Arya Stark Bölümü (Çeviri) - The Winds of Winter

Süper olur o zaman sonunda doya doya stark ları okuya bileceğiz bu kitapta :biggrin:

Of ya çok teşekkür ederim! Süpersin ya. Dünyanın en iyi çevirmeni. Teşekkür tekrar. Okudum ama bir daha okicam bikoz ay ken.

Bu kadar kısa sürede bir de! Yalnız epey uzunmuş he.

At suratın bu kadar havalı olacağını hiç tahmin etmezdim. Ve bölüm biraz müstehcen olmuş bana kalırsa.

Tişikkirlir sipirmin yapmışsın gene yapacağını ^^

@Lanre
Martin çok betimlemeye boğmuş gibi geldi bana. Konuştuk gerçi ama güzel olmuş, senden alıntı yapayım:“Ben tatmin oldum :D”

Aslında o da kaybetti bi açıdan. Şu anda onu tanıyan herkes Alayne Taş olarak tanıyor. Tabi Sansa Stark olarak geri döneceği günleri iple çekiyoruz.

Ben bunu neden daha önce okumamışım? :frowning:
Okurken de bi aydınlanma oldu geçen pazartesiden. :smiley:
Teşekkürler çeviri için @Lanre

Yanlız bu Forel amca bütün bunları nerden biliyor ki? En iyisinden sarayda yeri olmalı. Mahkemede falan olanlara da atıp var.

Başka bir hikaye okur gibiydim başlarda. Betimleme dolu olsa da yine de bir solukluk hikayelerden biriydi.

Forel iyi alaya almış yalnız Robert’la, Tyrion’la falan :smiley: Hele ki STORK kelimesi beni benden aldı… Cidden çok iyiydi ya. Arya serideki birçok erkeğe taş çıkarır valla. Helal olsun…

Ama Martin bey amca… Hadi tiyatroda bir rol yazacaksın kızcağıza anladım da bari biraz daha normal sahneler olsaydı. Yaşı küçük çünkü… Oralar olmamış sadece. Ama genel itibariyle süperdi. İyi benzetti adamı bravo Arya sana :slight_smile:
Ve son olarak. Tebriğin en büyüğü sana @Lanre ellerine sağlık…

Ya şu kadarcık metni bile okuyamıyorum gözüm çok fena yoruluyor pc de Yeşiller ve Siyahlar’daki gibi bunu da çıkartıcam herhalde:P @lanre

Sen bilirsin ama burdan oku bence. Başlayınca devamı gelir kolayca :smiley:

…rüyasındaki kanı ve gökyüzündeki dolunayı hatırladı. Bir de koşarken onu izleyen bir ağaç vardı… kankuzgun ? bran ? hangisi izliyor nymeriayı mı arya yı mı izliyorlar kankuzgun aryanın kim oldugunu unutmasına izin vermicek galiba

@Lanre eline sağlık çok güzel bir çeviri olmuş.Keşke kitapları Sibel Alaş yerine Çiğdem Erkal İpek çevirseydi.Lotr gibi fantastik edebiyatının en tepesinde ki kitabı mükemmel bir şekilde çeviren bu ablamıza teklif götürüp götürmediklerini bilmiyorum ama eğer göz ardı edildiyse yazık olmuş gerçekten de…

elçi harys swift mi bide yanlarındaki esmer kadın kim

Evet Harys Swyft. Esmer kadın da Braavos’un meşhur fahişelerinden biri.

Ya ben kitabı okudum da unuttum bu Izembaro kimdi ve Arya öldürdüğü adamdan sonra mı geliyordu bu adamın yanına?

5.kitapta yoktu. Son Arya bölümünde Nazik Adam, Arya’yı eğitiminin devamı için Izembaro’ya gönderiyordu. İlk defa bu bölümde görüldü yani. O da muhtemelen yüzsüz adam ama amacını bilmiyoruz henüz. Ve neden elçi Izembaro’nun yanına geldi onu da bilmiyoruz. 6.kitap çıkınca aydınlanır umarım.

ya valla deli oluyorum grrrm ye adam boş işlere sardı hepten
şu kitabı yazsada kurtulsak hepten cılkı çıktı

Valar dohaeris.
Çeviri çok iyiydi. Teşekkürü bir borç bilirim :slight_smile: Arya’nın listesi bayağı azaldı ama Nazik Adam’ı da oraya dahil edecek gibi :slight_smile:

Verilen link üzerine geldim ve saat 04.51 de bu yorumu yapıyorum.
Dizinin 4 sezonunu izlemiş, tüm spoilerları bilen ve kralların çarpışması 1.bölümde olan ve okumaya üşenen birisi için inanılmaz bir bölümdü.
Arya mı bu dedim. Oyuncu derken suikast falan kastediyor dedim şoke oldum.Çeviri için teşekkürler.

Vallahi bravo güzel bir çeviri ve betimlemelerin olayları daha iyi hayal ettirebilecek bir imkan sunduğunu belirtmeden edemeyeceğim :slight_smile: Emeklerine sağlık çeviren arkadaşın.

arya sen starksın yüzsüzadam/kadın değil ama çeviri çok iyiydi acaba aryanın yeni yüzü nasıl