Baratheon Hanesi

Baratheon Hanesinin sözü de arması da ikinci el değil mi yahu! Yanlış mı biliyorum yoksa?

Ayrıca ‘Öfke Bizimdir’ sözü bana biraz içi boş geldi. Öfke sizindir pek saygıdeğer Robert, öfke sizindir, peki ya akıl? Mantıklı düşünce? Onlar hak getire, ama öfkesi var adamın. Hımm peki o zaman diyesi geliyor insanın.

Doğru Durrendon hanesinden alınma. Öfke bizimdir değil gazap bizimdir daha doğru olacak. Ateş ve Kan’dan çok daha makul geliyor bana.

Artık insanların sabrını zorlamaya başlıyorsun. Her yerde Baratheon’lara hakaret ediyorsun. Eleştirebilirsin ama burada o kadar Baratheon fanı varken hakaret edemezsin.

Ateş ve kan nedir peki? Ateşte kaynatılmış kan mı? 3 başlı ejderhaya ne demeli?

Ama Robert tahtı aldı ama Robert, Targaryen hegemonyasına son verdi ama Robert Üç Dişli Mızrak’ta Rheagar’ın canına okudu

[quote=“rhaego_targaryen, post:161, topic:101”] Öfke sizindir pek saygıdeğer Robert, öfke sizindir, peki ya akıl? Mantıklı düşünce? Onlar hak getire, ama öfkesi var adamın. Hımm peki o zaman diyesi geliyor insanın.
[/quote]

Bir Targaryen akıldan ve mantıktan konuşuyor. Peki diyesi geliyor insanın.

Ben bir roman karakteri olan Robert Baratheon’a veya Stannis Baratheon’a eleştiri getiriyorum, gerçek kişilere değil. Ama dün bana ve tüm Targaryen hayranlarına açık açık hakaret ve küfür edildi. O zaman neredeydi diğer Baratheon hayranları, kimse seviyenin düşmesinden rahatsız değil anladığım kadarıyla.

Eleştirebilirsin diyerek izin verdiğiniz için de teşekkür ederim, sağolun yani. Eleştiriyorum zaten, hakaret ettiğimi nereden çıkardınız. Ayrıca bu kadar Baratheon hayranı var diye eleştirmek yasak mı? Ben nihayetinde gerçek kişilere hakaret etmedim, ama bana ve Targaryen hayranlarına edildi!!1!

Dinime küfreden müslüman olsa durumunu yaşıyoruz…:smiley: Ateş ve Kan sözlerine bakıp Targaryenların ne kadar mantıklı ne kadar zeki olduklarını görüyoruz… Zeka fışkırıyor adamlardan…

kesinlikle bir targaryen hayranı değilim dizideki favorilerim greyjoy,martell,yronwood ve conningtondur ama siz geyikçiler beni targaryen hayranı görmenize şaşırıyorum kendinize zıt bir düşünce görünce hemen atağa saldırıya geçiyorsunuz yapmayın dün de aynı şeyler yaşandı ve gereksiz tartışma çıktı tamam sevebilirsiniz ama eleştirilere de adam gibi saygı duymalısınız cevap vermenize gerek yok bu eleştirilere ölçün biçin yeter

yuh la elemanlar takım tutar gibi targaryenleri destekliyor.
gençler sakin olun biraz kaptırmayın o kadar :smiley:

[quote=“Lord_Tyrion, post:162, topic:101”]

Doğru Durrendon hanesinden alınma. Öfke bizimdir değil gazap bizimdir daha doğru olacak. Ateş ve Kan’dan çok daha makul geliyor bana.
[/quote]bizimkisi hiddet furye daha iyi gidiyor bence

[quote=“Mors_Westford, post:171, topic:101”]

Kişiden kişiye değişebilir. Kendi görüşümü belirtmiştim. Kitapta da yanlış hatırlamıyorsam “Gazap” olarak çevrilmişti.

Stannis :confused:

arkadaşlar Ramsayın gönderdiği mektup doğru olabilir mi yani şeriyaatın kılıcı Stannis bir piçe mi yenilcek

Mantığım almıyor benim Ramsay’in Stannis gibi bir adamı yenebileceğine… Ama yazar bir efsane yaratmak için Stannis’i harcar mı ki? Ramsay Bolton destanı mı yazdırmak istiyor? Böyle bir düşüncesi olmasından korkuyorum ben şahsen.

Martin destan yazdıra yazdıra bir psikopata yazdıracaksa diyecek bir şey bulamıyorum. Ramsay bu delidir ne yapsa yeridir gerçi ama Stannis de giderse hangi Baratheon üzerinden gidilecek başka?

“Zalim Ramsay”, “Acımasız Piç” diye bir destan fena olurdu aslında, güzel bir malzeme bence Ramsay Bolton ama mantıklı düşününce Ramsay’in 7nci kitabı veya seri sonunu göremeyeceğini düşünüyorum. Yaşamaz o adam. Ama yazarın onu efsaneleştirme gibi bir planı varsa gayet dehşet birşey olurdu bence.

Baratheonlar üzerinden yürümek zorunda değil aslında. Yok olabilirler gayet. Ama birçok kişi gibi ben de istemem Baratheonların kurumasını.

Dediğin gibi olursa fena olmaz da yine de abartmasın Ramsay’i o kadar ya. Tamam diziye ekstra bir tat veren, sağlam bir karakter ama çoğu olayın üstüne geçmesin Ramsay hikayesi. Kastım oydu aslında :slight_smile:

Öyle de Baratheon dandik bir hane olarak girmedi hikayeye kolay kolay yok olması pek hoş olmaz. Ki bu kadar Stannis destekçisi, fanı varken kolay kolay harcar mı o haneyi bilemiyorum. Ama Martin bu :slight_smile:

Elbette abartı olur öyle de :slight_smile: Fanlar artık sinirden intihar ederler. Özellikle Starkçılar :slight_smile:

Molotofa boğarım onun evini, Stannis üzerinden harcarsa Baratheonları !! Gerçi başka bi baratheon kalmadı ama. Umarım öldürmez Dede George.

Kesinliklee :slight_smile:

Başka Baratheon kalmadı ki harcarsa mecbur onun üzerinden harcayacak. Stannis dizide olması gereken bir karakter ya harcanmasın bence.