Arthur Dayne - Sword of the Morning

westerosun en şanlı en başarılı şövalyesiydi. ne yazıkki hizmet ettiği kral yüzünden ömrü kısa oldu …

Bütün sağlam kılıçlar zaten Dorne’dan çıkıyor.(bkz.Syrio Forel,Oberyn Martell,Arthur Dayne)

syrio forel?

eski kral muhafızları ne iyiymiş abi ya.şimdikilere bak bi de.karakazanlarla uğraşıyoruz anca

Arthur Dayne efsanedir! Eddard ve adamlarına karşı cesurca savaşarak can vermiştir ne yazık ki. Kendisini her zaman saygıyla anacağız.

[quote=“Bloodraven, post:43, topic:1588”]

syrio forel?
[/quote]Evet Syrio Forel.

[quote=“SerBeowulf, post:46, topic:1588”]

syrio braavos’lu ama (şimdi bunu yazmasam olmazdı :smiley: )

Syrio ile Dorne ne alaka anlamadım pek…Arthur Dayne iyi bir savaşçı ve tam anlamıyla bir şövalye…Acaba öldüğünde kaç yaşındaydı?

@Bryden Rhaegar ile aynı yaştaydı.20-25 olabilir,emin değilim.

Edit ; Aah ulan ah,Bravoos ve Dorne’yi birbirine nasıl karıştırdım.

Resmedilişinde baya yaşlı gözüküyor…İlginç :slight_smile: saol bilgi için.

çeviri çok iyi eline sağlık

keşke kitapta böyle karekterlerden daha fazla bahsedilse

Rhaegar’ın kankası. Diyarın gördüğü en yetenekli şövalye. Kralormanı Kardeşliği’nin sonunu getiren bir insan. Ned’in en büyük pişmanlıklarından biri. Tam bi gerçek kahraman.Dizide muhtemelen hiç bahsedilmeyecek kendisinden…

Howland’ın bunu öldürüş tarzını merak ediyorum.

Alnının ortasına bir ok

Yanlış tercihlerinin bedelini hayatıyla ödemiş bir şövalye. Kral Arthur’dan kısmen esinlenilmiş bu karakter oluşturulurken.

Düşündüm de Edric Dayne’den bi Sword of the Morning olur mu acaba GRRM bize Dawn’u bi şekilde savaş meydanlarında gösterecek midir bilemedim.

Erken göçtü bu dünyadan… Kitapta gösterilseydi ne olurdu çok merak ediyorum… Kimin tarafını tutardı…

Daenerys’in yanında olurdu bence. Aynı Barristan gibi. Çünkü zaten kendisi Rhaegar’ı çok seviyordu. Kız kardeşi için de hayatını vermeye hazır olurdu bence.

Kral olması gereken bir yiğittir.Kendisinden sonra Kral Muhafızlığı kurumu yozlaşmaya başlayıp ipini koparan kim varsa Kings guard yapılmıştır.