ARIANNE bölümü yayınlandı çeviri yapabilecek var mı arkadaşlar

Bence basbaya fetihtir. Mesela Orys’in durumu var, o farklı. Orada herhangi bir kuşatma vs. Yok Orys Argella ile evlenip; kale lordu oluyor. Ama Stannis kaleyi kusatiyordu bildiğin. Kale kumandanı öldürüldü ve yeni gelen kale kumandanı kaleyi teslim etti. Ben böyle sayıyorum kafamdan. Ha böyle bir konu için tartışmaya gerek var mı, sanmıyorum :smiley: Ben sadece böyle kabul ettim şimdiye dek böyle soylesim

Lanre çeviriyi ne kadar zamanda yaparsın?

Cahillik kötü bir şey. Birisi Türkçeye çevirene kadar bekliyecez artık :(((

Aegon - Jon Connington anlaşıldığı kadarıyla başarılı oluyor, Arianne de Damon ile fikir uyuşmazlığı olsa da bu ikisiyle görüşmeye gidecek gibi… Dizi senaristlerinin Dorne’ a tecavüz etmesinden sonra acaba , GRR Martin’in " Dizi ve kitap farklı bitecek , dizi de benim öldürmediğim bir karakteri öldürdüler" röportajında bahsettiği karakter bu bölümden bir karakter mi , çünkü bu karakter kimse serinin düğünlenmesine de bir katkısı olacak ki ,Martin böyle bir açıklama yapıyor. Bu arada , Aegon’ un ve Arienne’ in daha henüz ortaya çıkmamış olması , Jon Connington un misyonunun Jorah’a yüklenmesi falan , buradan bir cacık olmaz dedirtiyor insana , tıpkı yukarıda Wilas(none) ın da dediği gibi son 5 yılda yazdıkları değilde , 5 inci kitaba ekleyemediği pov ları paylaşıyor Martin. Zamanlaması da manidar olan bu paylaşımla çok sevdiğimiz Dorne’ u sönümleme sinyallerini almış oluyoruz. Aegon ve Jon C. da sanki kitap da güzel bir kıyım öncesi son zaferlerini yaşıyorlar gibi geldi bana.

Bölümün sahipsiz kalması beni üzdü :smiley:

Çevirisini yapacağım.

Şöyle bir durum var, Ejderha kayası fetih olunmuş olmasa stannis alamaz dı. Sonra Ejderha kayası fetih edilmeden para karşılığı değilde kan karşılığı alınıldı. Ve Stannis in elinde tutmak için savunması farklı kaleyi, Savunma yapmak için önce bir fetih etmesi lazım mantıklı düşünelim :slight_smile: Stannis fetih gerçekleştire bildiyse bir şekilde fetih edile biliyor demektir.

Bizler adına güzel bir haber oldu. Kolay gelsin.

Allahına kurban be :smiley:

Son durumumuz nedir acaba üstad…

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ilk posttaki linkteki yazı forumda hali hazırda var, çevrilmiş. Linki :

http://forum.gameofthronestr.com/konu-arianne-ii-bolumu-ceviri-the-winds-of-winter.html

Tşk ederim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bir an bir tane daha Arianne bölümü yayınlandı sanıp mutlu olmuştum.

Sent from my iPhone using Tapatalk