Biseksüellik

(bkz:surda yazilanlarinn yarisinin gerçek hayatta uygulanmaması sorunsalı)

@“Breassa” Burada açılan konular yazılan yazılar mod. lar tarafından silinmediği sürece uzun süre kalıcıdır. Bizden sonraki üyeler ve ziyaretçillerin bu yazıları okuyacağı varsayılarak düşünceler ifade edilmelidir. 5 yıl sonra açıp forumda araştırma yaparken bile ziyaretçi/üye bu yazıları okumaktadır ve bunun herhangi bir tarihte geçen başka bir muhabbete ithafen yazılıp yazılmayacağını bilemez şu anda yaşadığımız gibi. Sizin gibi forum kültürü olduğunu varsaydığım kıdemli üyelerin daha dikkatli olacağına eminim. Cevabın için teşekkür ederim.

bizim kültürümüzde var diye enderunluyu vermişler ya enderun mektebi nedir önce onu öğrenmek lazım :confused: o değilde sırf çocuk doğurmak için yatılan romalı karılar acaba at avrat silahçı barbar türklerle karşılaşınca ne yaptı :tongue: :cool: spartaküste görüyoruz yabancı erkek meraklarını ondan sonra barbar türkler tecavüzcü :tongue:

Spartacüs dizisi ile tarih mi öğreniyorsunuz ?

:wink: :tongue: spartaküsteki uydurma bile olsa honoria romayı satıp atillaya benimle evlen diye yüzüğünü yolladığına göre gerisini sen düşün :tongue:

Enderun mektebi nedir? Öğretsene. Bu okulda adama eşcinsellikle ilgili eğitim mi veriliyor? Şu attığın yoruma göre eşcinsellik adama sonradan vahiy yoluyla gelmiş olmalı. Ki kaldı ki Fazıl zaten yazdığı kitaplar yüzünden İstanbul’dan sürülüyor ve sürgünde hayatını kaybediyor.

Ayrıca sadece Romalılar tarafından değil bütün çağlar boyunca kadınlara ikinci sınıf muamele yapılmıştır. Kur’anda bile direk kadınlara hitap etmez sadece erkeklere hitap eder. Bir şeyler söylüyorsun ama ne söylediğinin sen bile farkında değilsin. Senin gibi dingillere merak saracaklarına yabancı erkeklere merak saracaklar tabii.

bir not; roma zamanında düzenlenen şenliklerde, romalı bir tarihçi, insanların sapıttıklarını, kadınların kadınlarla, erkeklerin erkeklerle açık bir şekilde günlerce ilişki yaşadığını aşağılayan bir dille anlatmıştır.

Roma pisliklerin başkentiydi. Bu bilgiyi neden verdim emin değilim…

Romada bu olayların olma sebebi Yunan Kültürüdür.Suçlayacak kişi arıyorsanız Yunanlılardır.Ayrıca @Hurin o yazıyı yazan adam Hıristiyan’dır.Sadece Hıristiyanlar öyle yorumlar yapmışlardır. Romaya pisliklerin başkenti demek Dünyaya ağır bir hakarettir.Çünkü Roma hem dönemin en gelişmiş şehirlerinden biri hemde çağlar boyunca Dünyanın başkenti olarak kabul edilmiştir.

not: Hıristiyanlar Romalıların yaptığı her olayı kötü algılamış ve çarpıtarak anlatmışlardır.Kendileri isyan çıkardıkları zaman onları bastıran generalleri katil, başarılı imparatorları Şeytan diye adlandırmışlardır.

@Gılgamış evet ama gerçekleri yazmış sonuçta. Romalılar öyle şeyleri çok normal karşılıyorlardı… Roma gelişmiş olabilir ancak güçlünün güçsüzü her zaman ezdiği bir şehirdi Roma. Hem döneminde barbar olarak nitelendirdikleri, küçük köylerde veya gelişmemiş şehirlerde yaşayan kavimlerin olduğu bir dönemde tabii gelişmiş olacak. Yunan kültürününde gelişmelerinde yardımı oldu. Yine de bu içinde barındırdığı kötülükleri gizleyemez ya?

Ben şuan Susan Wise Bauer’ın Antik Dünya adlı tarih kitabını okuyorum.Orada gördüklerimden dolayı yorumum böyle.Ben eski çağlardaki Hıristiyan tarihçilerinin yorumlarını sevmiyorum.Ama şehirde olanlar konusunda lafım yok Roma hem pislik hemde altın şehri.

Bakın eşcinsel ilişkilerde her iki tarafta kendi isteğiyle böyle bir münasebete girer. Tecavüz olmadığı sürece, ki homoseksüellik arasındaki tecavüz oranı heterosellikten daha düşüktür, aktif ve pasif partnerler bu olaya rızaları ile katılırlar. Ortada bir zorlama yoktur. Dolayısıyla bunun taraflar da dahil olmak üzere hiçbir kimseye zararı dokunmaz. Homoseksüellik bir sapkınlık değildir. Neden emin değilim, belki tarih boyunca bütün dogma ve otoriteler tarafından korkulan bir kabus haline geldiği içindir, insanların içine sebepsiz yere nefret duymalarını sağlayan bir önyargı ve korku ekilmiş. Yüzyıllardır bunu aşmaya çalışıyoruz. Bizler hırsız değiliz, katil değiliz, sapık değiliz, şeytan değiliz. Size hiç bir zararımız olmadı. O halde neden bizden bu kadar nefret ediyorsunuz?
İşte bu soruya cevap veremiyorsunuz.
Ben cevap vereyim çünkü nefret edilmeyi hak etmedik. Öldürülmeyi, yakılmayı ve recm edilmeyi hak etmediğimiz gibi. Sevebildiğimiz ve severken cinsiyet engeli tanımadığımız için bizim kadar özgür olamayanlar tarafından nefret edilmeyi bizler seçmedik.
Pislik görmek istiyorsanız bakacağınız taraf biz değiliz. Pedofili üzerine konuşarak dini inançlarınızı temelden zedelemek istemiyorum ama her seferinde nefret ve hakaret söylemleriniz ile beni gerçeği söylemeye itiyorsunuz. Eşcinsel birlikteliklerden dolayı Roma gibi bir şehir zamanının pislik yuvası ilan ediliyorsa çok eşlilik ve pedofilinin normal karşılandığı bir şehir kutsal görülmemeli bence.

resmen ırkçılık yapta ceza al diye kasmışlar :cool: umarım küfür kısaltması yazan arkadaşta ceza almıştırda neyse :confused: enderunu bilen anladı bencede sonradan vahiyle inmiyor :tongue:

Kim küfür etmiş görmedim de, şikayet edersen ilgilenirler. Mesela ben ‘‘romalı karılar’’ demeni seksist olduğun, aşağılayıcı konuştuğun için şikayet ettim. Hiçbir rapor cezasız kalmaz :slight_smile:

Hass, liseli argümanlarını okuduktan sonra dine olan bütün inançlarım temelden zedelendi!

Halen daha Hz. Ayşe ve Hz. Muhammed’in (s.a.v) evlilikleri konusunu yarım yamalak anlayıp ona göre konuşuyorsunuz. Dönem Arap yarımadasında kadınların yaşları ilk adetleri sonrasından sayılmaya başlanıyordu. Hz. Ayşe’nin dokuz yaşında peygamberle (a.s) evlenmesi onun 18-19 yaşlarına (doğum sonrası) tekabül etmekte.

Okuyunca sinirden cidden midem bulanıyor, gözlerim seyiriyor. Neden İslam’a bu kadar karşıtsınız? Hani içinizde insan sevgisi vardı, özgürlükçülük vardı? Madem öyle neden insanların inançlarına her türlü ortamda ve her türlü konuda saldırmaya, onların düşüncelerini bu kadar küçük görmeye çalışıyorsunuz?

Şahsen homofobiğim, gerçek anlamda. Sebebine gelirsek, homoseksüel insanların çoğunluğu düzenli ahlak sistemlerine karşı olan insanlar. Saygı duyarım ama ahlak sistemi olmayan bir insana da güvenemem. Belki bunu diyerek büyük bir risk alıyorum ama gerçek düşüncem bu. Belki fazla dar görüşlüyümdür, ama en azından ne düşündüğümün farkındayım.

Konuya gel.karsit görüş gormeye bile dayanilamiyor.hemen uyarilar banlar.her zaman boyle oldu.
konuda kufur etmedim yanlis anlasilmasin.profil yazismalarimdan galiba.

Ama sen ne yaptın ? Biraz dine hakaret ettin , biraz insanları sırf karşıt görüş belirtiyor diye disladin , e birazda değerleri hiçe saydin … hep uzun uzun (+9 okunmadan tesekkur kasma itemi ) yazip soruyorsun , cevap vereyim dedim MASUM şey. He son olarak içinizdeki nefret midemi bulandiriyor bb.

Çıkarımında hatalar var. 2. paragrafta savunduğun şeyle 3.paragrafta çelişiyorsun.
O zaman ahlak-sistemine-karşı-olanlar-fobik ol, sırf herkesin dilinde diye olmadığın halde kendini homofobik olarak tanımlamak zorunda mısın?
Senden çok çok daha inançlı homolara daha tanımadan önyargıyla yaklaştığın için günah işleyen sen oluyorsun boş yere

Sen bizzat kendin insanları steorotipleştirirken, her dinine bağlı Müslüman’ı yobaz olarak görenlere nasıl karşı çıkabilirsin?

Taraflı yöneticiler takipleşiyor fav rt

Öncelikle Google’dan steorotipleştirmenin anlamına baktım çünkü hayatımda ilk kez böyle bir kelime duydum. :smiley: Önyargı gibi bir şey sanırım? Ben insanları sevdiğime dair bir görüş belirtmedim ki kendimle çelişeyim. Forumda onlarca kez Türk ırkçısı olduğumu yazmıştım diye hatırlıyorum. Benim bir önceki mesajda bahsettiğim kesim: insanları bayraklarına (!), ten renklerine (!), dillerine (!) veya dinlerine (!) göre ayırmadan onları seven kelebeklerin; sevdikleri (!) insanları eleştirmeleri, onlarla ve onların inandıkları değer verdikleri kutsiyetleriyle alay etmeleri.

Benden çok çok daha inançlı homoya denk gelmedim aslında yanlış bir cümle kurdum; inançlı bir homoya denk gelmedim. Eğer ki bahsettiğin gibi biriyle karşılaşırsam hatamdan ve önyargımdan (?) dolayı özür dilerim.