Arya mı Sansa mı?

Keşke böyle olsa en azından kitaplar çabuk çıkmış olabilir ama sanmıyorum

Kesinlikle diyemeyeceğim ama, Arya diyorum.Çünkü; Sansa’nın birincisi, Ulukurdu ‘Leydi’ öleli çok oldu.İkincisi, o çok hayranı olduğu Kralın Şehrin’de sırf nişanlısı Joff için acı çekti, ve üçüncüsü yaşadıklarından hala bir ders çıkarabilmiş değil yani, Kral Tommen; “Artık Kralın Şehri’ne dönebilirsiniz leydi Stark,” dese kız gizli gizli Kartal Yuvasın’dan kaçar ve Petyr’i satar.Ama Arya öyle mi? Ulukurdu ‘Nymeria’ hala hayatta ve Arya bir ‘Varg’ olduğu için onun derisine girebiliyor ve bilmem hangi Çatal’ın oralarda sürüsüyle dolaşabiliyor, tıpkı Bran gibi.Kendisi hiçbir zaman bir ‘Kralın Şehri’ fanatiği olmadı hatta, oraya hiç ilgi duymuyordu.Syrio ile tanışana dek ilgi duymuyordu daha doğrusu.Syrio sağolsun onun sayesinde, Arya bölümleri benim için kusursuza yakın olmuştu.Daha sonra kız Yüzsüz bir adamla tanıştı ve daha cool oldu lan.Daha sonra bayağı heyecan verici ve merak uyandırıcı şeyler yaşadı Kızıl Çatal’ın yakınlarında.Sancaksız Kardeşlik’le tanıştı falan filan ya hani.Bide dördüncü kitap 'Kargaların Ziyafeti’nde bayağı sevmiştim Braavos’un havasını Arya sayesinde.Sadece, bir Yüzsüzken hani adı ‘Merhamet’ olmuştu ya işte o zaman asıl ilgi duyduğum Arya gitmişti.Ama sorun değil favorim hala o.Ayrıca kendisi yaşadıklarından ders çıkardığı için bir liste bile yaptı.Kısaca Arya diyorum… Haa, ayrıca Arya Bravoos’ta suikastleriyle bizi heyecanlandırmaya devam etsin, Sansa ise Kartal Yuvası’nda Tatlıbülbül’e destanlar okuyarak, çakma bir kimlikle, Petyr’in piçi muhamelesi görerek leydiğine devam etsin!

sen Sansayı çok ön yargılı okumuşsun, Joff gözünün önünde babasını öldürdüğünden beri kL kimseyi umursamadı, düşündüğünden fazla ders çıkardı ama o dersleri ortaya çıkaracak ortam ve güvenecek kimsesi yok henüz

Aslında evet haklısın bence Karakterlerin bütün düşüncelerini bize aktarması lazım grrm’in çünkü zaten önemsiz bütün düşüncelerini biliyoruz POV’ların.Zaten Sansa bayağı ağır başlı oldu.Ama eskiden öp, öp beni prens Joff’um derdi Asdasdas :kissing_closed_eyes:

Sansa’nın henüz tam olarak değiştiğini düşünmüyorum ama geleceği umut vadediyor. Çok zeki birine dönüşücekmiş gibi hissediyorum. Hadi bakalım.

:+1: lafı ağzımdan aldın.Ancak GRRM’in kimi öldüreceği belli olmaz, belki kazayla Ay Kapısın’dan düşecek?Umarım sonu ve gidişatı Lysa gibi olmaz… (Amin)

Sansa Kraliçe olacak, Ned Stark’ın sözü tahakkuk edecek. Arya ise gönüllerimizin kraliçesi olacak. İkiside ölmeyecek, GRRM Starklara, Baratheonlara yeterince çektirdi sıra diğer hanelerde.

Kraliçe? Petyr’in amacı onu kuzyeyin kraliçesi yapmaksa bu pek de kolay olmayacak gibi. Diyarın kraliçesi olacağını düşünüyorsun nerdeyse imkansız. Belki, hani onu Kralın Şehri’ne çağırmışlardı ya olsa olsa Petyr, Sansa ile şehre gider (nasıl olsa artık Sansa, Sansa gibi değil) ve Nasıl olsa Petyr hem zeki hemde arkası sağlam hatta Cercei’den bile.Bu yüzden Sansa’yı komplo ve entrika daha önemlisi intikam ile tahtta çıkarabilir. Ancak Kraliçe I. Sansa Stark’ın, Demir Taht’ı elinde tutması pek mümkünmüş gibi gelmiyor I. Stannis ve VI. Aegon dururken…

yazılmamış,bitmemiş kitaptan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ,ki yazar GRRM.eğer stannis ve aegon’un tahtı elinde tutabileceğini düşünüyorsan dikkatini yeterince vermemişsin demektir.-tahtı almaları bile zor-.kimse sansa tek başına kraliçe olacak, demiyor zaten.eğer kraliçe o olacaksa petry sayesinde de olmayacaktır. pekala kuzey kraliçesi hatta diyarın kraliçesi olabilir.bir evliliğe bakar iş.

Demir tahtı elde tutabilmek için esasında Targaryen soyundan gelmek lazım. Baratheonlar Targaryen soyundan geliyor. Sansa’nın argümanı ne olacak burası önemli bence.

Benim aklıma şöyle bir şey geliyor, acaba seri bitip tüm ejderler ölecek olursa o zaman anne tarafına geçsin madem denilip Sansa kraliçe ilan edilir mi? Dizide Cersei için benzeri bir şey olmuştu.

dizide cersei resmen darbe yaptı.diğer lordlar onu dany’ye tercih ettikleri için kabul ettiler. o soy olayına hiç girmediler belki kitapta böyle birşey olabilir jaime’ye geçmesi gibi filan ama dizide direk darbe’ydi yani.

ben sansa tek başına geçecek demedim zaten.en başından beri evlilikle kraliçe olacak diyorum.tüm ejderler ölürse bu sefer onlardan sonra en etkili kişi kişi tahta çıkar.öyle bir durumda en güçlü kişi tahta çıkar mesela bir komutan.mısır da ramses ve horemheb-yanlış da olabilir isim- diye 2 kral var ikisi de kan bağından değil güçlü bir komutan olduklarından tahta çıkıyorlar,firavunlar kan saflığına önem verip kardeşleri targaryenler gibi evlendiren insanlar olmalarına rağmen.soy tükenince mecbur kalınıyor böyle bir şeye. anne tarafına girerler mi bilemiyorum.jon adamları tarafından kral seçilirse anne tarafına verirler ama targaryen kanıyla tahta çıkarsa öyle birşey yapmazlar bence.

Sanya(Arsa)

tarafını bu kadar belli etmeyeydin keşke :joy:

Sansa prens,şövalye hayalleri kurarken Arya gerçek dünyayı öğreniyordu.
Sansa yeni yeni akıllanmaya başladı ama Arya en başından beri nasıl hayatta kalınacağını biliyordu .İşte bu yüzden ARYA!

Dany… :stuck_out_tongue:

Arya diyorum ben de. Sebebine gelirsek; belli bir sebep yok aslinda, benim bir karakteri sevmem o karakterin yaptiklarindan ziyade, bana nasil yansidigi ile alakali. Sempati meselesi her seyden önce. Yani Arya’ya daha çok sempati duyuyorum. Sansa’yi da az çok severim ama; serinin ilk basinda gicik oldugum bir karakterdi fakat sonradan ilgimi çekti, isinmaya basladim; Arya kadar degil ama, o yüzden bu ikisini karsilastirdigimiz zaman Arya diyorum.

buna katılmıyorum daha doğrusu Sansanın hayatı öğrenmediği kısmına
o nişanlısı babasına ölüm emri verirken öğrendi
düşmanlarla çevrili sarayda esirken öğrendi
çiçek açmayı beklerken bu en büyük kabusu olunca öğrendi
sevmediği bir adamla zorla evlendirilirken öğrendi
kaaçmayı beklerken kendinden habersiz kafasında zehir taşırken öğrendi
teyzesi bile onu kuzeniyle evlendirmeyi düşünürken öğrendi
Sansa Aryadan daha çok hayatı biliyor bence artık
eline kılıcı herkes alır marifet beynini kılıç gibi kullanmakta, bence ve 6. kitaptan itibaren Sansanın bu yönünü görmeyi bekliyorum ben artık

bunada katılmıyorum Lannester askerleri Arya yı almaya geldiğinde baban çağırıyor demişlerdi Arya gidiyordu onlara doğru, yanındaki silvio forell babası kendi adamları niye size dedi deyip Aryayı geri çekmeşti ve kendi öne atılmıştı. Arya birazda şanslıydı bu tip konularda ha kendi aklını kesinlikle çok güzel kullandığı yerlerde var
ama Aryada Sansada farklı şekillerde olsa da aynı anda hayatı öğrendiler

@fecr’e katılıyorum. Sansa sarayı öğrenirken Arya saray dışını öğrendi.

Uzun uzun yazmaya gerek yok. Gerekli açıklamaları Sansa Stark başlığında yapmıştım. Yorumum 8 beğeni almıştı hatta. (PASİF bir forum ortamında yüksek bir rakamdır bu.) Tekrar yazdırmayın aynı paragrafı. Arya Stark iyidir. Suikastçilik oynuyor olması siz yüzeysel tayfanın dikkatini çekmiştir. Ama ben yemem bu numaraları. Ömrünüzde benim kadar sağlam bir izleyici göremezsiniz. Çünkü ben bir medya dehasıyım. Yapay zekadan falan da korkmam çünkü her türlü daha zekiyim. Neyse konu dağılmasın. Ben Sansa Stark diyorum. İyi forumlar.