Son Havabükücü, ABD kaynaklı Emmy Ödüllü çizgi dizi. Türkiye’de Nickelodeon’da ve CNBC-e’de yayınlanmaktadır. Asya etkileri taşıyan dövüş sanatları ve elementler etrafında dönen “Avatar Aang” ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Kralı’ndan kurtarmak için çıktıkları macerayı anlatmaktadır. Dizinin senaryosu bir kitap serisi olarak yazılmıştır. Her sezon bir “kitap” ve her bölüm bir “bölüm” olarak tanımlanır. İlk olarak Kasım 2004’te yayınlanması planlanan dizi, ancak 21 Şubat 2005’te televizyonda gösterilmeye başlamıştır. Dizi ayrıca DVD olarak piyasaya çıkmıştır. Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko yapımcı ekibin başındadır. Dizi, NickToons’da 6-11 yaş arası grubun dışında da çok yüksek reytinglere ulaşmıştır.Dizinin bu büyük başarısı üzerine 2. ve 3. sezonun siparişi verilmiştir. 3. sezon ABD’de başlamış ve 2008 yılında bitmiştir. Dizideki kahramanların oyuncak figürleri, bilgisayar oyunları, kart oyunları v.b. satışa sunulmuştur. 2008 yılının Şubat ayından itibaren de Türkiye’de 3. kitap gösterime girmiş ve ‘“Sozin’s Comet”’ (Sozin Kuyruklu yıldızı) adlı 4 parçalık toplam 100 dakikalık bölümle dizi sona ermiştir.

Hikâye

[b]Aang adlı 12 yaşındaki (Buz dağında 100 yıl donarak kalması düşünülünce 112 yaşındadır) bir Hava Bükücü, Güney Hava Tapınağı’nda yaşamaktaydı. Yaşlı keşişlerden kendisinin Avatar olduğunu öğrendi. Normalde bir Avatar’a gerçek kimliği 16 yaşına bastığında söylenirdi ancak keşişler 4 ulus arasındaki savaşın yaklaşmakta olmasından korktukları için bunu daha önce açıkladılar; çünkü bir savaş başladığında barışı getirebilecek ve dengeyi yeniden sağlayabilecek tek kişi Avatar’dı. Kısa bir süre sonra Aang, öğreticisi ve koruyucusu Keşiş Gyatso’dan ayrılmak ve eğitimine devam etmek için Doğu Hava Tapınağı’na gitmesi gerektiğini öğrendi.
Korkmuş ve kafası karışmış olan Aang, uçan bizonu Appa ile birlikte kaçmaya karar verdi. Ama Güney Okyanusu’nda ani bir fırtına ile karşılaştı ve okyanusun dibine doğru batmaya başladı. Kendinden geçmiş bir halde bilinçsizce Avatar Hâli’ne geçen Aang, kendisini ve Appa’yı korumak için bir balon yarattı. Ancak Aang yarattığı buzdağının içinde Avatar hâlinde kaldı ve bu buzdağı Güney Kutbu’na doğru sürüklendi. Katara ve Sokka balığa çıktıklarında Aang’i buldular ve Aang’e ateş ulusunun diğer uluslara yaptığı izdihamı durdurmak için yardım etmeye karar verdiler.

Not:Bunun film versiyonundan koşarak uzaklaşın mümkünse.Bunun dışında defalarca izleyebileceğim bir anime.Çizgifilm değil.İzlemediyseniz izleyin derim.Zuko favori karakterimdir.Bu arada gerilimli anlarda fonda çalan müziği bulana 100 ejderha [/b]

Kaynak ve ayrıntılı bilgi:http://tr.wikipedia.org/wiki/Avatar:_Son_Havab%C3%BCk%C3%BCc%C3%BC

legend of korra’yı steampunk yapmışlar çok güzel olmuş
ilk cnbc-e de yayınlandığından beri izlerim:D

Çizgi serisi çok güzeldi ama film berbattı.

Abi harika ya harika ya süper birşey valla çoğu gerçek çekim diziden daha güzel harika bir anime ama yeni avatarı çok beğenmedim 1.sezon 4. bölüm de bıraktım çok kötü.

çok güzel bir çizgi filmdi fakat bazı yerleri çok saçma oluyordu.Koskoca Avatar kaçıyor felan

Çizgi filmi güzeldir ama film gerçekten felaketti.

Korra yı da izleyin. O da güzel. Ama kaslı ya :confused:

http://www.youtube.com/watch?v=_cxh68ZqtPc&feature=related[/video]

Burda Avatar’da çalan bütün müzikler var.Sanırım #3 den bahsediyorsun ama oda değilse elbet bulursun,yani umarım. :smiley:

A evet oydu bak :smiley:

ne diziydi ama! hele son sezonu çok iyiydi. hatırladım, üzüldüm şimdi:(

Aynen bende tavsiye ederim. Yeni avatarın yaşadıklarını anlatıyor. 1.sezon bitti izlemeyen varsa internetten bulabilir.

Bende izlemedin onu hala.Kaç sezon sürücek acaba?Ancak yazın izleyebilirim.

Ya zaten uzun degil bolumler, bi kerede biter.

2 sezon sürecek, ilk sezon 12 bölüm sürdü 2.sezon 10 bölüm sürecekmiş.

Baya güzel

İmza kısmım açılsın diye gereksiz bir şekilde buna da yorum yapacağım. Evet, Korra güzel. Bolin de komik kendince. :smiley:

Korrayı yeni bitirdim(yaza kadar bekleyemezdim tabiki).Müt-hiş-di!
Bi kere yeni avatarı çok sevdim.Aslında çok daha güçlü bir avatar gibi gelsede ruhani yönden zayıfdı ama sonradan toparladı.Ve Amon…Nerdeyse adamın haklı olduğunu düşünüyodum hatta mantıklı geliyodu söyledikleri ama son bölümde o olayda çözüldü.Kafamda bin tane teori ürettim gerçekte kim olduğuyla ilgili.O ve kardeşiyle ilgili hikayede çok kötüydü ya:( O değil Tenzen’in kaçık kardeşini pek göstermediler.Bide Zuko’nun torunuda tam karizma heheh dedesinide severdim :smiley:
Son bölümde Aang’i görünce bi hüzünlendim ln özlemişim bizim kel oğlanı :slight_smile:

Herkeste aynı etkiyi yapıyor aang. Kel kafasının ışıkta parlamasını özlüyor insan. (ehem) Korra da kaslı olmasa çok güzel olucak aslında hehe :smiley:

Korra güzeldi ama The Last Airbender’ın verdiği zevki veremedi.

Last Airbander ile farklıydı baya.Öncelikle ilk fark olayların sadece bi şehirde geçmesiydi.Ama ben ikisini aynı değerlendirmiyorum daha modern olduğu için herşey çok farklı geldi.Evet Aang’in yerini tutmaz ama ben bunuda sevdim.
@Venom evet kasları benimde dikkatimi çekti ama o kadar çalışmak zorunda olunca öyle olur sanırım.Bide hani şu Toph’un kızı vardıya emniyet müdürüydü onun babası kimdi acaba?
Bide Tenzen’in küçük oğlu neydi ya :smiley: Bayıldım ona.