Arryn Hanesi

Petyr e güvenmiyorum.

Sansa ’ nın gerçek kimliğini açıklaması değil de , vadi lordlarının nasıl insanlar olduğu önemli

Bence Sansa kolay kolay birisine aşık olamaz. Petyr’da tüm bilgileri Sansa’ya vererek kendi sonunu hazırladı zaten. @“Ser Robert Strong” yazmıştı sanırım, Petyr kitabın sonunu göremez ve bence biraz da acı bir şekilde ölecek. Harrenhall Laneti (sihiri :slight_smile: devam ediyor :smiley:

Bana da Petyr’in ölümü Sansa’dan olucak gibime geliyo

Sizi bu tarafa alalım,hangi Sansa,Petry öldürcek acaba

Sansa’m beni yalancı çıkarmaz.

Kaç kere yalancı çıkardı seni peki :smiley:

Sansa nın üzerinden yeni yeni teori üretiyorum daha :smiley:

Tartışmaya buradan devam edelim derim. :slight_smile:

bu hanenin asker gücü nasıl kaç askeri var

Nedenini bilmiyorum lakin en sevdiğim Hanedir.

Arrynlere karşı hiç sempatim yok. Olmasa da olurdu benim için.

Seride ne yaptığı belirsiz , ama ne tarafa geçerse savaşın kaderini o yönde değiştirebilecek bir hane.

Çok boş bir hane hiç bi işe yaramıyo petry royce’a vekalet verdi royce napıcak görcez

Robert Arryn’e acıyorum gerçekten…Kendi sınırları dışına çıkamıyacak kadar güçsüz bir hane.Ancak hiçbir hane de vadiyi zapt edemez kanımca

Armalarına bayılıyorum. Hiç bir hanenin arması bu kadar güzel değil :smiley:

bir rus havaları seziyorum hep vadi topraklarında ama hadi bakalım :smiley:

Yazık. Bir zamanlar tüm güneyi feth eden andallara liderlik eden bir kralın hanesinin bu durumlara düşmesi… Adamın kemikleri sızlıyordur .DD

Son 2 kitapta çok kritik bir rol oynayacağını düşündüğüm hane… Vadi savaşa girmeyen 2 bölgeden biri ve savaşa girmeyen diğer yer Dorne’a göre çok daha büyük bir askeri güçe komuta ediyorlar. Şövalyeliğin merkezi de vadi diyebiliriz. Orduları tepe kabileleri ile savaşta olduğu için de paslanmamış durumda. Bir savaş durumunda 30.000-40.000 arası asker çıkarabileceklerini düşünüyorum ki bu sayı tüm dengeleri bozmaya yeter. 5.kitap sonuyla Menzilden sonra en kalabalık askeri güce komuta ediyorlar gibi…

Bunların Vadi’de bir sürü kardeş hanedanı varmış. Öyle kolay kolay silinmezler yani. Biz de 4.kitaba kadar bunlar gidici diye düşünüyorduk :’(

Kardeş hanedan derken Robertten başka yaşayan Arryn kaldı mı ki?