Azor Ahai ve Valyrian Kılıcı

Şu an şok oldum.

George amca,sen misin ?

@Breaker of Chains @Oberyn Red Viper @Canation o resmi hiç görmeden birazda üstteki sonucu ejderha çıkarma çabasında olan danycilerle dalga geçmek amaçlı alelade yazdım bunu :slight_smile: ve aslında ben jonun R+L olmamasını isteyenlerdenim :smiley:

Ama eğer gerçekten Jon R+L ise kesinlikle kılıç Jon oluyor bana göre. Ama kılıç bir kullanıcıya ihtiyac duyar bundan nereye varırız pek emin değilim. Eğer Rhaegar bir şekilde geriye gelmeyecekse AA olarak o zaman Rhaegardan gelen çocuğun yani Aegonun (ben tam tersini istesemde) gerçek bir Targaryen olması ve tahta geçmesi gerek. Anca bu durumda Jon Lord Kumandan olarak Kralın verdiği destekle(dolaylı olarak kralı destek veren-kılıcı kullanan olarak varsaymamız lazım) WW’yi yenebilir kılıç görevi görüp. Falan filan :slight_smile:

Azor ahai ile valyria’ nın bağlantıları var gibi… (Valyria’nın kuruluşu, uzun gece, valyrian kılıçlarının ortaya çıkması, tekrar aynı kandan doğacak olması falan.) Azor ahai kuruluşunu sağlamış olabilir.

Rhaegar kış geldiğinde ölülerin dönüp Ak Gezenlerin istilaya başlayacağını biliyordu.Bu nedenle onlarla savaşması için Lyanna ile birleşip bir oğul yaptı.Jon Snow adı gerçekte ne ise varlık amacı Azor Ahai olarak Gece Kralıyla savaşıp Ak Gezenleri durdurmak.

Yanlış yere yazdım galiba. benim anlatmak istediğim valyria’nın kuruluşu, uzun gece ve valyria’nın ortaya çıkması bağlantılı gibi. Kılıclarda ışık getirenle aynı teknikle yapılmış olabilir. Bana göre hepsi birbiriyle bağlantılı.

Jon kılıcın kendisi olur mu hiç bonzai mi kullandın :ddüşünsenize azor ahai jonu ayaklarından tutup akgezenlere doğru savuruyor :d