Baratheon Hanesi

Arkadaşlar bir yerlerde kışyarı ya doğru üç ordunun yaklaştığını okumuştum üçünden biri dost deniyordu tamam biri Beyazlimandan gelse peki diğerleri.

Kışyarı Kuşatması’ndan bahsediyorsun galiba.Spoiler vereyim istersin oku.

Stannis’in ordusu ve bazı kuzeyli hanelerin lordları Kışyarı’yı kuşatmak için gidiyorlar ve 3 günlük mesafede oldukları söyleniyor.

Artık var olmayan hane. Adam alevlerin arasına almış geyiği zıplatıp duruyor. Rahmetli hayatta olsaydı yine hiç yoktan daha genel ve daha hoşgörülü bir baratheon hanesi sunabilirdi bize. o faşistheon lafına da bittim, tekke ve zaviyeler kapatılınca görücem ben melistanisi. (mel ve stannis arasında ikinci bir ‘‘ağlama melis’’ vak’ası yaşanabilir.)

@semmieh bilader sana para mı veriyolar trolluk yap kışkırtıcı mesaj yaz diye? şuraya güzel bir teori okumaya sevdiğim hanelerin/karakterlerin sayfalarını görmeye giriyorum senin gibi kişilikler yüzünden uzunca boş konuşmalar dönüyo belki sen zevk alıyosun insanların seni kaale alıp cevap vermesinden ama benim için sinir harbi oldu artık,kardeşim sevme ne Stannisi ne Baratheon kavramınıda gözünü seveyim seviyesiz seviyesiz yazma şuraya ya. Yokmudur bir mod falan şöyle davranan userlara ceza kescek ?

Diyarda her dönem güç dengelerini alt üst edebilecek bir hane.Forumda diğer haneler kadar yandaşı yok.Stannis sevmeyenler çoğunlukta.

forumda ya 1. ya 2. gelir destek olarak 1.ye emin değilimde ilk 2 de olduğuna eminim edit. dostum Stannis sevmeyen illaki vardır ama sevenler çok forumda

sizce “Gendry” Baratheon soyisimini alıp tahta oturur mu?

stannis sayesinde yok olacak ve edric veya gendry ile devam eder zaten bitmişlerdi sağol yakıcı stannis kızıl kadını dinle ve diğer dostlarınıda yak ve öl artık

MID cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Renly’nin mallığı yüzünden yok olma tehlikesindeki hane… ama olmaz… bir geyik ölür, bin geyik dirilir…

Haklı gerekçelerle başlatılan bir isyan ve peşi sıra gelen fetih hakkıyla Westeros’un kraliyet ailesidir.
Gerek Ejderhakayası gerek Fırtına toprakları ile başkenti çevreleyen özgür şehirler ile direkt bağlantısı bulunan stratejik açıdan avantajlı konumda bulunan hanedan.

Stannis’in hiç olmadığını düşünüyorum bazen, dengeler nasıl olurdu diye? Eddard o zaman tahtın tek gerçek varisinin Renly olduğunu söyler miydi? Eddard’ın Renly’den pek hazzetmediği bir gerçek. Çünkü böyle bir durumda Renly sorunsuz bir şekilde (devasa ordu ile) tahtı alırdı gibi geliyor bana. Grrm öyle bir denge oluşturmuş ki, böyle olsaydı zaten ortada Lannister kalmazdı ve seri en az bir kitap eksilirdi. Renly Sur’a gitmeyeceğine göre Kuzey hikayesi de başka bir haneye devredilirdi veya Robb üzerinden devam ederdi. Stannis galiba sadece bu dengeyi sağlamak için var, yoksa hiç de önemli bir fonksiyonu yok kitaplarda. Onun yaptıklarını başka bir lord da yapabilirdi. Grrm kasten iki baratheon yaratmış, kardeş katli olsun diye. Öte yandan Renly’nin kral olduğu bir krallık izlerdik. Grrm önce sarhoş kral sonra da çocuk krallar (Joff, Tommen) üzerinden istediği gibi yazıp çizdi. Tahtta şöyle Petyr gibi yani cin gibi
bir kral olsa bu kadar entrikayı yazamazdı tabi. Yine de Renly’nin kral olduğu en az bir kitap okumak isterdim.

Fırtına Burnu’nu savunan, Greyjoy donanmasını yok eden, Ejderha Kayası’nı fetheden, tüm diyar kendi işleriyle uğraşırken güçten düşmüş olmasına rağmen sura yardıma giden, ölüm pahasına da olsa adalet neyi gerektiriyorsa onu yapan, kuzeye tekrar bir Stark getirmek için uğraşan bir adamdan bahsediyoruz. Tywin dahi onun yaptıklarını yapmazdı, yapamazdı demiyorum yapmazdı! Gelmiş Stannis dengeyi oturtmak için var diyorsun. Bana sorarsan Stannis dengeleri alt üst eden bir taraf!

Favori hanelerin biri çok yaşa adının birincisiyle baratheon hanesinden kral 1.stannis baratheon

Hem Bolton hem de Baratheon. Sanki biraz çelişkili oldu senin haneler. :frowning:

Kollarımı kessem kanım sarı siyah akar!!!

Hem boltoncuyum hem baratheoncuyum kışyarı savaşı benim için olaylar olaylar anlayacağınız

westerosu fetheden aegon üvey kardeşini fırtına burnunu veriyo ve oda kalenin prensesiyle evlenip onun sancağını ve soyadını alıyo daha ne olacak

renly’nin mallığı mı? eğer melisandre renly’yi öldürmemiş olsaydı şu an demir tahta oturuyor olabilirdi. yani sahte değil gerçek bir hane mensubu kral olurdu. yedi krallığın büyük bölümü otoritesini kabul ederdi renly’nin.belki birkaç bölgede savaş sürerdi;demir adalar, casterly rock… bu hanenin en büyük şansızlığı renly’nin ölümü.

sonuçta renly malı abisine karşı gelmeseydi 7 krallığın 8’i Baratheonlarındı…

Renly,e Abisine sadık kalmadı diye mal diyorsun adamın devasa ordusu vardı ve doğal olarak kral olmak istedi