Azor Ahai ve Valyrian Kılıcı

bilindiği üzere azor ahai uzun kış gecesi çöktüğündebir takım olaylar gerçekleştikten sonra ateşli ışıklı mışıklı bir valyrian kılıcı kullanacaktı ak gezenlere karşı. Peki kılıç derken ya kılıç değil de bu herhangi bir savaş aracıysa. Ve ya bir ejderhadan bahsediyorsa ejderhalar da valyrianlıdır ve ışık saçan alevleri vardır bir de böyle olamaz mı? Çünkü ilk azor ahai zamanında sanırım targaryenler westerosa gelmemişlerdi ve ejderhalar yoktu ama şimdi kral 2. Aerysin çocuklarından biri azor ahai olacak diye bir kehanet vardı üstad aemon ile rhaegarın yazışmalarında da bahsi geçer sonradan rhaegar cocuklarından birinin olacağını düşünmüştü konu azor ahai kim değil azor ahainin kılıcı ve bence bu kılıç bir ejderha sizce?

azor ahai yi büyücüler çagırıyo diye biliyorum bence kılıç ejderha olamaz çünkü kılıcın hikayesi var 2 kez yaptıgı kılıç kırılıyo 3. de karısına saplıyo kılıcı zati

Valyria kılıcı olduğunu nerden çıkardın? Uzun Gece’nin olduğu zaman Valyria diye bir medeniyet yoktu, çobandılar.

tamam valyrianı geç illa kılıç mı olması lzım onu sordum. çoban dedin de nikin de çobandı athena’nın sevdiği uyuyan çoban

Bence ışık getiren Uzun geceden sonra parçalandı. Veee biri Ice diğeri de Fyre oldu. :stuck_out_tongue:

bence illa kılıç olmasına gerek yok.

İşte demek istediğim buydu

Napçak peki lahmacun küreğiyle mi dalcak?

illa kılıç değil atıyorum gürz,ok,balta, okunmuş taş,tükürük ve ejderha gibi

ejderha yeter de artar bile. kesin azor ahai dany demiyorum ama dany ve jon’dan daha fazla uyan yok. o yüzden de ejderhalar da pekala olabilir. ama bence aa büyük ihtimalle jon. tabi bunu matinin evindeki postere dayanarak söylüyorum. eğer martin’in evinde jon’un posteri olmasaydı ışık getiren=ejderha derdim. yani kılıçtan başka bir şeyin olabilirliği imkansız değil.

Erit, döv, katla. Erit, döv, katla. Erit, döv, katla. Kılıç olmalı…

:smiley: olabilir… .Ama harbiden kılıç olmayabilir.Ya da fiziksel bi şeyde olmaya bilir.Ateşe katlar bindirerek döverek ilk şimşeği yaratmış olabilir.

Fosfor yunancada Işık getiren demekmiş.
Beyaz fosfor ise hava ile temas ettiğinde yanıyormuş. İyi güzel :stuck_out_tongue:

ahahahhahaha +1

Yani o zaman böyle olduysa şimdi de böyle olmak zorunda öyle mi

kimse bilmiyor ya tahmin

Kılıcın iki kere kırılması, üçüncü seferde yapılabilmesi bana ejdarhalarla ilgili olabileceğini düşündürttü. Dany, Viserion ve Rheagal’ı kontrol edemiyor malumunuz ve büyük ihtimalle ejdarhalar başkalarını seçecek. Bu kişiler Dany’nın düşmanları da olabilir ki yüksek bir ihtimal, Dany’de dosttan çok düşman var. Yani bir şekilde iki ejderhayı kaybedecek. Kılıcın ilk iki seferde kırılması gibi. Ama Nissa Nissa faktörünü nereye oturtacağımı bilemedim tabii.

Aslında kılıcın kendisi jon :smiley: rhaegar iki denemede beceremeyip üçüncüde kadınının ölümüyle jonu yaptı bu da jonu kılıç yapıyor. Zeka akıyor kulaklarımdan.

Oha aslında mantıklı bir teori.

@“Brandon Stark XV” hacı çok iyi demişsin ben de öyle düşünüyorum. Aha bu da gördüğüm resim.