Ateizm

ee güzel kardeşim zaten bu ayrık bir durum. nefret etmekle saygı duymakta başlı başına bir ayrım degil midir. Yani ateist arkadaşlar o konuda haklı onlarında işaretleyebilecegi bir görüş olması gerekiyor, aksi taktirde burası sadece inananlar için olur.

şimdi sende anlamadın reddetmenin yoktur demek olmadığını işine gelmeyince çamur a yatmakta üstüne yok.Özellikle şahsın öyle bir tezat içindesinki sözünde yatan anlam;Cehennemden korkun.

Bla Bla Bla :slight_smile:

Tamam abisi korktum öyle olsun :smiley:

Inanmiyorum diyorum, adam bana sen benden daha cok cehennemden korkuyorsun diyor kfjdhsgxhd

Yav hee hee, altima s.ciyorum suan…

Onun cehennemden korkması senin tek boynuzlu atlardan korkman gibi bir şey.

Bu sefer anlamışsındır diye ümit ediyorum.

Kork yada korkma;

O inkârcı kâfirlere de ki, siz mutlaka yenilgiye uğrayacak ve toplanıp cehenneme doldurulacaksınız. Orası ne fena bir döşektir. 3:12

O gün bazı yüzler ağarır, bazı yüzler kararır. Yüzleri kararanlara: “İmanınızdan sonra küfrettiniz ha? Öyle ise inkâr etmenize karşılık azabı tadın” (denecektir). 3:106

O gün gelince AK ve KARA meydana çıkar.

Offf ne kadar gergin bir ortam bu öyle:D

Yalnız arkadaşlar rica edicem neye inanırsak inanalım bir başkasının inancıyla alay etmenin o kişiyi kırmaktan başka yararı yok.

Ayrıca burası tartışma değil direk kavga ortamına dönmüş. “Aldım verdim ben seni yendim” burada olan bu. Olması gereken fikirlerin tartışılması ama sanırım insanların bir başkasını “yenerek” kendilerini tatmin etme duygusu fikir ve inançların da ötesine geçmiş.

Biri bir şey söylüyor 10 kişi üstüne çullanıyor resmen. Yorumun muhattabı az Türkçe biliyorsa saygılı bir şekilde karşı yorumda yazar zaten değil mi? Az sakin ya…

Al işte, kuranı okudun mu yazanları anladın mı diyordun. Bende sana böyle böyle yazıyordu aklıma onlar kaldı dedim, şimdi aynısını gelmiş benim yüzüme vurmaya kalkıyorsun :smiley: sana bir bilgi daha vereyim, Kuran da gerçek değil yani orada yazanlar benim için birşey ifade etmiyor :slight_smile:

O gün dediğin gün de niyeyse gelemedi birtürlü 2000 yıl geçti hala bekliyoz.

Eee ya sonra ?

http://www.sorularlaislamiyet.com/ Merak ettiklerinize buradan bakınız. :slight_smile:

Hani koro’nuz güzelde bunu biz demedik yani bizim aklımıza gelmeyen şey auhadauhads iyisiniz iyi.

Ne dedin yani sen şimdi :smiley:

Kesinlikle haklı katılıyorum asds.aD.asD:as

İslamla alakalı merak ettiğimiz herşeyi cevapladık biz kardeş, biz burada ateizm ve onunla alakalı konuları konuşalım dedik, ama döndü dolaştı sayfalarca, forum adresi verip islam soru ve cevapları bakınıza çevrildi sonunda, sağol bizim ihtiyacımız yok.

açılan anketteki NEFRET ETMEK seçeneği ve son caps gerçekten başlığı açan arkadaş için muazzam bir IQ turnusolü olmuş:D bi taraftan düzgün tartışalım deyip bi yandan provakotörlük yapmak nasıl bir ikiyüzlülük onu anlayamadım.
Diğer ateist arkadaşlar, no offense:D

Kesinlikle katılıyorum

Yok vazgeçtim, sen hakikaten ümitsiz bir vakasın. Senin gibiler olduğu müddetçe ateistlerin sayısı artmaya devam edecek, ne yazık ki.

yalnız ataistim diyenlerin çoğu higtower’a sempatisi var. :-))

eeee higtower de orada bir nevi vatikan gibi bi yer:-) biraz ironik olmuş…

[i]Neden kendi yarattığı kullara işkence eden bir tanrıya inanıyım ? Öyleyse herkes müslüman olsaydı,o müslümanlar arasında iyi olanlar cennet,kötü olanlar cehennem’e gitseydi . Neden masum hristiyan bir kız çocuğu işlemediği günahlardan dolayı cehenneme gitsin ki ? O dini kendisi seçmedi,ailesi ve coğrafi konumu seçti . Neden kadınları ikinci plana atan bir tanrıya inanıyım ki ? Bir “PİPİ” herşeyi değiştirebilir mi ? Neden hiç kadın peygamber yok ? Onlar bilgisiz veya şeytan mı ? Neden hergün korkuyla yaşıyım ? Cehennem korkusu yüzünden bir tanrıya tapayım ?

Bu benim sorularım değil benide yakmayın sadece “Bİ ARKADAŞIN” soruları .[/i]

Çok sağol canım :slight_smile: Hakaretlerin bana güç veriyor .