Biseksüellik

Seneler önce bir belgesel izlemiştim. Biseksüel deniz tavşanları vardı. Erotik müzik eşliğinde düzinelerce deniz tavşanı tren yapıyordu. Bir de benim iki su kaplumbağam var, ikisi de erkek fakat sürekli üst üste çıkıyorlar. Umarım eşcinsel değillerdir.

Felaket kalabalık bir başlık, yorumları okumadım çok fazla yazılmış çünkü. Yorum yapmadan geçebilir miydim? Tabii ki de hayır. Ben de bu konu hakkında konuşacağım eksik kalırsam böbreklerim falan düşer.

Ben bu başlıkta daha çok homofobik insanların kalabalık yaptığını düşünüyorum. Yorum falan okumadım ama ön yargılarıma kurban olayım hiçbir zaman beni yanıltmadılar bu sefer de yanıltmazlar bence.

Bakınız efendim, eğer cinsel ilişki cinsiyet fark etmeksizin iki insanın karşılıklı rızasıyla gerçekleşiyorsa buna kimse laf edemez. Dil uzatanın dili kopsun inşallaaahhhh.

Bir erkek ve bir kadın karşılıklı rızayla cinsel ilişki yaşıyorsa buna kimse bir şey diyemez. Ancak kadının rızası yoksa ve erkek zorbalıkla ilişkiye giriyorsa bunun adı tecavüzdür. İşte buna tepki gösterebilirsiniz. İşte bunu boykot edebilirsiniz. İşte bu linç edilesi bir durumdur.

Eğer bir erkek ve bir erkek karşılıklı rızayla birlikte oluyorsa buna kimse bir şey söyleyemez. Ancak taraflardan birinin rızası yoksa ve zorbalıkla bir şeyler yaşatılıyorsa bunun ismi sapıklıktır, tecavüzdür. Buna tepki gösterebilirsiniz, bu durumu kınayabilirsiniz.

Pedofili vardır bir de eşcinsellikle kıyaslanan, aynı kefeye konulan. Pedofili için hastalık diyenler var, eğilim diyenler var. Pedofili kesinlikle eyleme dökülmemesi gereken, savaşılması gereken bir şeydir bence. 40 yaşındaki adamın 2 yaşındaki bir çocuğa ilgi duyması bana göre kesinlikle normal değil ancak bunun psikolojik bir dürtü olduğunu varsayarak konuşacak olursam adamın bununla savaşması ve kesinlikle eyleme dökmemesi gerekir. 2 yaşındaki bir çocuğun böyle bir şeye rıza göstermesi mümkün değil, daha ufacık olan bir çocuktan/bebekten söz ediyoruz burada. Eğer savaşmak yerine çocuğa zarar veriyorsa hiçbir bahane, hiçbir teşhis bu sapıklığa kılıf olamaz. Medeni dünyayı falan salla gitsin asın ulan o adamı, hadım edin. Çocuklara kötülük yapan gün yüzü görmesin adi utanmazlar. Türkiye’de bu tarz olaylar çok fazla yaşanıyor, tecavüze uğrayıp öldürülen çocukların ailelerine kimse çıkıp pedofiliyi normalleyemez, durumu izah edemez. Kimse o ailenin acısını paylaşamaz. Bırakın kadınları, artık çocuklar bile nefes alamıyor bu ülkede. Asıl sapıklık budur işte. Gönülsüz olan insanlara, çocuklara zorbalıkla istediğini yapan herkes sapıktır. Tepkiniz bu insanlara yönelsin mümkünse. Gönüllü, karşılıklı saygı sevgi çerçevesinde münasebet gören kimseye uzamasın diliniz.

@svurgun Adını kalbime yazıyorum.

Almanya şansölyesi Merkel eşcinsel evliliklerin oylandığı meclis toplantısında hayır oyu kullandı. Şimdi başka bir liderin bu konuda vereceği oy umrumda olmazdı ama Merkel gibi bir bilim kadının bu konudaki fikri ilgi çekici açıkcası.

Evliliklerine ben de karşıyım.
Sebebi de çok bariz,
Laik, medeni bir kurumun verdiği en büyük tavizdir evlilik. Tabii bu dediğim hala dini adetler ile evlendirilen ülkeler için geçerli.
Derrida çok yerinde demiş,

"Eğer yasa koyucu olsaydım, laik ve medeni hukuktan “evlilik” kavramının ve kelimesinin tamamen kaldırılmasını önerirdim. Kutsal, heteroseksüel, dini bir değer olan (soyu sürdürme,ebedi sadakat vs. andıyla) evlilik laik devletin hıristiyan kiliseye verdiği bir tavizdir- özellikle musevlikte de, müslümanlıkta da olmayan tekeşliliğiyle. Laik yapıda hiçbir yeri olmayan bu dini ve kutsal müphemliği ya da riyakarlığı, evlilik kelimesini ve kavramını ortadan kaldırınca, onun yerine, geliştirilmiş, rafine, esnek, eşler konusunda cinsiyet ve sayı empoze etmeyen bir tür genel bağıt olarak sözleşmeye dayalı “sivil beraberlik” getirilebilir.

Kelimenin katı anlamıyla “evlilik"le birbirine bağlanmak isteyenlerse-onlara duyduğum saygıda bir eksilme yoktur- tercih ettikleri dini otorite nezdinde bunu yapabilirler- eşcinsel evlilikler arasındaki evlilikleri dini olarak takdis etmeyi kabul eden başka ülkelerdebu zaten böyle. Kimileri bu biçimde, kimilieri öteki biçimde, kimleri her iki biçimde, kimileriyse ne laik yasaya göre ne de dini yasaya göre birlikte olur. Evlilik parantezini burada sona erdiriyorum. (Bu bir utopya, ama ben şimdiden buraya yazıyorum)”

Evlenmek istiyorlarsa evlenmeliler bu şekilde onları dışlayarak bir yere gelemeyiz. Kendileri ilişkilerini meşru seviyede tanımlamak istiyorlarsa buna izin verilmeli. Devletler artık sorunlar yokmus gibi davranma politikasından vazgeçmeliler. Başlarına ne geldiyse bundan geldi zaten.

Hatice’ye değil neticeye bak @argos parlementodan geçti mi geçmedi mi?

Geçti @Venator

Geçtiyse helal olsun Almanlara. Biz ise tecavüzcüyü mağdur çocuk ile nasıl evlendiririz, onun peşindeyiz.

Meclisten neyin geçip, neyin geçmediği beni pek ilgilendirmiyor.

Flash tv evlilik programında bir erkek kişisine bir erkek kişisi talip olmuştu telefon yoluyla. Geçen senelerde viral olmuştu oradan hatırlıyorum. Verilen tepkiler çok ilginçti mesela.

Bana göre evlilik çok matah birşey değil. Ancak ben aşık olduğum adamla evlenebiliyorsam, bir erkek de aşık olduğu adamla evlenebilmeli. Yahu 4,5 milyar yıllık dünyanin üzerinde yaşayacağı ortalama 70 yıllık bir ömürde çoğu insan hayatında bir kere bile sevip sevilme ayrıcalığını bile yaşamıyorken iki kadın ya da adam aşık olup evlenerek ömürlerini böyle mi sonlandirmak istiyormuş? Kim takar, ne önemi var yaşasınlar yahu. İnsan dediğin iki hece. Nedir bu nefret, bu hırs, bu neyin ideolojileri, neyin inancı, neyin dramı!

Dram dediğin şey sana ait olan kısacık ömrü başkalarının kararlarına ve düşüncelerine göre yaşamaktır. Başka birşey değil.

Ne muhabbetler döndü yav burda. Tosbağa yakmalar, pedofili açılımları hey gidi günler hey.

İçine dahil olduğum grup. Benim gibi birçok insan var da itiraf edemiyorlar bir türlü

Yuh be pedofiliyi savunuyorsun demek bacak neyine yetmedi vicdansız.

Neden homoseküellik biseksüellik ve diğer tüm cinsel eğilimler savunuluyor da Pedofili üvey evlat muamelesi görüyor. Seni bu ötekileşdirici tavrından dolayı kınıyorum.

Pedofili cinsel eğilim değil cinsel suçtur.

Bi şeyin suç olması için eyleme dökülmesi gerekir. Düşünce ve duygular ne zamandan beri suç oldu. Pedofili ilişki suç, pedofili suç değil.

yahu pedofili biri eylemi yaparsa suç olur ben düşüncesine bir şey mi dedim sen genel olark pedofili suç değil diyorsun.

Pedofili suçtur dedin. Pedofili kişiye ve ya duyguya verilen bir terimdir. Pedofili eylem suçtur demeliydin. Ne farkı var diye bilirsin ama sanılandan çok daha büyük aradaki fark.

@Alayne bu konudaki fikrini merak ediyorum?

Düşünce suç olabilir tabii ki. Örneğin anaysal düzene karşı çıkmak veya Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmak gibi düşünceler için ceza verilebilir. İlle de eyleme dökmek gerekmiyor. Pedofiliden bağımsız söylüyorum bu arada. Ben “Bir şeyin suç olması için eyleme dökülmesi gerekir” cümlene cevaben konuştum. Ayrıca bu düşünceleri somut bir şekilde de kanıtlamanız gerekmektedir.