Arryn Hanesi

Benim bildiğim 1. Jeharys zamanında Targaryenler Vadi lorduna kız vermişlerdi.1. Viserys’in eşide o verilen kızdan doğmaydı yani her iki tarafında akrabalığı var diye biliyorum ben tek taraflı değil.

İşte o evlilikten zannedersem bir çocuk olmuş oda Aemma Arryn ve Viserys I’in eşi Rhaenyra’nın annesi. Soyda o Rhaenyra ve amcası Daemon Targaryen’den devam etmiş. Yani Targlarda Arryn kanı var.
Ama o evlilikten tek bir çocuk mu olmuş orası kesin değil. Yani Arryn soyu oradan devam ediyor ve Targ kanı taşıyor olabilir.

Vikiden baktım Rodrik’in başka çocuğu olduğu hakkında bilgi yok ama var olduğunu zannediyorum.Yani çift taraflılık var sayılır.

Ben bunu uzun zamandır merak ediyordum ama bu Petyr olayından sonra iyice dikkatimi çekti. Bi kaynak felan bulabilsem gerçekten sevinicem. Ama büyük ihtimal yok gibi… Ama olabilir de… :S

ingiliz vikisinde yani Awoiafda Arrynlerin soyundan Targaryen kanı aktığına dair bir bilgi yok yani soyda öyle birşey yok. Çünkü Ejderhaların Dansı sırasında Rhaenyra’nın uzak kuzenlerinden biri Vadi Leydisi oluyor yani Rhaenyra’nın annesi tek çocuk. Ama ssanırım ileriki zamanlarda iki hane arasında tekrar bir evlilik olmuş, vikide vardır oda bakabilirsin

Tamam teşekkür ederim. Ben zaten büyük ihtimal yoktur diye düşünüyordum ama emin olamıyordum. Annesi Rodrik’in kızıydı eğer başka biri vadi leydisi olduysa Rokdik’in yiğeni felan olmalı ve Rodrik’in oğlu olmamalı. Yani başka çocuğu varsa da kızdı ve öyle bir bilgi de geçmiyor sadece Aemma’dan haber veriyorlar.
Teşekkürler Ulu_Kurt :slight_smile:

Rica Ederim :slight_smile:

Jon arryn kemikleri sızlıyo olsa gerek haneyi bildiğin littlefinger yönetiyor

Peki şuanda kim vadinin lordu Petyr Baelish mi yoksa Lord Robin Arryn mi hangisidir ?

Lord Robin Arryn ancak Vadide borusunu ötteren Lord koruyucu unvanıyla Petyr Baelish.Adam Lysa ile evlenip vadinin kontrolünü sağladı.Öte yandan Sansayı avcuna alıp kuzeyinde hakimi olmak peşinde.

Robert Arryn ölmesi halinde Harrold Hardyng vadi lordu olcak belki o zaman vadinin artık gerçek yüzünü görebiliriz.

Ya Robert ölmezse ? Ben ölmesini istemem şahsen