Azor Ahai Teorileri

blackfyre’lar da saf targaryen zaten.

Azor Ahai bence Jamie Lannister. Nissa Nissa’sı da Cersei olacak gibi.

blackfyre kırma değil mi ya, bir targaryenin piçi, adı daemon oluyor.sonra o kendi hanesini kurmuyor mu blackfyre olarak.

ayrıca aegon’un anne tarafı blackfyre olabilir.

bir targaryenin piçi ama başka bir targaryen kızından doğma piçi.
yani iki tarafta saf targaryen olunca doğal olarak targaryen oluyorlar

buraya bak anlarsın http://viki.gameofthronestr.com/index.php?title=Daemon_Blackfyre

?

???

Açıkla yani xd

Jamie Lannister ve Cersei’nin deli kralın çocukları olma ihtimali kuvvetle muhtemel. Yani ejderha kanı taşıyorlar ayrıca Cersei ve Jamie arasındaki ilişki de malum Jamie kılıç için onu feda edebilir malum kehanette Cersei’yi kardeşi öldürecekti…

Bence mantıklı ama Jaime’nin kılıç eli yok:D

Jaime ve Cersei’de Targaryen kanı olsa Joffrey, Myrcella, Tommen de Targaryen olur. Bu 5’inde de Targaryen özellikleri yok hiç. Martin’in sadece kafa bulandırmak için böyle bir ipucu attığını düşünüyorum…

@ Lord Snow

Sol elini kılıç eli yapabilir onun üstünde çalışıyordu zaten :smiley:

@ daemon35

Targaryen özelliği derken?? Saf Targeryen değil zaten yarı Lannister yarı Targaryen oluyorlar dediğim durum gerçekse. Blackfyre’larda Targaryen ama mor göz platin saç yok. Ayrıca Joffrey Tommen ve Mycella’nın Targaryen olmaları bir şey değiştirmez, piç her zaman piçdir.

@Darkness07 İlk Blackfyre’larda mor göz ve platin saç var. Targaryen özelliği derken fiziksel yapılarından bahsettim. Saç, göz rengi falan. Yarı Lannister yarı Targaryen bile olsa bunlardan en az birinde Targaryen dış görünüşü olurdu. Bana kalırsa kesinlikle Lannister 5’i de. Hem başından beri Lannister olarak tanıtılmış kişilerin de Targaryen çıkması çok saçma olur bence…

@daemon35

Martin’i hiç mi tanınmıyorsun? :smiley: Her türlü trollük beklenir bence. O adam boş yere bir şey yazmıyor.

Arkadaşlar çok düşük bi ihtimalle Shireen Baratheon da Azor Ahai olamaz mı? Azor Ahai nin erkek olması gerekmiyormuş Aynı zamanda Baratheonlarda da ejderha kanı var ve Shireen de ejderha kayasında doğdu.Bu tabi ki sadece bi fikir

Victarion da olabilir. 5.kitapta Moqorro Ejderha Borusunu kullanarak ejderhaları yönetebileceğini söylüyor. Akgezenlerle yapılacak savaşta da ejderhaların büyük bir rolü olabilir. Ayrıca Moqorro Victarionun ölümcül yarasını tedavi ettiğinde denizdeydiler ve Victarion’un yarasından dumanlar çıkıyodu yani tuz ve dumanın arasında yeniden doğdu.

Ben Jon’un yaşadığını gördüğüne sevinirim,ne Azor Ahai’si.Adamın boğazı kesildi,karnına ve kürek kemiğine hançer yedi.Büyük ihtimal öldü fakat Melisandre bir şekilde(Necromacy,bkz:Ser Robert Strong)diriltecek diye düşünüyorum.Eğer zaten Rhaegar ve Lyanna’nın oğluysa,AA olmaya bir adım daha yaklaşır.Ve son olarak,Işıkgetiren bir simge değil,kılıç.Eski Azor Ahai,o kılıcı yapmak için karısını öldürdü.

Bir ihtimal tabii ama her ejderha kanından olan da olur diye birşey yok. Diğer özelliklerde problem var. :stuck_out_tongue:
Bence Dany ve Jon, Azor ve Ahai olacak. Alın size teori.

Olabilir ama olmaz

Aerys’in kanının ileri soyundan gelecek diyor Azor Ahai.Yani Dany,Aegon,Jon olabilir,bunlar en mantıklı ihtimaller.

Güzel açıkladın :slight_smile: