Baratheon Hanesi

Öfke Bizimkidir (Ours is The Fury)

Büyük Hanedanlar içinde mazisi en kısa olan. Fetih Savaşları sırasında kuruldu. Kurucusu Orys Baratheon’ın, Ejderha Aegon’ın gayrimeşru erkek kardeşi olduğu söylenir. Orys rütbe rütbe yükselerek Aegon’ın en korkusuz kumandanlarından biri oldu. Kibirli Argilac’ı yenilgiye uğratarak katlettiğinde Aegon, kendisini Argilac Kalesi, arazileri ve kızıyla ödüllendirdi. Orys kızla evlendi. Karısının sancağı, unvanlarını ve hanedan sözünü kabul etti.

Baratheon Hanesi’nin arması, altın zemin üstünde taç giymiş siyah bir erkek geyiktir.

Tabii artık ne taç var, ne de geyik var ortada. :smiley: Meydana çıkacak geyikleri de avlayacak aslanlar.

geyik çok saçma olmuş aynı balık gibi :smiley:

Çok geyiği olacak bir simgesi var gerçekten. Bu sezon ufaktan girmeye başladılar diziye ama ‘‘mazisi en kısa olan hane’’ olmasından bile gözüme çok zayıf gözüktüler. Dizideki 2 bölümde de keza aynı.

1. bölümü de bitirdim ve adı çok az geçen bir hane olduğuna karar verdim.
    Simgesini sevmedim ayrıca Starkların önüne kimse geçemez benim gözümde

Zamanında ejderha avlamışlar onlar …

Bence geyik arması gaye4t güzl sevdiğim haneler arasında 2 numara :slight_smile:

Arması Robert kral olduğu için taç giymiş geyikti küçük bir bilgi

Eğer stannis’te ölürse Baratheon hanesi tarihe mi karışacak ?

Sarışın Baratheon mu olur? :smiley:

ama onlar gerçek baratheon değil ki ben savaşı kaybedip sonunda onlarda ölürse diye düşünerek dedim ayrıca

Geyik olması çok tuhafıma gitmişti fakat sonradan matıklı geldi.En azından balık kadar kötü değil.Mottolarıda çok hoşuma gidiyor.Baratheonları severim iyi hanedir.Başta Starklara bir olsaydı Stannis veya Renly şuan olaylar farklı olabilirdi.

Baratheonlar candır kandır :smiley:

Baratheon isyandır yıkılmamaktır vazgeçmemektir savaşmaktır :slight_smile: ayrıcalıktır :slight_smile:

Joffrey ve Tommen birer Hill’dir.Lannister piçlerine Hill denir…Joffrey ve Tommen Jamie ve Cersei nin evlilik dışı çocuklarıdır…

Su olmuyor mu bunlar Kral Topraklarında doğmadı mı ?

ama bunlar piç değil zelil olmuyor mu?
nasıl olsa iki taraf da :slight_smile: soylu

piç dediğimiz şey evlilik dışı olan çocuklara deniyor. soylulukla alakası yok.
ona bakacak olursak blackfyre’lar da soylu ama piç deniyor.

Aslında bu evin mazisi anne tarafından hiç de kısa değil.Aegon’un kardeşi Orys’in karısı Argilac Godsgrief’in kızıydı.Argilac Godsgrief’in ataları İlk İnsanlar’dı.Hatta Godsgrief’in ana tarafının soyu da Deniz ve Rüzgâr tanrısına dayanır.:smiley: Baya derin bir mevzu.Baratheonlar hem Tanrı kanı,hem İlk İnsan kanı,hem de Ejderha kanı taşıyor yani genel olarak bakarsak.

aynen İlk Fırtına Durran Fırtına Tanrısının kzını kaçırıyor.Sonra Fırtına tanrısı gazabından Fırtınalar gönderiyor.Durran’ın yaptığı her kale yıkılıyor.Sonra Durran Mimar Brandon’dan yardım istiyor şimdiki kalede Mimar Brandon’ın yaptıgı kale