Arthur Dayne - Sword of the Morning

Yanlış zaman , yanlış kral… Anlatılanlara , yazılanlara, çizilenlere göre ondan iyisi yok!

4 yıl sonra resmi güncelledim. Onu belirteyim dedim. Uzun süre ortalıkta olmayınca böyle oluyor. Onun dışında pek de düzenleme yapmadım. Zira dizideki sahneler fiyaskoydu. Kitaba bağlı kalmayı tercih ediyorum her zaman yaptığım gibi.

Dizide Bran’ın “bu hikayeyi defalarca dinledim” gibi sözler sarf etmesi çok boş geldi bana. İnsanlar Neşe Kulesindeki çarpışmaya dair sadece katılımcıları ve hayatta kalanları biliyorlar. Ned Stark’ı tanıdığımız kadarıyla gevşek çeneli ve kendiyle övünen bir adam olarak görmedik. Howland Reed neler demiş, şimdiye dek seride hiç görünmediği için bilmiyoruz. Babasının ağzından kırk yılda bir yukarıdaki alıntıdaki gibi şeyleri duyan, Howland Reed’le tanışmamış Bran’ın bu söylemi dizide mantığa sığmayan noktalardan biri oldu.

Westeros’taki gelmiş geçmiş en iyi şövalyedir. Rhaegar’la birlikte ölümüne üzüldüğüm nadir kişilerden biri. Asıl serinin en baba karakteri Arthur Dayne’dir. Kılıcı Şafak da efsane kılıçlardan biridir.

Fazilet o dur ki dusman dahi takdir etsin. Arthur Dayne’i dost da dusman da hayirla yad ediyor.

güzel, teşekkürler :slight_smile:

Serinin en hüzünlü diyalogunda taraflardan biridir.

-İşte şimdi başlıyor. dedi Sabah kılıcı Sör Arthur Dayne.
-Hayır dedi Ned.Sesi hüzün doluydu.İşte şimdi bitiyor.