Biseksüellik

Aslında öyle ya da böyle zina eden (erkekler) eziyete uğruyor. Bu konu açısından, biseksüelliği kapsıyor bu eziyet. Tabii, Kuran’da eşcinsel evlilikler yok ise :slight_smile:

Edit: Kadınlar da uğruyor tabii ama direk eziyet kelimesinden yola çıktım

Ben akılcılığı seçiyorum. Ve aklım kuranın ve bilimin uyuşa bileceğini söylüyor.
Her ne kadar cevap vermesen de yazacağım. Belki biri sana verilen cevabı bilip öyle kararvermek ister. İnsanın yaradılışıyla ilgili yazdığın nokta tamamen kendi tasarrufun. Öncelikle kuran evrimi inkar etmez sadece toplumdaki yaygın inanış budur ve kuranı bağlamaz. 100-150 bin yıllık süreni neye dayanarak söylediği anlamadım. İslam için konuşuyorsak eğer kendi çıkarımlarımız ve uydurma olduğu çok belli hadisler yerine @“Gerrera” gibi direk ayetler getirin lütfen, öyle tartışalım.

@Destina Homofobik biri değilim önce bunu belirteyim. Yazdıklarını üzerime alınmıyorum ben zaten inanmayan biriyim sebebi de çelişkilerin olmsası, mantığımla hareket eden biri olmam gibi birçok sebep sayabilirim. Benim böyle bir şey sorma amacım meraktı :slight_smile:

Tercüman oldun bana. Kendi çıkarımlarıyla ikisinden birini seç diyor. Çok mantıklı bulamadım.

Kur’an a göre konuşacak ise güneşin balçığa battığını da kabul edebiliriz. ve hadislerin uydurma olup olmadığına tam olarak kim karar veriyor?

Kimse karar vermiyor. Hiçbirinin bir garantisi yok. Sadece doğru olma ihtimalinin yüksek olduğu çıkarımı yapılabiliyor.

@creas Ya kimin ne olduğunu takip edemiyorum inanır misin? Zaten beni ilgilendirmiyor ama inanılmaz bir iq kaybı var forumda o yüzden ben de şaşkınım, onu anladım. İnançlı biri değilim. Tanri ve dinlere inanmıyorum. Mağara duvarına çizilen ilk resimden bugüne kadar inançların evrimini okudum bir süre. Adına arkeoloji, antropoloji vs. diyorlar. Bilimle tanışmamış arkadaşlar var o yüzden belirtme ihtiyacı hissettim. :confused:

No offence!

O kısımda bir manzara betimlenmiş olma ihtimali çok yüksek. Aynı çölde ufka doğru baktığında yerle gökün bileştiği manzarasını görürüz ve öyle betimleriz hatta birleşme yerine ufuk cizgisi ismini veririz. ama gerçekte yerle gök hiç biryerde birleşmez. Ama başka bir şey de anlatılmaya çalışmış olabilir.
Bir hadis kuranla karşılaştırılır eğer uyumluysa doğru ola bileceği kabul edilir ama kesin değildir. Uyumsuzsa hepden çöpe atılır.

Kendi tasarrufum veya çıkarımım değil. Araştırın bulun. Ben nasıl araştırıp bulduysam. Ama bunun için kuran okumanız ve peygamberler tarihini araştırmanız gerekebilir.

Özür dilerim ama. Hakikaten sizin öğretmen olduğunuza inanmakta güçlük çekiyorum, üslubunuz yüzünden. Ergenlik kokuyor.
Tabi beni inandırmak zorunda değilsiniz.

Bu komikti gerçekden. :smiley:

İnsanların IQ’suna değindiğin için sana bu videoyu atıyorum :smiley:

Bu kadar agresifliğe gerek yok ortamı germeyelim.

Biraz geç cevap verdiğim için kusura bakma :frowning: Sapkınlık ahlaki bir kavramdır. Ahlak da(en azından varsayılan ahlak kavramı) senin de dediğin gibi insandan insana deyişen göreceli bir şey olduğu için bilimsel değildir, dinlerin konusudur. Ve zaten ben yukarıda, senin de dediğin gibi bunların anormal(anomali, parafali) olduğunu yazdım. Bizim anlaşamadığımız nokta şu eşcinsellik de bu anormaller kümesine dahil mi, değil mi? Mantıksal açıdan kesinlikle dahil olduğunu düşünüyorum. Diğerlerinden tek farkı hukuken bir suç teşkil etmiyor olması.

Konu kapansa iyi olacak.

Lütfen sakin olun bana demediğini biliyorum sadece biraz gül pozitifleş diye attım. Bahsettiğin kişi arkadaşım falan da değil :smiley: Kim göz yummuş yapmayın lütfen. Yanlış anlamayın beni. Ben sadece pedofili ile alakalı fazla bilimsel bilgim olmadığı için o konuda yorum yapmak istemedim. Ne desem yalan olucak. Ayrıca pedofiliyi savunacak kadar psikopat biri yok burada. Evet geçen sene böyle değildim çünkü öz eleştiri yapıp böyle daha relax olmaya karar verdim, insanlar değişebilir. Sana ergen demişse ben ne yapabilirim milletin ağzına poşet geçiremem ya :smiley:

Size ergen demedim hanımefendi sadece bu üslubunuzun bir ergeninki gibi olduğunu söyledim. Hatta sonradan suçluluk duydum ergenliği eleştiri yapmak için kullandığm için. Bundan sonra daha dikkatli olucam ergenlere karşı. Ergenlik her insanın geçmek zorunda olduğu çetin bir dönemdir. Saygı duyulması gerekir.

Yazdıklarımı çarpıtıp durmanızdan da bıktım. Pedofilini savunmuyorum. Pedofili bireyin duygularını sebep göstererek onu suçlamanın ve nefret söylemiğle yaklaşmanın yanlış olduğunu savunuyorum aynı eşcinsellerdeki gibi. Tekrar anlatmğıcam yukarıda yazdım zaten.

Eril dişi ilişkisi en uygunu çünkü ikiside soyun devamını sağlıyor. Fakat eşcinsellik için aynı şeyi söyleyemiyeceğim çünkü bilime bakıcak olursak bütün hayvanlar çift olarak yaratılmışlardır ve böylelikle soyun devamını sağlarlar. Bu yüzden normal heteroseksüelliktir. Dünyanın oluşu tek cinsiyete bağlı olsaydı eşcinsellik normal olurdu

1)Komodo ejderleri ciftleşmeden de soy devam ettirebiliyor.
2) Pragmatik olmasa da, escinsellik dogaldır. Ama normal degildir. Normlarımıza karşıdır. Tecavuz de dogaldır, doğada izine rastlayabildigimiz her sey dogaldır. Ancak çok az sey normaldir.
3) Argosun dedigi şey çarpıtıliyor. Argosun pedofili yorumunda mantiksız hiçbir sey bulunmamakla beraber, tartışmanin cok sacma yerlere gittigi konusunda uyarmak istiyorum.
4) Kuranda lutlarin eşcinsellikten dolayi yok edildigi ile ilgili bir bilgi yok. Hem tevratta hem de kuranda bu kisımları okudum. Tevratta erkeklerin bjrlikte yattıği ile ilgili bir bilginin gectigini okudum. Kuran sadece anal sexe karşi.
Buna kanitnolarak bizzat müsluman ulkeleri gostermek istiyorum. Gayet rahat br araştirma ile kuranin kurallarina uyuo da gayligi serbest birakan musluman ulkeleri gorebikirsiniz. Ekstradan gaylerle kuranda gecen seyleri de bulup gostermenizi isteyecegim zira ben kuranin tamamıni olumadim.
5) genetik olarak gecen bir durum oldugunu var sayarsak, hala devamlilığıni surdurmesi genin elenmediğini, dolayisi ile de biyolojik olarak hayatta kalabildigini gosterir. Gayler yanlıstir argümanları bu bilgi dahilinde kabul edilemez. Çunkü hala varlar.
6) yonelimle beraber bir secimin de varlığına inaniyorum. Gay olup da kadinlarla yatanlar da var.

Bütün hayvanlar çift olarak “yaratılmamışlardır.” Çift cinsiyetli, kendi kendilerini dölleyebilen hayvanlar da var.

Ve tabi eşcinsel hayvanlar da vardır(anomali).