Baratheon Hanesi

Arkadaşlar Bu Baratheonların Targeryanların arazilerini ele geçirmeden önceki toprakları neresidir bilen varmı Fırtına burnu ve ejderha kayası onların değildi?

Fırtına Burnu ve çevresi Baratheon Hanesi’ne aitti fakat Ejderha Kayası,Aerys II’nin varisi Rhaegar’ın kontrolündeydi. :slight_smile:

Aynı zamanda en güçlü hane olması lazım 100 bin asker toplamışlardı ?

Robert’ın isyanı sırasında olduğu gibi Baratheon hanesi Stark hanesi ile müttefik olmadan Lannisterlar dize getirilemez.Tabii Nehirova lordları ve Vadi orduları da katılırsa kimse bu gücün karşısında duramaz.

ben bu baratheonlarıda seviyorum galiba :smiley:

Bence Baratheon’ların simgesi boğa olmalıydı… tamam geyiği severim, hatta flamaları da çok güzel Baratheonların ama diğer hane simgelerinin yanında pek bi ezik kaldı sanki? :s bi tarafta kurt, diğer tarafta aslan, diğer tarafta ejderha, bi tarafta kraken… bu ne? geyik! hem “ours is the fury” olayını boğa çok güzel yansıtıyo… geyikte pek bi “fury” olayı yok maalesef… hem Robert’ın tasvirinde "“boğa gibi güçlü” diye bi cümle de var… GRRM niye böyle yapmamış acaba… :frowning: :frowning: :frowning:

İşin ilginç tarafı Gendry’nin lakabıda Boğa’dır:D:D

Lakin Geyik simgesi Baratheonun değil Durrendon Hanedanın simgesidir.Orys Baratheon Argilac Durrendon ile evlendiği zaman onun ailesinin simgesini ve sözünü alarak Baratheon hanesini kurmuştur.Baratheon bir bakıma Durrendon hanesinin devamıdır.

Gendry’e saklamış boğayı işte. Gerçek Baratheon, öfkenin sahibi Gendry “The Bull” Waters …

yaa, biliyorum zaten bütün bunları ben… ama Orys Bratheon biraz daha yaratıcı olsaymış keşke… tamam motto bence ASOIAF serisinin en güzel mottosu… “OURS IS THE FURY” !!! ama bu söze geyik gitmiyo cidden… :frowning:

cidden öyle olsun… bi şekilde Gendry meşrulaştırılsın, maazallah Stannis’e bi şey olsa, biz Baratheon fanları bittik! ortalıkta Baratheon kalmadı anasını satayım… Gendry boğa yapsın flamayı… “öfke” olayını en iyi yansıtan hayvan boğa sonuçta…

Sevdiği kızı ondan aldıkları için en iyi arkadaşının ailesini katlettikleri için ayaklanan ve haklı davasının sonunda savaş meydanında tüm düşmanlarını deviren bir Kralın hanesi nasıl sevilmez. Bizim için westeros Baratheonlardan ibarettir :slight_smile: şimdi Kralımız Stannisdir peşinden ölüme gideriz reis :))

Aynen öyle benim de hep vardı aklımda bu. Yani geyik, ne bileyim biraz ürkek hayvan. Nerende öfke senin? :slight_smile: Aslan’ın yanına da hiç gitmiyor yani. Yiyip bitirdiler de zaten Baratheonlar’ı. Boğa olsaydı böyle mi olurdu?

Boğa da olabilirdi, Chicago Bulls gibi.
Geyik şimdilerde vintage shopların vazgeçilmezi, bileklikler kolyeler…

Kesinlikle boğa Baratheon hanesini en iyi simgeleyen hayvan… mottoya da çok uygun “ours is the FURY”… GRRM niye düşünememiş bunu acaba??? :mad: :mad: :mad:

Aslanlara yem edeceğini başta düşündüğü için olabilir mi? :slight_smile:

onu bunu bilmem… BARATHEON = BOĞA!!! :cool: :cool: :cool:

Nefret ettiğim haneleri bir kenara koyarsak bu hane en sevmediğim hanedir. Abartı ve şişirilmiş bir hane bence Baratheon Hanesi…

abartımı, yüzyıllarca yıl hüküm sürmüş aileyi ortadan kaldıran, bir çok kişinin çok iyi bir şovalye dediği reager midir nedir onu çekiçle ezen insanların çıktığı aileye abartı demen gerçekten ilginç.

sevmeye bilirsin eyvallah da … sezarın hakkı sezara

Abartılmış bir hanedir. Targaryen Krallarının gölgesinde büyümüş ve sonra onu devirip yerine geçmiştir. Önemli kısım da bu: Yerine geçmiştir.

Yani İsyanın içi boştur, dolu dolu bir isyan değildir. Eğer gerçek bir isyan olsaydı Robert Baratheon o demir tahta oturmazdı, sistemi değiştirirdi. Ancak o devirdiği adamın yerine geçmeyi ve kral olmanın tüm avantajlarını kullanıp keyfine bakmayı tercih etmiştir. Eğer sistemi değiştirse, aksak gördüğü yerleri geliştirme yoluna gitseydi Robert’ı severdim. Ama Robert şarabın su gibi aktığı turnuvalar düzenlemiş ve şehirde afedersiniz ama elinden geçirmediği kız bırakmamıştır. Halk sefalet içinde sürünürken Robert, kayınpederi Tywin Lannister’dan aldığı borçlarla gününü gün etmiştir. Turnuvalar, av partileri, kızlar, şarap ve eğlence. Sonuç: Borçlu bir krallık! Robert Baratheon bu duruma getirmek için mi ele almıştır hükümdarlığı. Hiçbir iyileştirme yapmadığı gibi daha da beter hale getirmek için mi? Sefasını biraz da kendisi sürmek için mi?

Robert’ın iki adet kardeşinden başka bir varisi kalmamıştır ardında. O kardeşlerden de büyük olan küçük olanı öldürdü. Şimdi Robert’ın tek varisi Stannis ve bildiğim kadarıyla onun da bir varisi yok. Ne yazık ki kızı hasta. Ben üçüncü kitabı henüz bitirdim o yüzden başka çocuğu yok diye biliyorum.

Özetle Baratheonlar’a karşı nötr olmakla beraber Robert Baratheon’u yukarıda saydığım sebeplerden ötürü sevmiyorum.

asıl balon hane Targaryen’i patlatmış, Greyjoylarla beraber ASOIAF serisinin en karizmatik hanesi…

İsyanın gerekçeleri ölümüne doludur. Daha iyi bir isyan gerekçesi bulamazsınız. Ve bu hane hem Targaryen hem de Argilac’ın soyunun birleşimidir. Abartı dediğiniz şeylerin gerekçesi geçerliyse, Targaryenler’de abartıdır. Bence gayet sağlam bir hane ama Targaryenler’in de duygusal yaklaşımlarına anlayış göstermek gerekir, 300 yıldan sonra Baratheon Lannister ortaklığı zor şey onlar için…