Arthur Dayne - Sword of the Morning

Diyarın gelmiş geçmiş en iyi savaşcısıdır

ned stark onuru bu adamı öldürürken bir kenara bırakmış gibi gürünüyor -,- DORNİSH MAN LİĞİNE KURBAN OLDUĞUM

Ondan öldü demi? :smiley:

Tam tersine onurunu kurtarmak için öldürmek zorundaydı.

dizi izleyenlere yazık cidden bu adamı bilmiyorlar bile. Bence serideki en iyi karakterdir Arthur. Dorne’un sabah kılıcı dayne hanesinin onuru. Dediği gibi Robert’ın karşısına cıksa neler olurdu üç dişli mızrakta rhaegarı kurtarabılırdı ama görevi gereği neşe kulesindeydi saygıyla anıyoruz reyizi
IN SWORD OF THE MORNING WE TRUST

Hey gidi heeyyy…

Büyük bir efsane…başka bir efsane tarafından öldürüldü…

[quote=“Lord_Mustaine, post:66, topic:1588”]
Büyük bir efsane…başka bir efsane tarafından öldürüldü…
[/quote]Başka bir efsane tarafından öldürülmedi,o başka bir efsane ölecekken sidikli kankası Howland Reed yardım etti.

[quote=“SerBeowulf, post:67, topic:1588”]

öyle veya böyle. ancak ben howland’ın yardımı olmasa dahi, eddard’ın o düelloyu kazanacağını düşünüyorum. ki arthur’a karşı eddard ve howland beraber dövüşmedi diye biliyorum. Eddard ve Arthur başından beri düello içerisindeydi diye biliyorum.

[quote=“Lord_Mustaine, post:68, topic:1588”]

[quote=“SerBeowulf, post:67, topic:1588”]

öyle veya böyle. ancak ben howland’ın yardımı olmasa dahi, eddard’ın o düelloyu kazanacağını düşünüyorum. ki arthur’a karşı eddard ve howland beraber dövüşmedi diye biliyorum. Eddard ve Arthur başından beri düello içerisindeydi diye biliyorum.
[/quote]Neşe Kulesinde düello diye bir şey olmadı.7 adamla 3 adama saldırdılar,aynı anda.Eddard yere düşmüştü,Arthur tam onu öldürecekken Howland artık warg mı oldu ok mu attı mızrak mı soktu ne yaptı bilemem,bir şekilde tam vaktinde Ned’e yardıma koştu ve Arthur öldü.Yoksa birebir dövüşte Arthur’u yenebilecek adam yok,Eddard kim allah aşkına.

[quote=“SerBeowulf, post:69, topic:1588”]

[quote=“Lord_Mustaine, post:68, topic:1588”]

Eddard’ı fazla küçümseme. Belki fan-fiction’dır bilemem ama, Eddard ile Arthur’un dövüşünü resmedenler oldu.

Eddard iyi bir savaşçı lakin,ne en iyilerden biri ne de efsane olacak kadar iyi.Efsane olacak kadar iyi olanlar,Ser Barristan Selmy,Arthur Dayne,Robert Baratheon,Rhaegar Targaryen vs vs.Eddard anca Jaime’yi yener birebir dövüşte.

Jaime ve Eddard kalburüstüdür. Ben efsane de diyebilirim (Jaime öyle de, Eddard için ayrıca) Eğer aksini iddaa ediyorsan;
:slight_smile:

Bu adam Kral Muhafızlarının Messi’sidir. Yanındaki şövalyeler de Oswell Whent yani Xavi ve Gerold Hightower, nam-ı diğer Iniesta’dır.

Kılıç çok şaşalı.Havalı bi kılıcın varsa Fazla havan olmaz derler

Serinin Lancelotudur.

Tanıyıp tanıyabileceğiniz en iyi kılıç ustasıdır. Kahpece arkadan bıçaklanmıştır.

kendisini zannedersem kilicla degil ancak mizrakla yenebilirsin birebir dovuste. oberyn ile dovusseler saatlerce suren bir mucadele olurdu ama agir zirhtan dolayi dayne kaybedebilirdi. ote yandan areo hotah, mountain, hound, ned, jaime, barristan selmy v.s duramaz bu adam karsisinda.

rhaegar bu efsaneyi 2 kere yenmistir ama bu yenilgilerden tekini arthur’un bile bile kaybettigini okumustum bir yerde. harrenhal turnuvasiydi yamulmuyorsam. zaten o turnuvada en onemsiz olan sey dovustu. amaclar, planlar bambaskaydi.

Adam çok yakışıklı bir Dornelu.Dizideki aktör pek öyle biri değildi.Üstelik zırhlı olmalarına rağmen beyaz pelerin unutulmuş.Adamın yaşamı gibi ölümü de efsanevi olmuştur.Elinde kılıç yeminini tutup şövalye olarak ölmüştür.

Ben bu arkadaşın kehanette ki kanayan yıldız olduğunu ve Kılıcının (şafak) da jon snow’a verildiğini düşünüyorum. Lyanna nın yatak sahnesinde bu kılıcı çok net gösterdiler sanki.

Evet doğru kanayan yıldızın altında doğması Azor Ahai’ye geçiyo ama kılıç asla Jon Snow’da olmadı Eddard alarak onu kız kardeşi Asharaya götürdü. Ne de olsa Dawn Dayne hanesinin bir simgesi gibi ve onu Jona veremezdi.