Biseksüellik

@“Zeki Lann” Günah olduğu için izlemdim.

Bende izlemedim ama çok merak ediyorum. Erkek erkeğe var mı diye sordum varmış . O yüzden izlemedim. Sadece kızlar olsa düşünürdüm.

var var dostum losttaki sayid falan oynuyor :slight_smile:

Eşcinsellik ile pedofiliyi aynı kefeye hangi had ve düşünce ile koyarsınız? Bu ne sığlık, bu ne saçmalıktır.

Pedofili genetik bir anormali değil ruhsal bir hastalıktır. Escinsellik, biseksüellik ruhsal bir hastalik değildir. Pedofili cinsel suçlar içindedir. Tecavüzcü, pedofili ruh hastalığına sahip suçlulardır, kalkıp bir eşcinsel bireyle hangi akıl kayması ile bir tutarsınız anlamadım.

Kusura bakmayın ama saçmaliyorsunuz. Pedofiliyi kalkip duygusal baglamda ele alıyorsunuz ya hayret birşey! Hicbir psikiyatr, psikolog buna cesaret edemez valla bu neyin kafası? Çocuk istismarcısı ruhsal hastalığını çok iyi bilir ve tedavi olmayı seçebilir. Bir psikopat, bir sadist, bir seri katil, bir kleptoman neyse pedofili de aynıdır. Ne halt olduklarını gayet iyi bilirler. Işte bunu bilerek yapanlar suçludur zaten! Bugün bir psikoloğa sorun bakalım on hastasından kaçı pedofil?

Elim ayağım titredi resmen. @argos Lütfen bana böyle şeyleri muhakeme edebilecek yetişkinlikte olmadığını, bu konulari pek anlayamadığın için böyle yazdığını söyle.

Eğer pedofililere karşi herhangi bir sempati beslemiyorsan mesajını hemen sil.

Pedofili eylem bir suçtur bundan bahsetdim yukarıda. Pedofili olup hayatı boyunca bunu eyleme dökmeyen insanlar olduğu biliniyor. Eğer cinsel yönelimden bahs ediyorsak heteroseksüellik, homoseksüellik, pedofili, nekrofili ve s her türlü yönelimi bunun içine katmalıyız. Yoksa sadece kabul edebildiklerimize geçiş izni verip, tabularımızın izin vermediğine ruh hastası damgası vurmak asıl sığlık budur. Bu yüzden bu yönelimleri daha doğru iki sınıfa ayırmak gerekir. normaller ve anomaliler. Lütfen modernizmin getirdiği her kavramı gözü kapalı kabul etmeyin.

Hiç bir cinsel yönelime sempati beslemiyorum. Zaten her hangi bir yönelime sempati beslemeğin(en azından bu katogori de) anlamsız olacağını düşünüyorum.

@argos Tamam ya sen saçmalıyormussun, ben de potansiyel pedofili misin acaba diye korkmuştum. Modernizm mi? Ben sadece psikoloji okudum. Üzgünüm ama bir insanlik sucu olan pedofiliyi kalkıp cinsel yonelimmis gibi yorumlarsan buna kimse saygı duyamaz. Bence anlamlandiramadigin konularda sacmalamak yerine yorum yapmamayı tercih etmelisin.
İnanılmaz gerçekten. Daha fazla yorum yapmayacağım!

Proud and hetero …

Sanki pedofilinin suç olmadığını söylüyorum. Tamam ya zaten birilerinin yazdıklarımı tamamen tersinden anlayacağını biliyordum.

Pedofili parafilidir yani cinsel sapkınlıktır bir yönelim değildir

@Destina @argos Bir şey sormak istiyorum dinlere inanıyor musunuz ?

LGBTİ destekçiliği ve dinlere inanmamak farklı şeylerdir. Bilen bilir ben inanırım ama profil resmime bakın.

Bence yukarıda yazdığın “sapkınlık” ve “yönelim” bakış açısı farkından ibaret sadece.

@“creas” Bir inancım var.

Bilimsel olarak kanıtlanmış benim bakış açım değil yani parafiller tedavi edilebilir fakat yönelimler değişemez çünkü doğuştandır.

@argos Eşcinsellik İslamiyet için günahtır. Kuranda yazılana göre bazı kavimlerin bu durum yüzünden helak olduğunu hatta recm gibi cezaları olduğunu duydum. Şimdi bu insanlar doğuştan, kontrol edilemez bir şey yüzünden niye günahkar oluyor yada neden ceza çekmek zorunda kalıyor yoksa düzelebilen bir şey mi ? Deist biri olarak merak ettiğim için soruyorum bunu
@Queen Arianne

@“creas” Derin sorular bunlar. Recm gibi bir ceza Kuran’da geçiyormu bakmak gerekiyor. Evet bazı kavimlerin helak olduğu geçiyor yani en azından okuduğumu hatırlıyorum Kuran’da. Diğer soruna ise cevap vermemeyi tercih ediyorum çünkü bu konuyla alakalı fazla bilgi sahibi olmadığımı düşünüyorum.

Eşcinsel "ilişki"günah olan durumdur tıpkı “zina” yani nikahsız ilişki gibi.Eğer eşcinsel kişi “pasif” ise kendisinin dinen yapması gereken nasıl ki bekar bir hetero zinadan uzak durmalıysa aynı şekilde cinsi ilişkiden uzak durmasıdır.Böyle bir durumda kendisinin “günahkar” olması gibi bir durum oluşmaz.

@creas Neden bilmek istiyorsun, sana bu soruyu sordurtan düşünceni merak ettim. Bu konuyla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum.

Bir şeylere sapkınlık demek ne kadar bilimsel ola bilir ki? -Olamaz. Kulağa daha çok dinsel ve ya ahlaki gibi geliyor.

@“creas” bu konuda kuran adına konuşacak kadar donanımım olduğunu sanmıyorum ama galiba o kıssa genel olarak yanlış anlaşılmış(anlatılmış).

@“creas” sana ek olarak şunu söyleyebilirim. İslamiyete göre Allah hiçbir canlıyı günahkar yaratmaz.

Ahlaklık göreceli birşeydir bana göre ahlaksız olan bir davranış başkasına normal gelebilir ama istisnalarda mevcut belli bir yerden sonra iş anormal olmaya başlıyor normal sevgi uygun eril dişi ilişkisi çocuklara veya ölülere veya hayvanlara kayıyor işte buraya parafili deniliyor ayrıca cinsel sapkınlıkların dinlerde açıklamasını görmedim islamiyette pedofiliyle veya herhangi bir sapkınlıkla ilgili birşey geçmiyor