Arryn Hanesi

Royce ve Baelish aynı kefede demek ha, Lannister’ı bile satan Baelish Arryn’e ne yapmaz?
Ben Stark severim, benim ittifak istemem, Vadi lordlarının savaş istemesi ile paralel bir durum.
Fakat bu konudaki yorumlarım tamamen Arryn yararınaydı, haydi savaşa demedim.
Çocuktan umudunu kesme, tıpkı canavar Baelish’den kesmediğin gibi =)
Baelish’e de niçin güvenilmeyeceğini sonraki kitaplarda anlatacağım umarım.

Edit: Evet. O kadında, o kadın Baelish’in silahlarından yalnızca birisi işte =)

Harry’nin hikayeye girişi boşa olmayacak. Sansa da bizlere kendini affettirecek diye umuyorum, en azından bana -eğer teorilerim gerçekleşirse.

Sansa, umarım Robert’ı kurtarır Baelish’in elinden ve affettirecek dediğin gibi,
Harry de umarım Arrynlerle yönetimde olur.

@“Sinister” Baelish’e güvenilir bir karakter diyemem. Ama ben seviyorum bu adamı. Belki ileride Arryn Hanesinin çıkarına işler yapıcak belki de haneyi bitiricek. Ne yapacağı belli olmaz bunun. Görücez hep beraber.
Şöyle bir gerçek var, Taht oyunları falan yok ortada Baelish’in oyunları var. Her şeyi bu adam çizdi. Canavar manavar, itiraz var mı buna? :slight_smile:
Keşke Jon’un sağlıklı bir çocuğu ve ya hayatta kalan bir Arryn olsaydı. Yorumlarım ve düşüncelerim çok farklı olurdu.

Kişisel sevgi farklı, Baelish’i severim diyene kimse karışmaz,
fakat iş stratejiye geldiğinde birkaç itiraz olacak elbette =)
Baelish’den gelecek yardım 7 tanrıdan gelsin diyorum =)

Harry bu şekilde Arryn soyadını alacak sanırım böyle bi imkan da var nereden mi ulaştım kanıya, şöyle ki bugün taze çevirdiğim konu olan Denys Arryn konusuna müsaadenizle atıf yapmak istiyorum:

“Denys, Arryn Hanesi’nin zayıf bir kolundan gelmekteydi. Kendisi Arryn Hanesi’nin asıl kolundan gelen uzak bir kuzeni ile evlenmişti. Ser Denys, Arryn soyadını almasından ve Alys Arryn’in yaşayan en büyük kızıyla evlenmesinden bu yana Elbert Arryn’den sonra hanenin diğer varisi olarak görülüyordu.”

Bu GRRM gerçekten müthiş bi yazar. 4.kitapta bizi bu bilgilerle donatıyor ve aynı kitapta Harry’i de Arryn hanesine uzak koldan akraba, varis kalmadığı durumda ikinci varis olabilecek bi çocuk gibi lanse ediyor. Bunların hepsi planlı tabi adam kafada kurmuş Arryn’lerin bunca zaman savaşa katılmaması da hepsi 6.kitabı bekliyormuş. Harry gelecek Arryn’ler sonunda savaşa girecek ve Stark’lar için güneş doğacak. Çok ümitliyim bu Harry’den ben.

Kardeşim Baelish ne yapıyorsa Sansa’ya olan aşkından yapıyor. Onda Cat’in gençliğini görüyor adam normal değil, ruhen sapık birisi. Ama sonunda ister istemez hayra dönecek işler olacak, evet buna ben de inanıyorum. :slight_smile:

@“Sinister”

Bütün her şeyi Baelish plandı. Starklarla Lannisterlar arasında savaş başlatanda bu, Tyrell’leri Lannisterlarla ittifak yapanda bu, Ned Stark’ın kuyusunu kazanda bu, Jon Arryn’i öldüren de bu, Kral Robert’i ölümünde de parmağı vardır bak bunun kesin, söylemedi deme. Şüphesiz senelere yaymış planlarını. Bakalım daha nelerini görücez. Tahta bu adam oturursa hiç şaşırma :stuck_out_tongue:
Valla ben Harry’i bekliyorum. İnşallah düzgün bir adam çıkar. Sansa’nın da aklı başına gelir ve Kuzey + Vadi ittifakı oluşur. Yanlış anlaşılma olmasın ben de ittifak istiyorum, istemiyor değilim :slight_smile:

Hocam güneş gibi doğdun ya yeminle,
Ben diyorum bu 4. kitap ilaç gibi geldi ya,
yüzümüz güldü =)

@“Ser Robert Strong” Ben Baelish’in sapkın bir kişilik olmasından ziyade çok büyük planları olduğunu düşünüyorum.

Hah şöyle de ya =)

Rica ettim bilgilerimle arzularımı birleştirince bu sonuca vardım. :slight_smile:

Kuzey + Vadi olacak zaten gümbür gümbür gelecek de. :slight_smile:

@Uaerys bence Sansa gözünü iyice köreltecek onun bak hatta Harry’e Sansa aşık olursa var ya Petyr ömründe ilk defa duyguları zekasının önüne geçecek ve hayatına mal olacak hatalar yapacak bunu bekliyorum.

İnşallah dediğiniz gibi Arryn + Stark ittifakı olur ama bence Baelish yine paket yapıcak diğerlerini ve bu adamın istemediği bir şey olmayacak. Ama sizden yanayım yani, gönlümüzce olsun :slight_smile:

Bu adam şu ana kadar hep istediğini yaptı. Sıfır hata,
ama bu hep böyle süremez, hep hatasız olamaz.
Fakat acıtmaya devam edecek uzun yıllar tabi,
bitirildiğinde bile birşeyler götürecektir yanında…

Stark + Arryn en faydalı çözüm 2 hane için,
bu haneler Demir Tahtta gözü yok,
istedikleri sadece kendi toprakları.
O yüzden savaşsa savaş, ittifaksa ittifak, eskisi gibi…

İşte bence hatayı eğer Sansa gider de kendi elleriyle teslim ettiği Harry’e aşık olursa gözü dönerek yapacak tam yapacak kendi sonunu hazırlayacak Petyr.

Sansa için garanti veremeyiz tabi,
Baelish’in silahı durumda o da ve geçmişinde pek güven vermedi :S

Nasıl bir hatadan bahsediyorsun ki?

Şimdi Harry’nin Sansa’yı kabul edip de aralarında bi aşk doğması neticesinde bi hatadan bahsediyorum. Şöyle ki Petyr sapkın duygularından asla vazgeçmez ve Harry de kanaatimce asla bu duyguların var olmasına izin vermez ise işte o zaman Petyr’ın duyguları zekasını gölgeleyecek hayatına mal olacak hatalar yapacaktır.

GRRM tahtı en sonunda birilerine bahşedecekse Petyr’ı mutlaka hikayeden çıkaracaktır çünkü Varys Petyr gibi karakterlerin devamlılığını gerektirecek taht oyunu kalmazsa manaları olmaz. Hem bu iki karakteri türlü dramatik şekillerde hikayeden çıkarabilir. Örneğin Petyr’ı Taşkalp’in öldürmesi ya da Sansa’nın öldürerek hem okuyuculara da kendini göstermesi gibi.

@“Ser Robert Strong” Kafamı kurcalayan tek şey Baelish Sansa’yı yeterince tanımıyor mu? Sansa’nın genç bir prense ve ya şövalyeye aşık olmama ihtimali yok :confused:

Ama hükümdarlığımın ilk yıllarını yabana atıyorsunuz azizim… @“Viserion”

Sansa, Petry’ın çöküş sebebi. Anlamayanlar Ay Kapısından atsın kendini :confused: