Ateizm

Senin dışarıdan bulup!!! getirdiğin insanla da anca bu kadar konuşuluyor daha ilk mesajda foruma geliş amacını ortaya koydu ateyizler yazarak.

Hadi söyle bakalım usta, böyle kusursuz bir sistem kendiliğinden nasıl var olur? Neden insan meydana gelmiş en gelişmiş varlık? Nasıl oluyor da kusursuz bir Anatomiye sahip canlılar? Bütün bu sistem bir raslantı mı? Böyle birşey olması mümkün değil. Bir ateistin iddası ‘’ Bir kasırganın çıkıp savurduğu ve yıkıp geçtiği yerlerden toplanan meteryallerle Boeing 737 meydana getirmesi gibi birşey.’’ Aynaya bakıpta kendini göz ile incelesen ve sorsan Böyle bir vücud nasıl oluyorda kusursuz işliyor.

Ben buradayim zaten =) Eger g.tu yiyen varsa tartisirim :slight_smile: Ama ateist yazamayan insanla ne tartisirim bilemem…

[quote=“Viserion, post:81, topic:4551”]

Senin dışarıdan bulup!!! getirdiğin insanla da anca bu kadar konuşuluyor daha ilk mesajda foruma geliş amacını ortaya koydu ateyizler yazarak.
[/quote]konunun baslıgı zaten o yanlıs yeremi geldik ? rencidemi oldun

iyi de ben inkar ediyorum diye bi şey demiyorum ki? ben varlığının ya da yokluğunun ispatlanamayacağını, çünkü insan aklının buna yetmeyeceğini düşünürüm, dünyevi bi şey değil çünkü… lakin “din” ciddi anlamda palavradır… günümüzde kapitalizmin oyuncağı olmuştur… George Carlin’in de dediği gibi “eğer tanrının yapabildiği şey buysa; ben etkilenmedim…” cidden eğer bi tanrı sonsuz bir güce sahipse, dünyanın böyle adaletsiz bi yer olmazdı diye düşünüyorum, sakın bana “çünkü seni sınıyor!” demeyin, hayatımda duyduğum en şakirtce cevabı vermiş olursunuz… :smiley: ve olay cidden çıkar ilişkisine bağlı, “bana inan yoksa seni cayır cayır yakarım!” baya faşit bi diktaröre benziyo şu Allah dediğiniz olay, ve hayatımda duyduğum en sadist varlık olur ki eğer varsa…

Sizin var sayımınıza göre ölünce ne hesap ne kitap ne bir yaratıcı var. Siz diyorsunuz ki biz ölünce toprak olacağız doğaya karışacağız. Bize göre de Ahiret ve hesap var. Öldükten sonra yaptıklarımız bize haber verilecek, yaşadığımız hayata göre hayr veya şer ile karşılaşacağız. Her halükarda biz İnancımız dolayısıyla bir şey kaybetmeyeceğiz. Yaratıcı yoksa bile toprak olacak ki var olduğuna Şahitlik ettim. Şayet sizin açınızdan bakarsak ve bizim İSLAM İnancımız var ise siz şiddet ile cezalandırılacaksınız. Siz her halükarda batık olacaksınız. Bizim kaybedecek birşeyimiz yok ama sizin var. Bir var sayım yap ve düşün ya Bir Yaratıcı var ise sen ne halt yiyeceksin? :slight_smile:

Bin yıllık klasik soruyu sordu gene antika arkadaş :slight_smile: bi bitmediniz … :slight_smile: sende bana şunun cevabını ver o zaman değişiklik olsun :slight_smile: eşcinsel ve ateist çoğunlukta olan insanların icat edip hizmete sunduğu elektrik sağlık internet ve daha aklıma gelmeyen binlerce teknolojilerin hepsini kullanıp hemde o insanları günahkar kafir ilan etmek doğru yol dediğin islama döndürmeye çalışmak (zorla güzellik olmadan :slight_smile: ) çelişki değil mi?

İnsanları cehennemle korkutmasaydı inanan sayısı bir hayli azalırdı, onu da göz önünde bulundurmak lazım tabi.

[quote=“Ömür, post:84, topic:4551”]

Benim rencide olacak bi durumum yok rahat yazıyorum düşündüklerimi, sen kendine güvende biraz abilerini çağırmayı bırak, bir fikrin varsa kendin söyle :slight_smile:

@“serhatcolony” işte bahsettiğim olayda bu… inanıyosun çünkü bir şeyleri kaybetmekten korkuyorsun…

ve evet toprak olup gidecez anasnı satayım… bu yüzden yakılma fikri de bana daha anlamlı gelir…

Neden hiç Müslüman bilim adamlarının bulduklarına göz atmadın?
O bahsettiğin antenler tuvalet ihtiyaçlarını göderme şekillerini bile müslümanlardan aldılar :slight_smile:

Dostum bana Cinleri açıklarmısın, neden Müslümanlardan uzak dururlar.

Ya bırakın dostum bu müslüman bilim adamı ayaklarını :slight_smile: kuranda da yazıyordu dimi he bak onu unutmuşum :slight_smile: nedense o da hep bulunduktan sonra kuranda yazdığı ortaya çıkıyor, bir kere de oraya bakılıp icat edilen bişey göremedik :slight_smile:

iyi de ispat edemeyeceğimiz şeyleri benden açıklamamı bekliyosun… cinler de tıpkı Allah gibi varlığı ya da yokluğu ispatlanamaz şeyler…

Sen hiç Kur’an-ı Kerim okudun mu üstadım :slight_smile: Ben çok mucize gördüm ama hiç eksik görmedim. Kur’an-ı Kerim de kusursuz bir sistematik var. Sizce bir insan böylesine kusursuz bir kitabı nasıl uydurabilir?

Cinlere çarpılanlarda hep müslümanlar oluyor nedense ben daha bi ateistin yada japonyadaki bir adamın cinle iletişime geçtiğini görmedim duymadım, bizim köyün camisindeki hocamın yandaki köyde olanlar hakkında anlattığı hikayeler hariç :slight_smile:

hoca kahvedeki adamları toplamış bitane adama musallat olan cini anlatıyor, herkesin içinde söyledim böyle böyle inanmam diye,
hoca dedi akşam yatağına bir cin yollimde gör inanırmısın inanmazmısın, yolla ulan dedim bende :slight_smile: (tabi daha kibar haliyle :slight_smile: )

sonuç mu? hiçbişe yok :slight_smile:

@serhatcolony benim kurandan anladığım tek şey “onlardır ki yanacaklardır” “onlardırki ne büyük günahkardır”, “gördüğünüz yerde öldürün” vesaire içeren acayip cümlelerin olduğu :slight_smile: başka var mı? :slight_smile:

[quote=“Viserion, post:89, topic:4551”]

[quote=“Ömür, post:84, topic:4551”]

Benim rencide olacak bi durumum yok rahat yazıyorum düşündüklerimi, sen kendine güvende biraz abilerini çağırmayı bırak, bir fikrin varsa kendin söyle :slight_smile:
[/quote]ben fikrimi söylerim ama daha sonra burada güzel ortam olusmaz kendim iyi bir tartısmacı degilim sahsen o yüzden yazmadım ve ayrıca şuan konuşmamızda o yöne gidiyor güzel bir tarısma ortamı olmaz.

İslamı Müslümanlardan öğrenemezsiniz hanımlar. Hani şöyle kafamızı kaldırıp Müslümanların durumuna bakacak olursak aman aman, otur otur hiç kalkma.
İslamı sadece Kur’an’ı okuduktan sonra anlayabilirsiniz, kendinizi diğer tüm Müslümanlardan soyutlamanız gerekir. Her okuyan farklı bir şey anlıyor çünkü.
Ha okuduktan sonra “bana saçma geliyor” derseniz tamam. Ona diyecek bir şeyimiz yok.

Bu dakikadan sonra da olması mümkün değil bu konu 1 2 saate kilit olur.

http://www.canertaslaman.com/

Size bunu vereyim içtenlikle.

Biraz bakınız, bakalım tarafsızca. Burada konuşmanın mantığı bile yok çünkü buradaki ateistlerin hepsi işine gelmediğinden Yaratıcıyı ret ediyor. Bilmediğinden ret eden insan farklı olur. Vesselam…