Arya seride de mi Kızıl Düğün'ün intikamını alacak?

Bu teoriyi Rains of Castamere şarkısından çıkardım. Şarkının sonunda söylenen ‘‘no one there to hear!’’ sözü bana Arya’yı hatırlattı. Acaba Arya ilerde Frey’lerin çığlıklarına sebep olup orayı dinleyecek hiçkimse mi olacak?

seride taş kalbin işi Freyler ve kızıl düğün intikamı

jon’la ortak yaparlarsa süper olur.taşkalp’in adamları bir haneyi bitirecek kadar fazla ve güçlü değil ama jon kuzey kralı olursa freylerden intikam almak için güneye inebilir.kışyarını ele geçirirse oradaki freyleri öldürerek zaten freyleri kışkırtmış olacak ve kendini kuzey lordlarına kanıtlamış olur.-robb onu varis ettiğinde zaten üç dişli mızrağın da kralı oluyor sanırım nehirova da filan hala kurt bayrağı varsa-

arya oraya yetişemeyebilir ben bir süre daha braavos’ta kalacağını düşünüyorum.ama castamere yağmurları zaten lannisterların şarkısı olduğu için lannisterlar için geçerli olabilir dediğin zaten arya’nın cersei’nin valonqar’ı olduğunu düşünenler var

Nehirova onun krallığını tanır mı meçhul yiğenlerinin krallığını tanımıştı varis ilan etse bile ben Nehirovanın onu kral olarak tanıması için yeterli olacağını sanmıyorum
DFreyleri öldürmede Taş kalpe yardım etmesini bende bekliyorum ama şu aşamada çokta güneye inmeyecektir Jon çünkü WW tehdidi var surdan çok uzaklaşmaz bence
Targ olarak dirilirsede Freyleri halletse bile nehirova ve vadi ona sınırlı ve temkinli bir destek verir. ben bu 2 bölgenin tam desteğini Sansa ile evlendikten sonra vermesini bekliyorum

Buradaki kuramı okumanı tavsiye ederim, Kızıl Düğün ve Freyler meselesi ile ilgili gerçek çıkması muhtemel bir düşünce…

Bundan da yola çıkarak Lady Taşkalp karakterinin seride hala devamlılığının bir nedeni var… Bu kadı dirildiğinden beri Nehirova topraklarında geziyor, demek ki yazar bu kadını bir amaç uğruna hayata getirdi. Nedir? “İntikam.” Kızıl Düğün’ün intikamı Lady Stoneheart’ın elinden olacak…

Arya’nın Braavos sonrası istikametinin -şahsen- Kuzey olacağını düşünüyorum. Bildiğimiz gibi Arya bir ölüm listesi hazırladı ve intikam almak istediği herkesi bu listeye dahil etti ama Kızıl Düğünden sorumlu Freylerin isimlerini bilmiyor, bilmediği için de listesine dahil edemedi, öğrendiğinde dahil edeceğini söylese bile kendi fikrime göre öğrenene kadar iş işten geçmiş olur. Zaten bilse ve eklese bile bu, Arya’nın doğruca onları öldürmek için İkizler’e gideceğini yahut illa ölümlerin onun elinden olacağını göstermez. Listedeki birkaç isim başkaları tarafından öldürüldü bile; Joff, Tywin ve Dağ gibi…

Kimi düşünce Arya tam da LS’nin intikam aldığı sırasında İkizlere gelebilir, şeklinde ama kurgu açısından ne faydası olabilir? düşüncesi yüzünden pek düşük ihtimal buluyorum. Yani bu vazife zaten x karakterine verilmiş, y karakterinin başka vazifeleri varken sırf hayranlar mutlu olsun diye böyle bir şey yapmaz, yazarın tarzı bu değil zaten. Bir de bir mozaik olabilir mi emin değilim ama Arya, KL’den İkizlere hatta Vadi’nin yakınlarına kadar gitti ama tam kuzeye gitmek için bir Braavos gemisine atladığı zaman Braavos’a götürüldü, yani en son kuzeye Jon’a gitmeye niyeti ile hareket etmişti, bu yüzden Westeros’a sonraki dönüşü de bu yönde olur gibime geliyor, intikamları da var elbette ama bu kız en önce hayatta kalan ailesine ulaşmak ve yalnızlığını gidermek istiyor.

robb varis ilan ederken kendi yerine gösterdi-üç dişli mızrak ve kuzey kralı-.jon sadece kuzey’in varisi oluyorsa nehirova tamamen lannister’lerin insafına kalmış olmuyor mu? açıkcası ben kuzey komplosunun tamamen olmasa bile geçerli olduğunu düşünüyorum.nehirova,sona ermiş,başsız kalmış bir krallığın:-tully kanı taşıyanlar öldü bilindiğinden- tully kanı taşımadığı için hazır varisini kabul etmeyecekse neden hala stark sancağını duvarlarına asmış olsunlar.nehirova lannisterlara freylere baelish’e ya da başka bir targaryen’e muhtaç olmaktansa jon’a diz çöker bence zaten en çok hasarı onlar aldı savaştan jon yabanıllar ve devlerle gelse fetih hakkıyla bile alabilir.WW tehdidi şu an duvarın arkasında kaldığından duvar’ın güneyinin toparlanması güç birliği yapması lazım.jon sadece kuzeyde kalıp ww lerle savaşmayı düşünüyorsa baştan kaybeder zaten.targ olarak dirilse bile muhtemelen neden öyle olduğunu anlayamayacak,ned’in babası olduğundan kitapta kimse şüphelenmiyor çünkü.hatta catelyn’in çocuklarından daha fazla ned’in oğlu.bence jon’un kimliği son kitapta ortaya çıkacak.vadedilmiş prensi ararlarken

Robb un varis ilanı Jon u meşru Stark ilan etmesi ile sınırlıydı bence
öyle olduğu an zaten ölmesi durumunda direk tüm hakları ona geçiyordu şuranın şuranın kralı demesine gerek yoktu

kuzey komplosuna bende katılıyorum hatta Lady Destin in bile bu kopmploya dahil olduğunu düşünüyorum

buna katılıyorum ancak forumda Edmure Tully nin sancajsızlar tarafından kurtarılacağına dair mantıklı teoriler var fakat Lannesterlar Nehirova lordlarının çocuklarını rehin almıştı. Böyle bir sorun varkende tam manası ile Jon a biat beklemiyorum. Tabi aynı zamanda Jaime nin esir alınmasına ilişkin mantıklı teorilerde var bu lannesterların elini kolunu bağlar zaten ben artık KL den dışarı çıkabileceğini sanmıyorum Lannesterların
dediğim gibi bir destek bekliyorum ama temkinli tam destek rehin çocuklar ve Sansa ile evlilikten sonra olacak

ben çok fazla güneye inmeyeceğini düşünüyorum dedim kesinlikle inmeli kuzey için asker yiyecek ve yakacak lazım ve sadece güney değil adalar ve esosta dahil olmalı
B uz ve ateşin dünyasını okudunmu bilmiyorum mesela Qohor da Valeria çeliğini işlemeyi bilenler var bolca odun var Bravos nüfüs olarak zengin Volantis ticaret ve kaynak temini için daha birçok ayrıntı vardı
bunu şuan kuzeyde olanlar ile atlatamaz
yabanıllardan güneyi hoşlanacağını sanmıyorum ama evet askeri ve gücü karşısında diz çökecekler
ben bu kitapta öğreneceğini düşünüyorum Jon un hatta kitabın ortalarında önce şüphe-araştırma-doğrulama- kabul etme süreci- sonra diyara duyurma- diyarın şüphesi- kabul etmesi- desteği ve savaş bu kadar şey son kitaba kalmaz en az bir kaçı bu kitapta olur
Kesinlikle Dany dense kuzeyde yada diyarda büyüyen kendilerinden bir Targı kabul edecekler bencede
bu arada prensi aramayacaklar benim teorim işte orada devreye giriyor jon onları uyandırdığı için vaad edilen prens önlerinde olacak zaten :stuck_out_tongue: tabi bir süre nasıl kontrol edeceğini bilmeyecek bence sonra tüm evrene onları sdalacak onları gören büyük savaşın başladığını anlayıp kuzeye gelecekler :stuck_out_tongue: tabi yine benim fikrim

sanırım az önce essos’un savaştaki yerini bana en mantıklı şekilde açıklayan kişi oldun.şu an çok mantıklı geldi westeros’ta doğru düzgün bişey kalmadı çünkü savaşlar yüzünden. :blush:

sanırım yazar jon’un kimliğinin son kitapta belli olacağını mı ne söylemişti.ama dizide gösterildiği için belki bu kitaba koyar.valla nasıl olursa olsun da dizide son 2 sezon olduğu gibi jet hızıyla olmasın.

burası bana da mantıklı geldi.jaime’ye karşılık rehine çocuklar serbest bırakılabilir cat kendi kızları için yapamadığını nehirova’nın rehineleri için yapabilir.

ama zaten varis ilan ettiği için meşrulaştırıyor.jon sırada sansa’nın önüne geçse de sansa vadi olsun nehirova olsun daha fazla destekçi bulabilir olası bir taht kavgasında.yani özellikle varis diye belirtmiştir kesinlikle.zaten belge de meşrulaştırılmasından ziyade varisliği önemli bence

benim bildiğim yazar Lyanne Rhaegar ilişkinin tüm ayrıntılarının 7. kitapta açığa çıkacağını söyledi. yani 6 da Jon un anne babasını öğrenmemesi için sebep yok

ayrıntıları bilmiyorum Robb zaten şahitler burdaysa imzalıyorum belgeyi diyor, göreceğiz ben kendi teorimden dolayı bu varislik konusuna çok takılmıyorum. Bana göre çok gerek olmayacak bu konu, olsa bile jon asıl hak sahiplerine devredecek bu hakkı

bu arada Buz ve ateşin dünyası kitabından benim çıkardığım sonuçlar böyleydi belki sen farklı sonuç çıkarırsın daha çok ayrıntı vardı ilk aklıma gelenleri yazdım

Link?

Valla bunu görünce sebepsizce sinirlendim. 6. kitaptaki en büyük beklentim bu. Eğer öğrenmezsek çok fena sinir olurum. Yav Jon’un öğrenmesini beklemiyorum zaten ama 7. kitapta öğreneceğiz ne demek???

@fecr yazdı sonra o lyanna ve rhaegar ilişkisinin ayrıntılarıymış sanırım jonuda kapsıyor mu emin değilim.

Jon o ilişki sonucu doğdu hem o ilişkinin sonuçlarını durumunu başkası niye araştırsın ki
Dany yi gördük çokta merak etmedi etti ama öyle büyük merak yoktu

bence de 6 da öğreneceğiz hata yarısından sonra olur bence ama zaten bilinen, açıkladığı şeyi bence çokta uzatmaz manası olmaz uzatmasının