Baratheon Hanesi

Ayyaş olmasıyla krallığın bu hale gelmesinin hiçbir alakası yok.Evet,Ned olsa çok daha iyi olurdu ama o da bu saflıkla ve iyi niyetle nereye kadar gidebilrdi,şüpheliyim açıkçası.

Hem 3.kitapın sonunda da öğreneceğimiz gibi krallığın bu hale gelmesinin tek sorumluları;Lysa ve Petyr ikilisidir.

6 milyon ejderha borcu da onlar aldı zaten. Yani Petyr aldı da Robert’in emrile yani :DÇD:Dlkfdlf

Ha krallığın bu hale gelmesinin sebebi borçlar yani?
Güldürme beni :smiley:

O borçlar Joffrey’in :wink: yıkılışının sebebi olacak bence. Başlayalım :slight_smile:

İnancı tekrar silahlandırmasının nedeni bu borçlar. İnanç iyice karıştıracak ortalığı zaten :smiley:
Krallığın zor durumda olmasının asıl sebebi bu borçlar. Çünkü ne zmana birşey yapılmak istense hazinede para yok.
Demir Banka zaten asıl darbeyi indirince ortalıkta krallık falan kalmayacak :smiley:

Abi Lyanna’yı kaybedince feleği şaştı ayyaş oldu,
6 milyon ejderha borç yaptı,
Tywin’i yanında tutacam diye kızıyla evlendi yılanı hanesine soktu,
savaş çıkacak deyip durdu Jaime-Eddard birbirini keserken kaale almadı avlanmaya gitti vesaire

Petyr ve Lysa ne yapmış olurlarsa olsunlar Kralı geçebilirler mi, ama gidip kendini domuza öldürtünce birilerine gün doğdu

Cersei’yle evlendiren Jon Arryn ki ondan başka munasip talip yoktu. Büyük hane olarak bi onun kızı uygun yaştaydı. Bi kaç sene bekleyip Arianne’yi alsaydı diye düşünüyorum da çok geç oluyor o zamna da. :frowning:

robert baratheon’un lyanna’yı takıntı haline getirmesinin tek sebebi onu elde edememiş olması bence.

O değilde nette, böyle Baratheonların giydiği zırhları falan gördüm ÇOK MANYAKTI :smiley:
ELİME BİR ÇEKİÇ FALAN NEYSE ALIP SAVAŞA KATILASIM GELDİ
BÖYLE BOYNUZLU BOYNUZLU KAFAYA TAKILAN ŞEY VARDI… BULURSAM ATICAM RESMİNİ

:’( sen git kendine bi kac kuş ilen bi kac kitap bul, savası savaşçılara bırak. Kuşçu Willas skdmdmdmd

Sen zaten number 1sın sdfsdf :smiley:
BARATHEON KESTİ BENİ DEMİYODA

öf neyse bulamadım resim :smiley: en son baratheon warriors falan yazdım sdfsdf :smiley:
Ama cidden bu Baratheonlar çok havalılar, mavi göz & siyah saç ÇOK SEKSİ
HELE O ZIRHLARI TUTMAYIN BENİ

Kimin abisi -_-

Aslında Stannis ölürse, hanedan tarihe karışacak denemez, Stannis’in bir kızı var, ve Kral Robert’ın da bir sürü piç oğlu.

bu soruyu Küçük Sorular başlığı altında sormuştum ama burda sormak daha akıllıca olucaktır.
Merak ediyorum da Baratheon’ların hepsi Stannis’de mi ? yani geriye kalan bütün Baratheonlar Ejderha Kayasında mı çünkü Fırtına Burnunda olmaları gerekmiyor mu

onu bunu geçtim de; kanımca kendileri Greyjoy’larla birlikte Westeros’un açık ara en karizmatik hanesi olur…

Sanırım Robert’ın gayrimeşru çocukları dışında kalan Baratheon’lar Stannis ve kızı Shireen.

Şimdi Stannis ve Shireen ölse, ki ben ikisinin de seriyi hayatta bitirebileceklerine inanmıyorum, Fırtına Topraklar’ı kime geçer ?

stannis’in karısı yani florentlere kalabilir yada robert’in piçlerine

Kraliyete geçer herhal… Onlar da atama yaparlar.

Meşru piçlere en son kalıyor diye biliyorum yani robertın piçlerine, karısına kalması gerekir sanırım

Robert isyanı sonuna kadar haklıydı. Deli bir kralın hükmü tamamen geçersizdir. Dünyanın her yerinden bu durum böyledir mesela bizi ele alalım, Türk geleneklerinde bir hükümdarın hükmü sadece deli olması durumunda düşer. Lyanna olayı barutu ateşledi. Rheager da ne utanmaz adam evli barklısın sen başkasının nişanlısına sarkıyorsun. Targaryenlar iğrenç bir hane zaten ensest ilişkinin olduğu bir haneden bahsediyoruz zaten ne gerekçeyle olursa olsun ensest iğrençtir sapıklıktır.