Baratheon Hanesi

işte kardeşim anlamıyorlar bunu. Bunlar savaş olsun ama masumlara zarar gelmesin diyorlar… Bugün kigibi bakmayın olaylara… Bir savaş varsa düşmanın tamamı ölecek. Sonra gelir arkadan bi şey verirler… neyse…

+1

+1 de benden sana kardeşim.

Kim ne derse desin, ne düşünürse düşünsün bence tahtı en çok hak eden hanedir seride, ‘‘şu an için’’. Martell hanesini deli gibi severim ama Oberyn’in ölümüyle Martell hanesinin taht hayalleri de neredeyse bitti malesef. Starklar’dan bir Rickon geliyor gibi ama bakalım belli de olmaz. Targaryenler zaten Daenerys kendi kuyusunu kendi kazdı, ejderhalar da bir yere kadar tabii. Onlardan da pek bir umudum yok. Lannisterler bence Tywin’in ölümüyle duraklama döneminde girdi, çöküş dönemi bile olabilir hatta. Baltonlar falan hava cıva, Greyjoylar da keza öyle. Geriye tek bir hane kalıyor; Tyrelller. Margaery malum Hürrem gibi, tek başına hükümet gibi kadın. Demir Tahtı bile ele geçirir o zekasıyla. Lakin yine de ne olursa olsun işi istatistiklere vursak dahi, yani üstteki nedenleri düşünürsek, Baratheon hanesi alacak bu tahtı bence en sonunda. Almalılar da bence. Stannis gibi kralı olsun o Westeros’un daha ne ister ki halk, değil mi ama?:slight_smile:
İmza: Martelller’den ama Baratheon destekçisi.

Beyler, bayanlar. Baratheon hanesinin toprakları neresi? Robertin isyanindan sonra kralın topraklarına yerleşiyorlar da öncesinde…

Toprakları Fırtına Toprakları, kaleleri Storm’s End/Fırtına Burnu.

Yav he he. Önce fetih hakkı nedir onu öğren genç ejdercik. Fatih Aegon tahtı çiçekle böcekle aldı demi? Senin mantığına göre bizde işgalciyiz sonuçta Alparslan ANadoluyu Fatih İstanbulu Bizansdan aldı onlar da işgalci demi? İşine gelmedi mi şimdi? Robert işgalcisiyse Aegon işgalcinin babasıdır. Ayrıca Viserys’i öldürme isteği tahtta hak iddia edebileceğindendir tarih boyunca bir sürü Sultan/Kral kardeşlerini öldürdü kendileri büyük olmasına rağmen onlardamı işgalci? :smiley: Fanboyluk tavan yapmış arkadaş. Mantıklı analiz yeteneği kayboluyor.

Krallığı işgal etmeden önceki topraklarına geri dönmesi gereken hanedir.
Fırtına Burnu’na ya da Fırtına Toprakları’na geri dönsün, ancak oraya da Stannis değil Renly yakışırdı. En azından vuralım keselim öldürelim tarzı biri değildi ve abisini sinsice öldürmeyi planlamadı. Baratheonlardan toptan nefret etmiyorum. İçlerinde Renly gibi barışsa barış ama savaşsa dürüstçe savaş diyen insanlar da vardı. Savaşın iyisi kötüsü olmaz bunu biliyorum, ancak kendisine Stannis tarafından ‘‘kendisini savunma hakkı’’ verilmediği için hep üzülmüşümdür.

Jamie’ye Kralkatili denilir ama Jamie pratikteki Kralkatilidir. Teorideki kralkatili Baratheonlardır. Esasen kralkatili Robert Baratheon’dur ve Stannis Baratheon da kardeş katilidir. (Olayı tarihteki gerçek kardeş katli olaylarına getirmeyelim lütfen, çünkü ben fantastik kurgu bir seri olan George R R Martin’in kaleminden çıkan A song of ice and fire serisinden bahsediyorum).

Targaryenler için ensest deniliyor. Ancak bu Daenerys’ı bağlamaz, zira kendisi dünyaya geldiğinde bundan haberdar değildi. Dahası Targaryenler kardeşleriyle evlenmiştir ama Stannis Baratheon ise kardeşini ona kendini savunma vermeden öldürmüştür. Kardeşini taht için öldürmek korkunç değil midir?

adamim bende bir targ taraftari olmama ragmen targlarin birkisminin hatalari yuzunden Baratheon isyani patlak verdi sevgili gralimiz deli aerys kicini kirip tahta oturarak fazla supheci olmasaydi stark, baratheon,arryn vede Lannister(ozellikle lannler cunku zaten acimasiz olmaklari yetmezmis gibi birde ozamanlar genc olan yasli aslan tywini )piskillendirmeseydi bu olaylar olmayabilirdi gumus prenste biraz daha uckurunu tutup lyannaya sahip olsaydiki bu hala zor birsey cunku tywin reygari kizi cersei icin istiyordu

Tüm olayları anlatırken Aerys’in olaylarını saklı tutuyor olmandan dolayı yorumunun hiçbir değeri kalmıyor. Ayrıca Baratheonlar’ı söylerken yanında Arryn, Stark ve Tullyler’i söylemiyor olman; Baratheonlar’ı yalnızlaştırmak istiyorsun veya bilgi eksikliğin var. Taht Oyunları’na bi geri dön istersen ?

ulan adam hala “kendini savunma hakkı” flan diyo yaa… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: neremle güleceğimi bilemedim… ne diyecek orda adam “dur gardaşım seni öldürecem ama sen pek hazır gibi durmuyon” mu diyecek… Eddard Stark’ın kendini savunma hakkı mı vardı? ya da Jon Aryn’in, ya da Tywin Lannister’ın… Cinayet’te “kendini savunma” diye bi olay mı var a… k…??? tamam savaş dersen anlarız… ama şu seride hangi karakter “gerçek” bi savaşta öldü ki??? :smiley: :smiley: :smiley:

baratheon hanesi, targaryenların piçi/bastard’ıdır. bu kadar basit :smiley:

Hatta adam gitmiş evlendiği kadının sancağını almış düşün :smiley:

Peki Daenerys dışındaki tüm Targaryenlerden nefret mi ediyorsun ?

Targaryenci yorumlara hayran kalıyorum bazen :stuck_out_tongue:
E akrabalarınızı sevin işte, sizin kanınızdan taşıyorlar. Bastardlara da mı ateş ve kan, bu da mı değil :stuck_out_tongue:

Bi komik bi komik :wink:

o akrabamız, rhaegar’ın çocuklarının öldürülmesine ses çıkarmayan taht aşığı biri, yok lyannaya aşıkmış da kaçırılınca kafası atmış da falan da filan. madem öyle nişanlısını kaçıran adamı öldürdükten sonra defolup gitseydi ama yoooo illa taht. :smiley:

Lyanna mı? Oku:
http://forum.gameofthronestr.com/konu-robert-in-isyani-3027.html?highlight=robert

ne olmuş??

Önceki yorumunda bilgi eksikliği var.

[quote=“Sinister, post:153, topic:101”]

Peki Daenerys dışındaki tüm Targaryenlerden nefret mi ediyorsun ?

Hayır. Targaryen ailesini tamamiyle seviyorum. Yalnız benim sevmemle forumdaki diğer kullanıcıların Baratheon sevgileri arasında bariz bir fark var. Şöyle ki; ben eğrisiyle doğrusuyla Targaryen hanesinin hikayesini okumayı seviyorum. Açıkçası seride anlatıldığı gibi bir Targaryen hanesi olmasaydı bir de Starklar ve Greyjoylar, yani bu üç hane olmasaydı ben kitaplara devam edemezdim. Tahtla çok bi işim gücüm yok, benim meselem bu haneyi okumak. Baratheonlar ise oldukça sıkıcı ve bence haksızlar.

Gene mi yeter ya artık :smiley: Ours is the Fire & Blood aynı soyun devamı işte :smiley:

Aralarında bi Robert’i aşırı severim. Diğerleri pek umrumda değil…

Hainde olsalar Gazapları Müthiş… Westeros’un en asi hanesi + Westeros’un Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğuydu Robert Baratheon zamanında…