Biseksüellik

Kafalar yine çekilmiş anlaşılan :SDAF

Açıkçası böyle bir ülkede durmazdım ben biselsüel olsam. Nüfusun çoğunluğunun yukarıdaki videodaki zihniyette olduğunu varsayarsak çok zor bir durum bu azınlık için. Yani bunu kaçmak gibi değerlendirenler olabilir ama bu önyargının düzelecek hali yok.
Normalde de yaşanılacak bir yer değil burası gerçi.

nasıl atlamışım ben bu konuyu baştaki eski yunan roma kültürüyle ilgili bilgileri öğrendiğim çok iyi oldu :tongue: şimdi gay düşmanlığıyla (bide ırkçılık demişler ya faşistlik deselerdi daha iyiydi :tongue:) alakalı bir teorim var acaba bugün argoda toplum içinde ters davrananlara gay homo yakıştırması yapılması zamanında bu romalıların ve yunanların barbar kavimlere ters ve hilekar davranışından falan mı ortaya çıkmış :confused:

“türkiye den ***** olup gitmek için sebepler”

gülesim geldi

Şöyle bir tarihe baktımda dünyaya nam salan Spartalıların tamamına yakını biseksüelmiş. Hatta savaşçıların genç erkek sevgilisi yoksa sıkıntı çıkıyormuş :smiley: Zaten biseksüelliği dünyaya yayan ilk medeniyet Yunanlılar. sonra romalılar…

Türkiye’de neden bu kadar ötekileştiriliyorlar demişsiniz ya hani, tarihimizde böyle bir şey yok. İnsanlar tabii yadırgayacak. Zaten çok büyük bir kesimi müslüman olan bu ülkede eşcinselliğin normal karşılanabileceğini düşünmeyen. Zamanla belki bu kabul edilebilir bir şey olacaktır elbet ama bu tür ilişkilere yanlış gözüyle bakan insanlara da hakaret edip geri kafalı gibi sözler söylemeniz büyük hata!

Bana kalırsa kim ne istiyorsa onu yaşasın ama benden uzak olsun… evet geri kafalı sayılıyorum

Eşcinsellik sadece Müslümanlıkta değil hemen hemen bütün dinlerde yasaklanmıştır arkadaşım, hatta Hristiyanlıkta çok daha büyük yaptırımları var diye biliyorum
Bizim ülke Müslüman deyip herşeyin içinden çıkmayı ne kadar da seviyoruz böyle. Güzelim dinimizi en gerici din yaptınız
Ancak diğer inanca sahip ülkeler yoluna devam edip “Nasıl 85 yaşındaki biriyle 22 yaşındakinin evliliğine, birbirlerini sevmesine karışamazsak buna da karışamayız, herkes mutlu olduğu gibi yaşasın” diyorsa, senin ülkende de hala yukarıdaki videodaki gibi bir kafa yapısı mevcutsa evet bu biraz bizim geri kalmışlığımızdır kusura bakma

Ha Avrupadakilerin hepsi çok mu hümanist çok mu bilinçli bu konu hakkında yoo burdan çok daha beter insanlar var orda da, ben çoğunluğa bakarak kıyasladım

Değişim olacaksa sanatçılardan, celebritylerden, sporculardan başlayarak olur ancak
Dünyanın her döneminde, her yerde, kültür ve düşünce yapısının değişmesini toplumun bilinen yütızleri sağlamıştır ve sağlayacaktır
Cemil İpekçi, Bülent Ersoy’la falan olacak iş değil bu, gerçekten gençlere düzgün örnek ve idol olacak birileri lazım, Türkiyedeki gayler bile kendilerini trans sanıyo sırf şu düşünce yapısı yüzünden
Bir tek Tarkan böyle muallak bir cevap vermişti sanırım “Gayim veya değilim bu kimseyi ilgilendirmemeli” diye
İşte böyle yavaş yavaş olur, ama tabi önümüzdeki 50 yıl içinde olur mu hiçbir fikrim yok

Ha belki de geçmişte bir bakanımızın beyan ettiği gibi “Türkiyede hiç eşcinsel yoktur” İNŞ öyledir de kimse üzülmez, dışlanmaz mutlu mesut hepimiz toptan cennete gideriz :heart:

Tarihimizde böyle bir şey yok demeyin bari.
Bütün çağlarda bütün dünyada eşcinseller vardı.
En büyük kanıtı olarak Enderunlu Fazıl’ı ortaya atabiliriz.

Osmanlı’da bilhassa eşcinsellikle direk alakalı çizimler mevcuttur.
Burada genel bir bakış olarak Osmanlı’da eşcinselliğin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Köçek gibi bir kültürün olduğu memleketimizde bari tarihimizde yoktu demeyin.

Artık görmezden gelmeyin. İnsana insan olduğu için değer verin.

O kadar iğrençsiniz ki düşünceleriniz zihnimi bulandırıyor.
Keşke ölseniz

Eşcinsellik tarihin her döneminde mevcuttu. Antik Yunanistan’dan Roma’ya, Roma’dan Osmanlıya her kavim ve ülkede süregelen bir durum. Bunu ötekileştirerek kesip atmak hiçbir şeyin çözümü olmaz. İnsanlar tercihlerinde ve yaşayışlarında özgürlerdir. Hiçbir eşçinselin kendisini daha düşük seviyede hissetmesini gerektiren bir durum asla olamaz. Ayrıca toplumun eşcinsellere farklı gözle bakması veya onları dışlaması bir marifet olmasa gerek. Ne mutlu ki özgür eşcinseller toplumdan dışlanma pahasına yaşayış biçimlerini dışarı aktarabiliyorlar. Eşcinsel olduğunun farkında olmayan veyahut olsa bile bunu dışarı toplum baskısı sebebiyle aktaramayan çok sayıda eşcinsel olduğunu düşünüyorum ülkemizde. Ayrıca eşcinselliğin müslümanlıkla veya başka bir şeyle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Bana kalırsa eşcinsellik içgüdüsel bazlı bir tercih ve yaşama biçimidir.

Arkadaşlar bencesi sencesi kalmamış, Dünya Sağlık Örgütü pozitif bir yönelim olduğunu söylüyor :smiley:
Kansere veya şizofreniye çıkıp da hastalık değil bence diye yorum yapmıyorsak buna niye yapıyoruz

Kültürel ve etnik yönü tartışmaya açık ama işin bilimsel yönünü kendi kısıtlı bilgi ve olanaklarımızla yorumlamaya çalışmayalım. In science we trust

Tercihleri Nokia’daki sessiz, toplantı, genel’den ibaret sanan insanların bunlara saygı duymamasına şaşırmamak gerek…

Of of of kaos is coming :dd

İslamda genel olarak eşcinsellik çok fazla tepki görmez fakat eşcinsel ilişkiye geldimi daha sert bir tepki ortaya koyulur.Kişi eşcinsel olabilir hatta bu belli bir yere kadar normal karşılanabilir İslamda.Sonuçta ister eşcinsel olsun ister ilişkiye girsin bu müslümanlığına bir halel getirmiyeceğinden çok büyük bir eylem değildir.İnsani olarak ise kimseye düşmez kişinin cinsi veyahut diğer tercihlerini değiştirtmeye çalışmak.

Burada homoseksüelliği savunan çoğu kişi mesajının sonuna “eşcinsel/biseksüel değilim” yazma gereği duymuş.
Eşcinsel olsanız ne olur ki? Utanacak birşey mi var burada?
Ayrıca “eşcinseller ölmeli” ne oluyor Allah aşkına?! Eşcinseller size gelip…tövbe tövbe O_O

Ben de şu an kendimi bir eşcinsel olarak tanımlıyorum ama “eşcinsel olmak utanılacak bir şey mi?! Herkes dilediği gibi yaşasın!!” falan diyenler ya hayal dünyasında yaşıyor ya da hayatı Amerikan dizilerinden ibaret sanıyor. Burda kavramlardan bahsetmekle bir yere varamayız. Gaylik şu anda dünyanın çoğu yerinde okay bir durum, cezai bir yaptırımı yok, hatta daha gelişmiş ülkelerde prim yapmak için bile kullanılabiliyor ama ülkemizin şu anki sosyal ortamında bu o kadar basit değil. Eğer bir işyerinde çalışıyorsanız bunun bilinmesi ya işten çıkarılmanızla ya da uzun yıllar yerinizde saymanızla sonuçlanır.Okul veya arkadaş ortamındaysanız dışlanmanız işten bile değil. Sonra karnınızı neyle doyuracaksınız? Eşcinsellikle mi? Toplum daha buna hazır değilken sen istediğin kadar hazır ol, kendi kafana estiğin gibi davrandığın anda kaybeden sen olursun.
Evet belki bu forumda açılan birçok siyasi, sosyal içerikli başlıkta olduğu gibi çoğumuz klavyenin başında yazdıklarımızla tüm Türkiyenin kaderini değiştirdiğimize, çağı ileri götürdüğümüze falan inanıyoruz ama maalesef işin gerçek yüzü öyle değil
Kimseyi kırmak veya hedef almak istemedim ama ben de bu konuda biraz olsun deneyim sahibi olduğum için artık şu toz pembe yazılara daha fazla katlanamadım mazur görün

Ki ben burda lafta özgürlüğü savunan kişilerin büyük kısmının sokakta bir iki tane kırıtan erkek görünce bir tarafları ayrılana kadar güleceğinden de adım gibi eminim

Yalan yok homofobiğim ama homoseksüel olmayan insanların % 99’uda benim gibi “yaradılanı severiz yaradandan ötürü” sözü ne yazık ki çoğu zaman lafda kalıyor

Öhööm öhö. Bu konuda heteroseksüel olarak bende eleştirel olarak yazayım dedim.

Öncelikle boş bir şekilde sırf kendin eğlenmek için konuyu açtığın bariz bir şekilde belli. Ben bu konuyu biseksüel bir arkadaşın açmasını daha uygun bulurdum. Konuyu http://tr.wikipedia.org/wiki/Eşcinsellik#Biseks.C3.BCel adresinden kopyala yapıştır yapmaktansa bu kadar ilgin var ise özgün bir çalışma yapabilirdin.

-“Evet aslında bu konuyu komik bir sohbet olarak açıyorum …” demişsiniz. Komik bir şey varsa söyle bizde gülelim ? Komik olan bir bayanın hem başka bir bayana hem de bir erkeğe duygusal ve cinsel açıdan ilgi duyuyor olabileceği mi? Çok komikmiş gülmekten klavyeyi parçalıyordum az kalsın. Toplumumuzda LGBT lere aşırı baskı yapılmakta ve sizin de katkıları ile kendilerini nickname adı altında özgürce ifade edenleri bile burda daraltmanız bence trajikomik bir şeydir. Bu insanlar ailelerine , çevrelerine , en yakınlarına bunları anlatamadığı için buralardan seslerini duyururken burada da bu baskıya maruz kalmalarına karşı bir kaç kelam etmek istedim.

Sanırsam 2 gün önce bir video izledim. Transseksüel bir bayan 1994 doğumlu olduğunu söylüyordu ve videoyu çektikten sonra intihar etmiş. Yaptığı konuşma tek bir kapıya çıkıyordu “baskı”. Bu sadece videonun internete sızmasıyla ortaya çıkan bir olaydı. Bunun dışında her gün her hafta bir arkadaşımız baskılara dayanamayıp intihar ediyor. İnsanlar bu tercihleri yüzünden işsiz bırakılıp hor görülüyor. Bırakın insanlar nasıl istiyorlarsa öyle yaşasınlar bunları bariz bir şekilde “komik bir sohbet olsun diye” buralarda yazmanıza gerek yok. Çok ilgiliysen bu konuya 30 dk. nı ayırıp kendin bir çalışma yaparsın burada fikirlerini paylaşırsın.

Bir sayfa geride video vardı ona baktım. Ya hu bunlar nedir ya ? Osmanlı tuğrası koymuşlar ama insanların eğilimlerinin cezasının can almak gibi şeyler olduğunu gösteren yayın yapmışlar. Sakalınızdan utanın sanki Osmanlı Döneminde bu tür eğilimler yoktu halk arasında. Kaldıki yabancı kaynaklara göre birkaç Sultanımızında böyle olduğu söylenmekte. Bizim artık bunları aşmamız lazım. Adamlar uzayda patates yetiştiriyo bizim konuştuğumuz şeylere bak.

Konuyu açan arkadaş “Sizlerinde fikirlerini alalım.” yazmışsın benim fikirlerimi de ele alman dileğiyle iyi forumler.

Gaylik veya biseksüellik veya transseksüellik veya aseksüellik ya da panseksüellik internette göründüğü kadar eğlenceli değil ne yazık ki.

3.dünya bir ülkesinin bunları aşması için en az 2 asır lazım bence.

@“Captain of Gondor” öncelikle sa as, uzun zamandır foruma girmiyordum eğer daha önce başka bir mesaj attıysan farkında değilim, son mesajına göre yorumluyorum.

bu konu 2012 yılında açılmış ve o zamanlar olsaydın ve hatta bu konuyu açtığım gün burda olsaydın bu olayın “itiraf ve sohbet” konularıyla bir alakası olduğunu bilebilirdin. bu konularda dönen bir gülüşme ve şaka benzeri konuşmalardan sonra olaya açıklık getirmek ve bu konuların eksikliğinde dolayı açmıştım. ayrıca seksüellikle alakalı başka konularıda gayet ilgilenerek açtım. ve evet eğlenmiştim.

Bunun dışında dışarda kimin nasıl tepki gördüğünü emin ol çok iyi biliyorum. hem ne olduğumu nerden biliyorsun da biseksüel olan birini açsaydım tarzı bir muhabbet yapmışsın. bilemedim. aşağıda ki cümleyi de sadece sana değil, forumun geneline ithaf ediyorum;

eskiden forum bazı konularda çok daha şakacıydı, artık çok “ağır, olgun ve bilgili bireyler” olmuşuz. biz değiliz tabi siz de biliyorsunuz.