Azor Ahai Teorileri

melisandre’ninkilere kehanet denmez. kehanet ateşte görülen imgelerdir vesselam. melisandre yorumlamakta yanılmıştır. kehanet çıkar.

hem yüce yürek hayaleti, ormanın çocuğu, melisandreden farklı yöntemler kullanıyor, rüya görüyor, melisandre yanıldı ama yüce yürek hayaletinin gördükleri, aryanın bölümünde, gerçekleşti.

buz ve ateşin şarkısı serinin adı. buz ve ateşin şarkısı da azor ahai kehanetleri.

Martin Kit’e kızmış lan Azor olacan geri dönecen falan da filan da neyse…‘Vücut yap’ demiş o da adonis ve abdominal çalışmış sonuç imza da :slight_smile:

Azor Ahai ateşin ta kendisidir. Elimizde ejderhaların anası var. Yanmıyor. Ateşin onun üstünde hükmü yok. kim ne derse desin, herkes kırmızı kuyruklu yıldızı kendine alamet bildi, lakin o yıldız ortaya çıktığında olup olabilecek en fantastik olay ejderhaların doğumuydu.

melisandre kitapta bazen yanlış imgeler gördüğünü itiraf etmişti. stannis’i de ateşler içinde göremiyor artık. Yine melisandre’nin diğer rahip ve rahibeler gibi elbisesinin kol kısmında gizli tozlarla insanları etkilemek üzere hileye başvurduğu yazıyordu. ışıkgetiren de böyle bir hile bence. bir kılıcın ışık getiren olabilmesi için ya alev alev yanması lazım ya da en kötü ihtimalle vallria çeliği olması lazım.

yine duman ve tuz içinde doğmak her halde deanerys’i ifade eder. zaten ejderha adası doğumlu. yok tuz göz yaşıdır diyorsanız, bir khal’in ölümü yeterince trajik bir olay, daenerys’in onun yazgısını paylaşmak için alevlere girip 3 ejderha ile çıkışını saymıyorum bile.

stannisin akıbeti de belirsiz. piç onun öldüğünü söylüyor. fakat stannis ölseydi, stannis’in kampındaki çakma arya stark’ı neden jon snow’dan isterdi ki? o da elinde olmalıydı. burda da bir yalan var. ama azor ahai stannis değil. bir görev adamı, sert, disiplinli ama o değil.

içimden bir ses de aegon’un öleceğini söylüyor. altın mürettebat da muhtemelen kendisine koca bir khalassar bulup yunkai kuşatmasını dağıtan ve victarionun gemileri ile batıya geçecek olan danereys’e katılır. kış geliyor ve bildiğimiz tek şey akgezenlerin ateşten nefret ettiği. azor ahai mi arıyorsunuz ejderhaların anası orda…

Yüce Yürek Hayaleti’nin bir ormanın çocuğu olup olmadınığı bilmiyoruz. Sadece cüce, albino ve kahin. BOOM. En yakın olasılık Kankuzgun’un ormanın çocuklarından birisiyle olan çocuğu olabileceği. Ve bu teyzenin de yanılma payı var çünkü Jojen, Bran’a Ramsay sizi öldürcek dedi ama ölen çocuklar onların nişanını takan yetimlerdi. Tabii teyzenin tam olarak ne görüpte böyle bir ithamda bulunduğunu bilmiyoruz, bilseydik belki yine başka yana çekerdik ama şu an için fazla sisli.

Dany’nin ateşte yanmama olayı tek seferlikti. Boom.

yüce yürek hayaleti aryanın gördüğüyse eğer, yani aerys-rhaella olayını söyleyen, ormanın çocuğu olma olasılığı %99 dan 100. tamam.

Ormanın çocuklarının 5 parmağı yok. Derileri süt beyaz değil. Pençeleri olsa Arya dikkat çekerdi buna sanırım.

elleri gözükmüyor cübbesi uzun

Hayır değil.

peki neden kanlıkuzgunun ormanın çocuklarından birinden olan çocuğu olma ihtimali daha yüksek?

Çünküüüüüğ. Daha mantıklı.

1. kitapta davos POV larını okuduysanız jon snow’un annesinin üç kız kardeşlerden bir kadın olduğunu da okumuşsunuzdur. rhaegarın oğlu olma işini bir kenara bırakalım. varsayımlar öyle bir noktaya vardı ki alenen yazanları görmek bile daha makul oluyor.

neye dayanarak?

Aklıma saçma fakat çok da mantıksız olmayan bi teori geldi.Evet saçma bende biliyorum bunun için ‘ahahaha bu kaçıncı teori’ gibi yorumlar yapmayın sadece aklıma geldi ve söylemek istedim.Şöyle oluyor;

Malum serinin adı Buz ve Ateşin Şarkısı ve birçok kişi burada ki buz kavramını Stark Ateşide Targaryen olarak değerlendiriyor.Aklıma gelen fikre göre Eddard Stark’ın kılıcı Buz serinin ismindeki buzu çağrıştırıyor ve Melisandre’nin söylediğine göre Işıkgetiren alevli bir kılıç.Stannis’in kılıcını yakıyo falan.Buz isimli kılıcı alev aldırırsakda düz mantık olarak Buz Ve Ateşin Şarkısı oluyor.Azor Ahai kısmı ise kılıç Eddard dan sonra ikiye bölünde ve Joffrey’e(Dulbırakan) ve Brienne’e(Yeminkar) olarak verildi.Bu kılıçlar serinin sonunda kimin elinde olursa o kişi serinin adını göz önünde bulundurursak Işıkgetiren olabilir.

Sadece aklıma böyle bir fikir geldiği ve yazmaktan da bir zarar gelmiyeceği için yazdım lütfen kötü yorumlar yapmayın.

Benim düşüncem de Ice ve Blackfyre kılıçlarının birleşimi olduğundan.
Şöyle ki Azor Ahai kılıcı yapar. Kurtarıcı olur. Peki ya sonra? Kuzeydeki Krala bir kılıç yapmak için kılıcı eritir ve yeni bir kılıç yapar. Ama farklı alaşımlar da katarak buz gibi görünmesini sağlar. Ve kılıçtan arta kalanları da yeni bir kılıç yapar ve Blackfyre koyar. Memlekete dönerken de kılıcı yanına alır. Gagshdhhs

Şimdi eğer Azor ahai her kimse (Jon’dan Osha’ya kadar herkes) kılıçı yapması için Buza ve Ateşe ihtiyacı vardır. Ve birleşimi ile tekrar büyüsü etkinleşecek. Işıkgetireni oluşturacak.

Farklı bir düşünce olarak da Kılıcın Fosfordan yapılmış olacağını düşünüyorum. Belki de bu işte sadece kimya var. Çok fantazi aramamak gerek. :stuck_out_tongue:

Blackfyre’i ateş olarak düşünebiliriz bencede.Kimyası iyi olanları bu işle daha çok ilgilenmeye bekliyoruz o zaman :smiley:

Mantıklı +1

Jon^^

AA’nın Jon olması bana da mantıklı geliyor. Ama AA Jon değilse bile Ejderha’ya Dany’nin yanında binecek olanlar kesinlikle Jon ve Tyrion bence. Hatta belki Martin farklılık yapıp Dany’i bile bindirmeyebilir şaşırmam öyle bir şey olsa :smiley:

Ben 7. veya 6.kitapta White Walkers akınını olacağını ve Sur’un yıkılacağını düşündüğüm için Azor Ahai’nin ölen biri olduğunu düşünüyorum. Bence benim düşündüğüm gibi olursa kitap daha heyecanlı olur. Buna gelirsek, Rhaegar olabilir.

Serinin tamamlanmasına 5-6 sene varken bu tartışmalar sonucunda cinayet çıkmaz umarım :slight_smile: Yazsa da kurtulsak artık. Yoksa bu forumu yetkili birileri okursa direk yatırırlar hepimizi hastaneye :slight_smile:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi