Ateizm

ahaha karşına çıkacak ateist arıyordun, cevabını alınca senin işine gelmedi sanırım burada sana ekmek yok kardeş, başka ateizm konusu açılan forum olursa ben sana haber yollarım orada denersin şansını :slight_smile:

Şuan senin şu fikirlerini görmek gerçekten üzücü…
İslam senin türünde savunucular yüzünden çok kaybediyor dostum.

Ahiret inancın bana biraz ölüm korkusunu yenme duygusu gibi geldi.

Üstüne şu klasik ben inanıyorum ama Tanrı yoksa birşey kaybetmem ama sen inanmıyorsun Tanrı varsa çok şey kaybedersin sözünde , Tanrıyı tehditkar bir yapıya büründürmekten başka bir işe yaramıyor.
Beni bunlarla mı korkutuyorsun desem ne diyeceksin.

Kur’an-ı Kerim’i açıp okumalısınız. İnanmak zorunda değilsiniz, bu size hiçbirşey kaybettirmez.

Ben okumaktan sıkılırım derseniz, acizane;

http://www.youtube.com/watch?v=DrKRPWvvIUA Bu yapımı izleyebilirsiniz. Dostlarım sizlere saygısızlık edemem, inanıp inanmamak sizin bileceğiniz iş ama ricam İnanç sahibi olanlara saygı göstermeniz.

en iyi arkadaşlarımdan biri ateist ama seçme hakkım olsaydı öyle kalmasını istemezdim

İşte şimdi söylediğime geldi, klasik tüm ezberlenmiş kodları tükettin kaç sayfa önce yazmıştım buyrunuz.

http://forum.gameofthronestr.com/konu-ateizm.html?pid=188545#pid188545

teşekkür ederim kardeşim bu soru sayesinde ibret alıp yeniden dine döndüm.tabii ki böyle bir şeyin olması mümkün değil bilim falan hep yalan.

Müslümanlardan uzak durmazlar, aksine devamlı Müslümanlara salça olurlar.

Senin başına gelmez abi, dinden çıkan zaten çıkmıştır. Dinden çıkan adama cin min uğraşmaz. :smiley:

güzel kardesım ,ortam ben fikirlerimi yazdıktan sonra bozulur ben iyi güzel bi tartısma olması icin ugrasıyorum ayrıca ortamda güzel bir tartısmada yoktu asıl sımdı oldu karsıt duran 2 taraf var ortam bozuldumu şuan ?

Görmek isteyenler için yeterince ışık, istemeyenler için yeterince karanlık vardır…

serhat ; verdiğin 0hakikat0 videosu tek kelimeyle olağanüstü, einstein’dan pascal’a, bacon’dan, newton’a… yani bunlar evreni, sistemi anlamaya çalışan çığır açan adamlar… tüylerim diken diken oldu açıkçası

Öyle başına bakıp geçmeyin, zamanı olan izlesin, en azından bunu yapın…

Ayrıca şu cehennem olgusunu tek başına düşünmeyin bir de cenneti var bu işin. İnanış biçimidir bu, korku değil.

@II.Aerys Targaryen Aklıma iskelet anahtar isimli film geldi bu lafınla, orada da hodooo büyüleri vardı. İşe yaraması için inanaman gerekiyordu, kızı inandırdılar gerçek olduğuna sonra büyülediler, ama izlediğim en güzel gerilim filmlerinden biriydi :slight_smile:

Yanlız şunu anladım Cehennemden bir inananın korktuğundan fazla korkuyor Ateistler :smile:

arkadaşımın sevgilisi ateistti.ama çocuk aşırı bilgiliydi yani felsefeye karşı aşırı bilgisi vardı ve evi full kitap doluydu ben çok kitap çaldım ondan.bide 3000 den fazla filmi vardı.mesela fight club pulp fictionu onun syesinde izlemişimdir.

haha doğrusu odur ama.

Buyrun Lord Viserion siz sorun ben cevaplayayım. Ateist kulvarının soruları nelerdir?

ateistler için cehennem diye bişey yoktur, laf sokmaya çalışırken rezil etme kendini bari :slight_smile:

Arkadaşlar ortam bazen geriliyor, bazen iyi gidiyor. Yani herkes dinlesin, mantıklı, güzelce yazmaya çalışsın. Kardeş kardeş konuşalım şurada, mahalle ağzına gerek yok çocuk değiliz hiç birimiz

iyi dedin laf sokmaya çalışırken rezil etme,İroniyi zaten anlamamışsın kalan kısmı,cehennemi reddediyorsunuz ama inananların inanma sebebi olarak cehennemi gösteriyorsunuz,hayır biz bile gerçekten korkmazken siz neden bu kadar korkuyorsunuz :confused:

bence şu başlığa da bir göz atın; http://eksisozluk.com/bir-muslumanin-aklina-takilan-91-soru--3933333?p=1

Bak şimdi oraya "Ateist misiniz ? " Değilmisiniz ? " diye anket açsam iyi mi olurdu ? Neden herşeyi birbirinden ayırma meraklısısınız ?

Ahaha ne ironi ama :smiley: bak dikkatli oku tekrar, cehennemi reddetmiyoruz biz, cehennem diye bişey yoktur diyoruz :slight_smile: ayrıca korkmadığından da bu kadar emin olmamanı dilerdim herşeyden de o kadar kesin eminsiniz ki insan şaşırıyor hep :slight_smile: biz aptalız şüphe etmekle :slight_smile:

Çok pöf sorular aslında. Biraz din tarihi ve felsefe bilgisi olan herkes patır patır yanıtlar bunları.