızları. "

“Afiş?” Arianne sordu.

"Altın. kulübedeki ve tutmak üzerinde. "

“Ne cihaz ayı mı?”

Ben görebiliyordu, ama hiçbir rüzgar vardı "Yok. afişler onların değnek gelen gevşek asılı. "

Bu üzücü oldu. Altın Şirketin pankartlar bez-of-altın, silah ve süs yoksun … ama onların Fırtına sonu taçlandırılmış erkeklere görüntülenen olsa Ev Baratheon afiş, aynı zamanda altın vardı. Limp altın afişler ya olabilir. “Orada diğerleri pankartlar mıydı? Gümüş grisi?”

“Tüm gördüm olanları, prenses altın vardı.”

Başını salladı. Mistwood kolları gri beyaz bir büyük boynuzlu baykuş gösterdi Ev Mertyns, koltuk oldu. onların pankartlar uçan olmasaydı, muhtemelen konuşma doğruydu ve kale Jon Connington ve onun sellswords eline düşmüştü. “Biz risk almak gerekir,” diye partisini söyledi. Babasının dikkatli o kabul gelmişti, iyi Dorne hizmet etmiştir, ama bu amcasının cesaret için bir zaman oldu. “Kaleye üzerinde.”

“Biz senin bayrağını mı?” Joss Hood sordu.

“Henüz değil,” Arianne dedi. Çoğu yerde, bu prensesi oynamak için onu en iyi hizmet, ama etmedi bazı yerde vardı.

kale kapıları yarım mil, çivili deri Jerkins ve çelik halfhelms üç erkeklerin yolunu engellemek için ağaçların çıktı. Ikisi yaylar, yara taşıdı ve çentikli. Üçüncü sadece kötü bir sırıtma ile silahlı edildi. “Eğer çok bağlıdırlar nerede, benim güzeller?” Diye sordu.

“Mistfall için, usta görmek için,” Daemon Kum cevapladı.

“Cevap İyi,” grinner dedi. “Bizimle gel.”

Mistfall yeni sellsword ustaları Genç John Mudd ve Zincir kendilerini çağırdı. Her iki şövalyeler, onlara bunu söylemek duymak için. Ne Arianne hiç tanıştığı herhangi şövalye gibi davrandım. Mudd, topuk derisinin aynı gölge kafasından kahverengi giydi, ama altın sikke bir çift kulağına gelen sallanıyordu. Mudds biliyordu, ama hakkında bu bir kraliyet şey oldu, bir bin yıl önce Trident tarafından krallarını kadar olmuştu. Ne o, özellikle genç, ama babası da o eski John Mudd olarak bilinen olmuştu Altın Şirketi, hizmet etmiş gibiydi.

Zincir yarısı tekrar Mudd yüksekliği, omuz bel koştu paslanmış zincirleri bir çift geçti onun geniş göğüs oldu. Mudd kılıç ve hançer giydi Nerede, Zincir göğsünü geçti olanlar iki kat daha kalın ve ağır hiçbir silah ama demir bağlantıları beş ayak, doğurdu. O bir kamçı gibi onları wielded.

Onlar yara izleri ile, de konuşulan kaba ve acımasız ve sert erkek, ve ücretsiz şirketleri uzun hizmet konuştu yüzlerini yıpranmış. Onları görünce “Serjeants,” Ser Daemon fısıldadı. “Ben daha önce kendi tür tanıyoruz.”

Arianne onun adını ve amaç onlara bilinen yapmıştı sonra iki Serjeants yeterince misafirperver olduğunu kanıtladı. “Sen gece kalacağım,” Mudd söyledi. "Hepiniz için yataklar var. Sabahları taze atları olacak ve ne olursa olsun hükümler gerekebilir. Leydim en maester onları geliyorsun bildirmek için Griffin’in Roost bir kuş gönderebilirsiniz. "

“Ve kim onları olurdu?” Arianne sordu. “Rab Connington?”

sellswords bir göz alışverişinde bulundu. “Halfmaester,” John Mudd söyledi. “Bu Roost bulacaksınız odur.”

“Griffin’in yürüyüş,” Zincir dedi.

“Nerede Marching?” Ser Daemon isteyin.

“Değil bize söylemek için,” Mudd söyledi. “Zincir, dilini tut.”

Zincir bir fırt verdi. "O Dorne var. Neden biliyor ki? Bize katılmak inmesi, değil mi? "

Bu henüz tespit edilecek, Arianne Martell düşündü, ama o iyi olsun basmamaya hissettim.

evenfall bir ince akşam onlar dowager Lady Mertyns ve onun maester katıldı Baykuşlar Kulesi, yüksek güneş, kendilerine görev almıştı. kendi kalesinde esir olsa da, yaşlı kadın dinç ve neşeli görünüyordu. “Rab Renly onun afiş çağrıldığında Oğullarım ve torunları gitti,” diye prenses ve onun partisini anlattı. Zaman zaman onlar bir karga göndermek rağmen "Ben, beri onları görmedim. Benim torunlarından biri Blackwater bir yara aldı, ama o zamandan beri iyileşti. Ben onlar yakında hırsızlar bu çok asmak için burada dönecektir bekliyoruz. "Masanın üzerinde bir ördek Mudd de bacak ve Zincir salladı.

“Biz hiçbir hırsızlar vardır,” Mudd söyledi. “Biz silaj konum.”

“Eğer bahçesinde tüm bu gıda aşağı almak mı?”

“Biz onu foraged,” Mudd söyledi. "Smallfolk daha büyüyebilir. Biz haklı kral, eski kocakarı hizmet vermektedir. "O, bu zevk gibiydi. “Sen şövalyelere daha nazik konuşmayı öğrenmelidir.”

“Eğer iki at ise, ben hala kızlık değilim,” Lady Mertyns dedi. Ben memnun olarak "Ve ben konuşurum. ne yapacağını, beni öldürmek? Zaten çok uzun yaşadım. "

Prenses Arianne “Sen iyi leydim tedavi oldunuz mu?” Dedi

“Eğer sorduğun şeyin olup olmadığını, tecavüze değil,” dedi yaşlı kadın. "Hizmet kızların bazıları daha az şanslı olmuştur. Evli ya da bekar, erkek hiçbir ayrım yapmak. "

“Hiç kimse herhangi bir Tecavüz yapıyor ediyor,” Genç John Mudd ısrar etti. "Connington bu olmaz. Biz emirleri takip edin. "

Zincir başını salladı. “Bazı kızlar, olabilir ikna edildi.”

"Bizim smallfolk ikna aynı şekilde size tüm bitkileri vermek. Kavun veya maidenheads, bu tür hepsi aynı. Eğer isterseniz, bunu al. "Lady Mertyns Arianne döndü. “Bu Rab Connington görmelisiniz varsa, ben annesini bildiğini söyle, ve o mahçup olur.”

Belki de giderim, prenses düşündüm.

O gece babasının onu ikinci kuzgun gönderdi.

o bitişik odadan boğuk kahkaha duyunca Arianne geri kendi odasına giderken oldu. Sustu ve bir an için dinledi, sonra Elia Kum Tüyler öpüşme bir pencere koltuk kıvrılmış bulmak için kapıyı itti. Tüyler orada duran prensesi görünce ayağa fırladı ve kekemelik başladı. İkisi de onların elbiselerini vardı. o keskin bir görünüm ve bir “Go” ile giderken Feathers gönderdi olarak Arianne ki bazı küçük konfor aldı. Sonra Elia döndü. "O iki kez yaştır. Bir hizmet adamı. O maester için birdshit temizler. Elia, ne düşünüyordun? "

"Biz sadece öpüşme bulundu. Ben onunla evlenmek için gitmiyorum. "Elia meydan okurcasına göğüsleri altında kollarını kavuşturdu. “Ben daha önce bir çocuk öptü hiç düşünüyorsun?”

"Tüyler bir adam. Bir hizmet veren adam, ama yine de bir adam. Bu onun Daemon Sand onu maidenhead verdi Elia o olmuştu aynı yaş prensesi kaçmadı. "Ben senin annen değilim. Biz Dorne döndüğünüzde istediğiniz bütün erkekleri öpüyorum. Burada ve şimdi, gerçi. . . Bu, Elia öpücük için hiçbir yerdir. Meek ve hafif ve itaatkar, dediniz. Ben de buna iffetli eklemeniz gerekir? Babanın kemikleri üzerine yemin etti.

“Ben hatırlıyorum,” Elia chastened sondaj dedi. "Meek ve hafif ve itaatkar. Onu tekrar öpmek olmaz. "

Griffin’in Roost için Mistwood en kısa yolu yavaş kez en iyi gidiyor, rainwood yeşil, ıslak kalbine oldu. Bu Arianne ve onu şirket sekiz gün daha iyi parçası aldı. Onlar yaprak ve dalları yeşil büyük bir gölgelik altında o ve onun biniciler şaşırtıcı kuru kaldı ama, yukarı yukarıdaki treetops de yağmurlar dayak bağlama, sürekli müzik gitti. Zincir bir vagonların doğrultusunda ve kendi on erkeklerle, onların yolculuk kuzeyde ilk dört gün boyunca onlara eşlik etti. Dışarıda Mudd dan o daha gelecek kanıtladı, ve Arya onu dışarı onun yaşam öyküsü cazibesi başardı. Onun gururlu övünme Redgrass Field Black Dragon ile savaşmış büyük bir GRANDSIRE oldu ve Bittersteel dar deniz geçti. kendisi şirket haline doğmuş zincir, onun sellsword babası tarafından bir kamp takipçisi babası. o Ortak Tongue konuşmaya kaldırdı ve Westerosi olarak kendini düşünmek olmuştu rağmen, o bugüne kadar Yedi Krallığa herhangi bir bölümünde ayak hiç.

Üzücü masalı ve tanıdık biri Arianne düşündü. Onun hayatı bir parça, o mücadele ediyorum yerlerde, o karşılaştığı ve öldürülen ediyorum düşmanları, o almıştı yaraların uzun bir liste tüm idi. prenses onu hayran gibi davranarak, bir gül, bir dokunuş ya da bir soru ile onu isteyen, zaman zaman, konuşalım. O zaman birileri Harry Strickland favori fil Little Pussy ve onun şanslı kedi, ve diğer kahramanlık ile kapalı yapılan zar, iki kılıç ve kızıl saçlı kadınlar için onun sevgi ile Mudd en beceri hakkında bilmeniz gereken her zamankinden olandan daha öğrendim Altın Şirketi erkek ve subay zaafların. Ancak dördüncü gününde, savunmasız bir anında, Zincir kayma sağlayan bir "… biz Fırtına End bir kez. . .

"Prenses onun önemli duraklama verdi ama bir kenara, yorum yapmadan gitmek bildirin. Fırtına End. Bu Griffin’in cesur biri, bu gibi görünüyor. Ya da bir aptal. Daha önce binlerce yıldır eski Fırtına Kings üç asır, Ev Baratheon koltuk, Fırtına Sonu zaptedilemez olduğu bazı söyleniyordu. Arianne erkekler hangi alanda güçlü kale idi iddia duymuştu. Bazı Casterly Rock, Arryns bazı Eyrie, donmuş kuzeyde bazı Winterfell dedi, ama Fırtına Sonu her zaman çok söz edildi. Efsaneye göre Brandon tarafından kinci tanrısı hiddetini dayanacak şekilde Builder yükseltilmiştir söyledi. Onun perde duvarlar kırk seksen feet kalınlığında, tüm Yedi Krallığa en yüksek ve en güçlü idi. Onun güçlü penceresiz davul kule Oldtown ve Hightower yarısı kadar uzun boylu daha az durdu, ama Oldtown bulunabilir olanlar gibi üç kere kadar kalın duvarlı, basılma yerine yukarı doğru yükseldi. Hiçbir kuşatma kulesi Storm End siperlerden ulaşmak için yeterince uzun oldu; ne mangonel ne trebuchet muazzam duvarları makat için umut olabilir. Connington bir kuşatma bağlamaya düşünüyor? Merak etti. Kaç adam olabilir mi? Kale düştü önce uzun, Lannisterlar tür kuşatmayı kırmak için bir ordu gönderir olacaktır. Bu şekilde çok umutsuz.

ne dediğini Zincir Ser Daemon söyledim O gece, Godsgrace Bastard o olduğu kadar çapraşık görünüyordu. Son duyduğumda "Fırtına Sonu hala Rab Stannis sadık erkekler tarafından gerçekleştirildi. Sen Connington oldukça çok ona savaş yapmak yerine, başka bir isyancı ile ortak nedeni yapmak daha iyi olabilir düşünürdüm. "

“Stannis ona yardımcı olmak için çok uzakta,” Arianne düşündü. “Onların lordlar iken birkaç küçük kaleler yakalama ve garnizon uzak savaşlarda kapalı olan, o … bir şey, ama Rab Connington ve onun hayvan ejderha bir şekilde bölge büyük kalelerinden birini alabilir eğer”

“… Bölge onları ciddiye almak zorunda kalacak,” Ser Daemon tamamladı. “Ve Lannisterlar sevmiyorum bazı kişiler de kendi afiş akın gelebilir.”

O gece Arianne babasının başka kısa bir not kaleme ve Tüyler onun üçüncü kuzgun yoluna göndermek vardı.

Genç John Mudd yanı sıra kuşlar göndererek olmuştur görünüyordu. Zincir ve onun vagon onları kendi izni almış dördüncü gününde alacakaranlıkta yakın, bir süre sonra, Arianne şirket prenses hiç gözlerini koydu vardı en egzotik yaratık tarafından yönetilen Griffin’in Roost aşağı sellswords bir sütuna, tarafından karşılandı , boyalı tırnakları ve taşlar kulaklarında köpüklü ile.

Lysono Maar çok iyi Ortak Tongue konuştu. “Ben, prenses Altın Şirketi gözlerini ve kulaklarını olmak onuruna sahip.”

“Sen bak …” Tereddüt etti.

“… Bir kadın gibi?” Güldü. “Ben değilim.”

“… Bir Targaryen gibi,” Arianne ısrar etti. Gözleri soluk leylak, saçları beyaz ve altın bir şelale vardı. Onun hakkında Hepsi aynı şey onun deri tarama yaptı. Bu Viserys neye benzediğini miydi? Kendisini merak bulundu. belkide iyi bir şey varsa o öldü.

"Ben gurur duyuyorum. Ev Targaryen kadınlar tüm dünyada eşi benzeri olmayan olduğu söyleniyor. "

“Ev Targaryen And adamlar?”

"Ah, bile güzel. Gerçeği söylemek gerekirse, ben sadece bir. görmeme rağmen "Maar kendi elini aldı ve bileğine hafifçe öptü. "Mistwood senin geliyor, tatlı prenses kelime gönderdi. Biz Roost kadar size eşlik etmekten onur duyacağız, ama Rab Connington ve genç prens kaçırmış korkuyorum. "

“Kapalı savaş? De” Fırtına End Off?

“Sadece bu yüzden.”

Lyseni Zinciri çok insana çok farklı bir tür oldu. Bu bir onun şirket bir kıt birkaç saat sonra, o fark, hiçbir şey kayma izin verir. Maar yeterince glib, ama o hiçbir şey söylemeden iken büyük bir konuşma sanatını mükemmel vardı. onunla gelmişti biniciler gelince, onlar da kendi adamları onları dışarı olsun başardık tüm susturur olmuş olabilir.

Arianne açıkça ona karşı karar verdi. Onlar üzüm ve yosun ile büyümüş eski bir kulenin eskitme kalıntıları yanında kamp yaptıkları gibi Mistwood dışına beşinci günün akşamında, “o sizinle filler var doğru mudur?”, aşağı yanına yerleşti ve dedi ki

“Birkaç” Lysono Maar, bir gülümseme ve silkerek.

"Ve ejderhalar? Eğer var kaç ejderha? "

“Bir.”

“Hangi siz çocuk demek.”

“Prens Aegon yetiştirilen erkek, prenses.”

"Diye uçabilir mi? yangın nefes? "

Lyseni güldü, ama onun lila gözleri soğuk kaldı.

“Eğer cyvasse oynamak mı, lordum?” Arianne sordu. "Babam beni öğretiyor. Ben itiraf etmeliyim, ama ejderha fil daha güçlü olduğunu biliyor musunuz, çok yetenekli değilim. "

“Altın Şirketi bir ejderha tarafından kurulmuştur.”

"Bittersteel yarım ejderha ve tüm piç oldu. Ben maester değilim, ama bazı tarihini biliyorum. Hala sellswords vardır. "

“Bu, prenses sizi mutlu ederse,” diye tüm ipeksi nezaket, dedi. “Kendimizi sürgünler ücretsiz bir kardeşlik demeyi tercih ediyoruz.”

"Dilediğin gibi. ücretsiz kardeşler giderken, şirket iyi geri kalanı üzerinde, seni hibe duruyor. Yine Altın Şirket, Westeros’a içine geçti her zaman yenilmiştir. Onlar Bittersteel buyurduğu zaman, bunlar, Blackfyre Pretenders başarısız Maelys Monstrous götürdü zaman durakladı kaybetti.

Bu onu eğlendirmek gibiydi. "En azından kalıcı, sen itiraf etmeliyim. Ve bu yenilgilerin bazı şeyler yakın idi. "

"Bazıları değildi. Ve yakın şeyler ölenlere az ölü routs ölenlerin daha vardır. Prens Doran babam akıllı bir adam olduğunu ve sadece o kazanabilirsiniz savaşları savaşır. savaşın gidişatı sizin ejderhaya karşı dönerse daha önce yapmış olduğu gibi, Altın Şirketi şüphesiz, dar denizin karşısında geri kaçacak. Robert Bells Savaşı’nda onu yendi sonra Rab Connington olarak kendisi yaptı. Dorne böyle bir sığınak vardır. Neden biz belirsiz neden bizim kılıç ve mızraklar ödünç gerekir? "

"Prens Aegon kendi kan, prenses olduğunu. Babanın kız kardeşi Prens Rhaegar Targaryen ve Dorne ve Elia, oğlu. "

"Daenerys Targaryen yanı kanımızın olduğunu. Kral Aerys, Rhaegar kardeşi kızı. Ve o ejderhalar vardır, ya da öylesine masalları bize inanmak gerekir. "Yangın ve kan. “O nerede?”

“Yarım bir dünya uzakta salya Koyu’nda,” Lysono Maar dedi. "Bu sözde ejderhalar gelince, ben onları görmedim. cyvasse, bu ejderha fil daha güçlüdür, doğrudur. savaş, bana görebiliyorum filler ve dokunuş vermek ve benim düşmanları değil, kelimelerin ve dilekleri yapılan ejderhalar karşı gönderin. "

prenses düşünceli sessizliğe gömülmüştü. Ve o gece babasının onu dördüncü kuzgun gönderdi.

yağmur ince ve soğuk düştü ve nihayet Griffin’in Roost gri ıslak gününde, deniz sisleri ortaya çıktı. Lysono Maar bir trompet patlama crags yankılandı, bir elini kaldırdı ve kalenin kapıları, kendilerinden önce açık esnedi. gatehouse yukarıda asılı yağmur batırılmış bayrak prenses, testere Evi Connington renkleri, ancak şirketin altın pankartlar da kanıt vardı, beyaz ve kırmızı oldu. Onlar iki tarafında kayalar hırıltı Shipbreaker Körfezi suları ile, Griffin’in boğazına olarak bilinen sırt boyunca çift sütunda sürdü.

Uygun kale içinde, Altın Şirketi subayların bir düzine Dornish prensesi karşılamak için toplamıştı. Lysono Maar tanıtımları teklif olarak tek tek onlar, onu önce bir diz aldı ve elini arkasına karşı dudaklarını bastırdı. isimlerin çoğu girmez onları duymuş gibi başını kaçtı.

aralarında Şef uzun saçları giydi yalın, çizgili, temiz tıraşlı yüzüyle yaşlı bir adam, geri bir düğüm içine çekti oldu. Bu bir savaşçı, Arianne hissetti. O Haldon Halfmaester olarak insanı tanıttı Lyseni onun kararını doğruladı.

tanıtımları nihayet onların ders çalıştırdığınızda “Size ve sizin, prenses için hazırlanan odalar,” Bu Halden dedi. "Ben onlar uygun olacağına inanıyoruz. Ben Lord Connington aramak biliyorum, ve o en acil, hem de sizinle kelimeleri arzular. sizi memnun ederse, yarın bir gemi ona götürmek olacaktır. "

“Nerede?” Arianne talep etti.

“Hiç kimse söyledi mi?” Halden Halfmaester bir hançer kesilmiş ince ve sert bir gülümseme ile onu tercih. "Fırtına Sonu bizimdir. El sizi orada bekliyor. "

Daemon Kum onun yanına hızlandırdı. "Shipbreaker Körfezi bile adil bir yaz gününde tehlikeli olabilir. Fırtına End güvenli yolu karadan olduğunu. "

"Bu yağmurlar çamura yollar döndü. yolculuk, iki gün belki üç alacağını, "Halden Halfmaester dedi. Bir gemi yarım gün ya da daha az orada prenses olacak. Kral Landing Fırtına End inen bir ordu vardır. Sen savaştan önce duvarları içinde güvende olmasını istiyorum "dedi.

biz olacak? Arianne merak etti. "Savaş? Ya da kuşatma? "Kendisini Fırtına End içinde sıkışıp izin niyetinde değildi.

“Savaş,” Halden sıkıca dedi. “Prens Aegon alanında düşmanlarını ezmek demektir.”

Arianne Daemon Kum ile bir göz alışverişinde bulundu. "Bizim oda bize göstermek için o kadar iyi olacak mı? Kendimi yenilemek ve kuru giysiler içine değiştirmek istiyoruz. "

Halden eğdi. “Bir kerede.”

Her şirket kargı pencere Shipbreaker Bay gözardı doğu kulesi, ev sahipliği olmuştu. Ser Daemon kısa sürede de kapalı kapılar ardında olduğu gibi, “dedi Kardeşiniz Fırtına Sonu değil, şimdi, biliyorum”. "Daenerys Targaryen ejderha varsa, onlar yarım bir dünya vardır ve Dorne hiçbir faydası. Fırtına End, Prenses bizim için bir şey yok. Prens Doran bir savaşın ortasında içine gönderme amaçlı, o size üç yüz şövalyeler, üç değil verirdi. "

ser, o kadar belli etmeyin. O beş şövalyeler ve maester ile salya Bay kardeşim gönderildi. “Ben Connington ile konuşmam gerekiyor.” Arianne kilitli güneş undid ve onun pelerinini o sıktı mızrak ve omuzları yağmur batırılmış giysi kayma katta su birikintisi için izin verin. "Ve ben onun bu ejderha prens görmek istiyorum. O Elia oğlu gerçekten ise … "

“Connington açık savaşta Mace Tyrell meydan yakında bir esir, ya da bir ceset olabilir eğer kimse, o oğlu.”

"Tyrell korkulacak bir adam değildir. Amcam Oberyn- "

"Ölü, prenses bu mu. Ve on bin erkek Altın Şirketi bütün gücüne eşittir. "

"Rab Connington mutlaka kendi gücünü bilir. O savaşı riski anlamına geliyorsa, o kazanmak inanıyoruz gerekir. "

“Ve onlar kazanacak ki? Inanılan savaşlarda öldü kaç erkek” Ser Daemon sordum. "Prenses onları Çöp. Ben bu sellswords mistrust. Fırtına End gitmeyin. "

Ne onlar bana bu seçimi izin inanıyoruz yapar? O Haldon Halfmaester ve Lysono Maar o hayır ya da iradeli olsun o gemi gelip sabah onu koymak için gittiğini huzursuz bir duygu vardı. Daha iyi bunları test etmek değil. “Ser Daemon, sen benim amcam Oberyn için squired,” dedi. “Şimdi onunla olsaydı, onu danışmanlık olacağını da reddetme?” Ona cevap için o beklemedi. "Cevabı biliyorum. Eğer hiçbir kırmızı Viper olduğumu bana hatırlatmak için yaklaşık iseniz, ben de biliyorum. Ama Prens Oberyn Prens Doran yaşlı ve hasta olduğunu ve Dorne varisi değilim, öldü. "

“Eğer risk altında kendinizi koymak gerekir nedeni budur.” Daemon Kum bir dizinin gitti. "Senin yerine Fırtına End beni gönderin. Griffin’in planları ters gitmeli ve Mace Tyrell geri kale alır Sonra, ben kazanç ve zafer umuduyla bu iddiasındaki için kılıcını yemin sadece başka topraksız şövalye olacak. "

Ben alınan ediyorsam Oysa Demir Taht Dorne bu sellswords ile komplo ve onların işgali yardım ödünç kanıt olduğunu alacaktır. Eğer, ser beni korumak için aramak için "Bu cesur. Bunun için teşekkür ederim. "O ellerini aldı ve ayağa onu geri çekti. "Ama babam bana bu görevi değildir emanet. Ben sakal onun den ejderha yelken, yarın burada gel. "

Evet arkadaşla metini cevirdim @Bekircem burda ise beni cevirmrn okarak forumda moderatmr yapabilir tam 4 dil biliyom

‘‘Google transled’’ anlam bozukluğu var .

Hey yavrum aegon be yürü be ejderha parçası daha kralın şehri var.Danny daha surtuk gibi dursun esosta koçum be.

Sanki kitap eleştirmeni gibisiniz…

Google translate işe yaramıyor mu?