Biseksüellik

Lut Kavmi yani Sodom ile alakalı Kuran’da bir açıklama var dostum. Sapkınlıklarının sonucu felaketle sonuçlanmış. Şey kelimesini de ayrı yaz her zaman okurken kör oldum :smiley:

Ben parafili için dedim eşcinsellik bilimsel olarak hastalık değil artık Şey kelimesi içinde özür dilerim :smiley:

@Destina İnanan insanlar eşcinselliğin doğuştan geldiğini, kontrol edilemez olduğunu söylerse inancıyla çelişiyor, Allah eşcinsel olanları günahkar yarattı mantığı çıkıyor ortaya. bunun hakkında düşünceni merak ediyorum birkaç fetva okudum şimdi günah olduğunu söylemişler.

@JaqenHgar Günahkar yaratmadıysa eşcinsellik düzeltilebilir bir şey mantığı çıkıyor şimdide, çelişkili bir durum.

@argos 2014 te verilmiş fetva “Eşcinsellik büyük bir günahtır, buna karşın Allah bağışlayıcıdır, bütün günahları bağışlar. Eğer bir eşcinsel birey son nefesine kadar eşcinsel eylemlere devam ederse ne olacağını Allah bilir.”

İslam için konuşuyorsak eşcinsellerin veya biseksüellerin nasıl öldürüleceğine kadar ayetler olsuğunu hatırlıyorum. Bulursam paylaşırım.

edit :

Sen verilen fetvaya bakma bence git kendin araştır, eğer istiyorsan tabii. Bir sonuç çıkarıcaksan, öyle çıkar.

Abii fetva mı? En son satranç da günahtı fetvalar saçmalıktır.
Diğerleri için de Yaşar Nuri Öztürk hocamın çevirisine bakıcam edit yaparım

Peki ya cennete gitmek istiyorsak aklımızı kenara koymalıyız :smiley: Satranç bunların en komik olmayanı. Cübbeli Ahmet’i ciddiye almayın lütfen.

Ben baktım Gerrera the deist doğru aktarmış. The deist 40 yılın sonunda sağlam bir argüman ürete bildin :smiley:
Bu konuda ciddi bir araştırma yapıb tokatlıyıcam seni bekle.

15-Ve kadınlarınızdan fuhuş yapmış olanlara ( onların aleyhine) sizden dört şahit isteyin. Eğer şahitlik ederlerse o taktirde, artık onlara ölüm gelinceye kadar veya onlar için, Allah bir yol gösterinceye kadar evlerin içinde tutun.
16-Ve içinizden onu (fuhşu) yapanların ikisine de artık ezâ ediniz. Fakat, eğer tövbe eder ve ıslâh olurlarsa, o zaman ikisinden de (eziyet etmekten) vazgeçin. Muhakkak ki Allah tövbeleri kabul edendir, Rahîm’dir.
Ben eş cinsel ibaresi bulamadım sen nerden kaynakça buldun ? ben burdan baktım : http://www.topragizbiz.com/showthread.php/142-nisA-suresi-latin-harfli-okunusu-ve-turkce-meali

Ek: Kardeşim 4-5 siteye daha baktım ve evimdeki Türkçe Kuran’a da bakıcam ama eş cinsellik diye bir şey geçmiyor.

İsrail’in Tanrısı’nın Lut kavmini helak etmesiyle, eşcinseller hakkında ne düşündüğünü gayet açıkça belirttiğine inanıyorum.

Yaşar Nuri @"gerrera"nın dediği gibi yazmış diğeri de başka bir imamın. Normalde yaşar nuriyi kaale alırım ama bu ilginç geldi

Önyargıyı kenara bırak dostum. Şimdi sakince dinle. İsrail Tanrısı’nın helak etmesi dediğin Eski Ahit’te geçer Lut Kavmi Kuran’da. İkisinin benzediği sadece bir tahmindir. Ben bunu söylerken acaba nerede görüş belirtiyorum. 2x2=4 demişim.

40 ayrı meal var.

http://www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/16.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Rahmetli Yaşar hoca hayatda olsaydı sorardık.

Ve sadece 3’ü eş cinseli kullanmış.

Çoğulcu psikoloji tutarlı değildir. Araştırılmak lazım her olasılığı.

Ben çoğunluğun doğru olduğunu söylemedim :smiley: İkisinin de %100 doğru olmadığı gerçeği çıkar aslında burada.

@creas İlk insanlarin ortaya cikisi bilimsel olarak yaklaşık birkaç milyon yıllık bir tarihtir. Addem ve Havva kuranda geçer ama kurana bakacak olursan insanlık tarihi yaklaşık 100-150 bin yıla tekabül eder. Hatta bir hadiste ‘Adem ve Havva’dan kiyamete kadar insanlığın ömrü 7 bin senedir’ bilgisi verilir. Kuran Ya da hadis burda doğru mu? Bilimsel olarak hayir. Kuran yanlış olabilir mi? Dini olarak haşa, bunu diyen şeytandır.

Şimdi burda sen karar vereceksin. Hayatında hiçbir şekilde bilimin nimetlerinden faydalanmayacaksin çünkü oncelikle inancli bir insan olmak bunu gerektirir ve kuran bilimi şeytan olarak niteliyor. Ya da kuranda herşeyin doğru olmayabileceğini, kuranın da Islamiyetin de oldukça eksik ve yanlis tataflari oldugunu kabul edeceksin.

Çok basit ve açık birşey bu. Biraz düşünün bakalım.

Şimdi kalkıp yok insanlık tarihiydi bilimdi böyle, kuran şöyle vs vs diye benim verdiğim acik bir örnek uzerinden boşa sallayip tartismaya, onlarca satir aciklama yapmaya kalkarsaniz asla cevap vermem. Gayet duzgun bir soru soruyorum. Ben size bilim mı, kuran mı diye soruyorum hangisini seçeceksiniz?

Kuranı seçenler lütfen inancinizin gerektirdiği gibi elinizdeki telefonu, bilgisayarı kapatın. İyi bir musluman olun ve bizi kendinizden kurtarın. Hayır bilimi seçiyorsaniz o zaman her Lgbti konusunda illa çıkıp kitap yüzü açmamış amca dayı sohbetinden hatırladığınız kadarıyla kalkıp haritada yerini bile bilmediğiniz Lut’tan bahsetmeyeceksiniz.
@creas Özellikle senin için yazmadım, oldukça bilimdik bir muhabbet bu. Yani her homofobik tıkanıp kaldığında illa ortaya bu Lut Kavmi muhhabetini atar ve inan yıl olmuş 2017 artık cok sıktı. Kendini insandan önce inançlı olarak tanımlayan herkes aynı ağızdan bunu tekrarlar ve hiçbir fikir üretemezler. Yani o nedenle genele yazıyorum.

dostum üstüne alınmışsın ama burada görüşlerini belirtti diye sana yazmadım. İsrail’in Tanrısı’ndan bahsediyordum.

Yanlış anladıysam kusuruma bakma.